Overzicht: Wielertransfers 2021

woensdag 3 februari 2021 om 08:00
Overzicht: Wielertransfers 2021

foto: Cor Vos

Overzicht

Sinds 1 augustus mogen ploegen transfers officieel bekendmaken. WielerFlits bundelt alle officiële aankondigingen van WorldTeams en ProTeams in dit overzicht. Daarnaast brengen we de transfers die wij zelf bevestigd hebben gekregen.

UCI WorldTeams

flag-fr AG2R La Mondiale (in 2021 AG2R Citroën)
IN
flag-fr Lilian Calmejane (Total Direct Energie)
flag-fr Clément Champoussin – sinds 1/4/2020
flag-be Stan Dewulf (Lotto Soudal)
flag-fr Anthony Jullien (Chambéry Cyclisme Formation)
flag-lu Bob Jungels (Deceuninck-Quick-Step)
flag-fr Marc Sarreau (Groupama-FDJ)
flag-ch Michael Schär (CCC Team)
flag-fr Damien Touzé (Cofidis)
flag-be Greg Van Avermaet (CCC Team)
flag-be Gijs Van Hoecke (CCC Team)
flag-au Ben O’Connor (NTT Pro Cycling)

UIT
flag-fr Romain Bardet (Team DSM)
flag-fr Clément Chevrier (stopt)
flag-ch Silvan Dillier (Alpecin-Fenix)
flag-fr Axel Domont (stopt)
flag-fr Alexandre Geniez (Total Direct Energie)
flag-fr Quentin Jauregui (B&B Hotels)
flag-fr Pierre Latour (Total Direct Energie)
flag-gb Harry Tanfield (Qhubeka ASSOS)
flag-be Stijn Vandenbergh (stopt)
flag-fr Alexis Vuillermoz (Toral Direct Energie)

Stage sinds 1/8/2020
flag-fr Anthony Jullien
flag-fr Antoine Raugel
flag-fr Simon Verger


flag-kz Astana (in 2021 Astana-Premier Tech)
IN
flag-kz Gleb Brussenskiy (Vino-Astana Motors)
flag-kz Yevgeniy Fedorov (Vino-Astana Motors)
flag-it Samuele Battistella (NTT Pro Cycling)
flag-it Andrea Piccolo (Team Colpack-Ballan)
flag-ca Benjamin Perry (Israel Start-Up Nation)
flag-za Stefan De Bod (NTT Pro Cycling)
flag-it Matteo Sobrero (NTT Pro Cycling)
flag-es Javier Romo (Baqué)

UIT
flag-kz Zhandos Bizhigitov (stopt)
flag-co Miguel Ángel López (Movistar)
flag-be Laurens De Vreese (Alpecin-Fenix)
flag-kz Daniil Fominykh (n.n.b.)
flag-co Hernando Bohorquez (n.n.b.)


flag-bh Bahrain-McLaren (in 2021 Bahrain Victorious)
IN
flag-au Jack Haig (Mitchelton-Scott)
flag-ch Gino Mäder (NTT Pro Cycling)
flag-it Jonathan Milan (CT Friuli ASD)
flag-bh Ahmed Madan (Bahrain Cycling Academy)

UIT
flag-it Enrico Battaglin (Bardiani-CSF-Faizanè)
flag-si Grega Bole (Shabab Alahli)
flag-gb Mark Cavendish (Deceuninck-Quick Step)
flag-es Iván García (Movistar)


flag-de BORA-hansgrohe
IN
flag-it Giovanni Aleotti (CT Friuli-ASD)
flag-nl Wilco Kelderman (Team Sunweb)
flag-be Jordi Meeus (SEG Racing Academy)
flag-de Anton Palzer (BORA-hansgrohe)
flag-de Nils Politt (Israel Start-Up Nation)
flag-dk Frederik Wandahl (ColoQuick)
flag-gb Matthew Walls (Trinity Racing)
flag-de Ben Zwiehoff (Centurion Vaude)

UIT
flag-lu Jempy Drucker (Cofidis)
flag-it Oscar Gatto (stopt)
flag-pl Rafał Majka (UAE Emirates)
flag-au Jay McCarthy (n.n.b.)
flag-at Gregor Mühlberger (Movistar)
flag-pl Paweł Poljański (stopt)


flag-pl CCC Team (licentie gekocht door Circus-Wanty Gobert)

UIT
flag-us Will Barta (EF Pro Cycling)
flag-nz Patrick Bevin (Israel Start-Up Nation)
flag-cz Josef Černý (Deceuninck-Quick-Step)
flag-es Víctor De la Parte (Total Direct Energie)
flag-it Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation)
flag-de Simon Geschke (Cofidis)
flag-pl Kamil Gradek (Vini Zabù-KTM)
flag-cz Jan Hirt (Intermarché-Wanty-Gobert)
flag-de Jonas Koch (Intermarché-Wanty-Gobert)
flag-ru Pavel Kochetkov (Gazprom-RusVelo)
flag-pl Kamil Małecki (Lotto Soudal)
flag-it Jakub Mareczko (Vini Zabú-Brado-KTM)
flag-it Fausto Masnada (Deceuninck-Quick-Step) – sinds 19/8/2020
flag-be Serge Pauwels (stopt)
flag-us Joey Rosskopf (Rally Cycling)
flag-pl Szymon Sajnok (Cofidis)
flag-ch Michael Schär (AG2R Citroën)
flag-it Matteo Trentin (UAE Emirates)
flag-hu Attila Valter (Groupama-FDJ)
flag-be Greg Van Avermaet (AG2R Citroën)
flag-be Gijs Van Hoecke (AG2R Citroën)
flag-be Nathan Van Hooydonck (Jumbo-Visma)
flag-pl Łukasz Wiśniowski (Qhubeka ASSOS)
flag-ru Ilnur Zakarin (Gazprom-RusVelo)
flag-de Georg Zimmermann (Intermarché-Wanty-Gobert)
flag-es Francisco Ventoso (stopt)


flag-fr Cofidis
IN
flag-ch Tom Bohli (UAE Emirates)
flag-pt André Carvalho (Hagens Berman Axeon)
flag-fr Thomas Champion
flag-es Rubén Fernández (Euskaltel-Euskadi)
flag-de Simon Geschke (CCC Team)
flag-fr Rémy Rochas (Nippo Delko One Provence)
flag-pl Szymon Sajnok (CCC Team)
flag-be Jelle Wallays (Lotto Soudal)
flag-lu Jempy Drucker (BORA-hansgrohe)

UIT
flag-be Dimitri Claeys (Qhubeka ASSOS)
flag-dk Jesper Hansen (Riwal)
flag-fr Cyril Lemoine (B&B Hotels)
flag-fr Mathias Le Turnier (Delko One Provence)
flag-es Luis Ángel Maté (Euskaltel-Euskadi)
flag-fr Stéphane Rossetto (St. Michel-Auber 93)
flag-fr Damien Touzé (AG2R Citroën)

Stage sinds 1/8/2020
flag-fr Nicolas Prodhomme


flag-be Deceuninck-Quick-Step
IN
flag-gb Mark Cavendish (Bahrain-McLaren)
flag-cz Josef Černý (CCC)
flag-it Fausto Masnada (CCC) – sinds 19/8/2020
flag-be Mauri Vansevenant – sinds 1/7/2020

UIT
flag-lu Bob Jungels (AG2R Citroën Team)

Stage sinds 1/8/2020
flag-us Sean Quinn


flag-us EF Pro Cycling (in 2021 EF Education Nippo)
IN
flag-co Daniel Arroyave (UAE Colombia)
flag-us Will Barta (CCC)
flag-jp Fumiyuki Beppu (Nippo Delko One Provence)
flag-ch Stefan Bissegger (Swiss Racing Academy) – sinds 1/8/2020
flag-co Diego Camargo (Colombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas)
flag-jp Hideto Nakane (Nippo Delko One Provence)
flag-dk Michael Valgren (NTT Pro Cycling)
flag-fr Julien El Fares (Nippo Delko One Provence)
flag-gb Simon Carr (Nippo Delko One Provence)

UIT
flag-us Sean Bennett (Qhubeka ASSOS)
flag-au Simon Clarke (Qhubeka ASSOS)
flag-no Kristoffer Halvorsen (Uno-X Pro Cycling)
flag-ee Tanel Kangert (Mitchelton-Scott)
flag-co Daniel Felipe Martínez (INEOS Grenadiers)
flag-be Sep Vanmarcke (Israel Start-Up Nation)
flag-ca Michael Woods (Israel Start-Up Nation)


flag-fr Groupama-FDJ
IN
flag-ch Matteo Badilatti (Israel Start-Up Nation)
flag-nl Lars van den Berg (Groupama-FDJ U23)
flag-fr Clément Davy (Groupama-FDJ U23)
flag-gb Jake Stewart (Groupama-FDJ U23)
flag-hu Attila Valter (CCC)

UIT
flag-ch Kilian Frankiny (Qhubeka ASSOS)
flag-fr Marc Sarreau (AG2R Citroën)
flag-fr Léo Vincent (CC Etupes)

Stage sinds 1/8/2020
flag-fr Clément Davy


flag-il Israel Start-Up Nation
IN
flag-au Sebastian Berwick (St George Cycling Team)
flag-nz Patrick Bevin (CCC)
flag-it Alessandro De Marchi (CCC)
flag-gb Chris Froome (Team Ineos)
flag-no Carl Fredrik Hagen (Lotto Soudal)
flag-za Daryl Impey (Mitchelton-Scott)
flag-au Taj Jones (ACA Pro Racing Sunshine Coast)
flag-be Sep Vanmarcke (EF Pro Cycling)
flag-ca Michael Woods (EF Pro Cycling)

UIT
flag-ch Matteo Badilatti (Groupama-FDJ)
flag-de Nils Politt (BORA-hansgrohe)
flag-au Rory Sutherland (stopt)
flag-us Travis McCabe (stopt)
flag-ca Benjamin Perry (Astana)
flag-ee Mihkel Raïm (n.n.b.)
flag-es Daniel Navarro (n.n.b.)
flag-ch Patrick Schelling (n.n.b.)


flag-nl Jumbo-Visma
IN
flag-it Edoardo Affini (Mitchelton-Scott)
flag-nl David Dekker (SEG Racing Academy)
flag-nl Olav Kooij (Jumbo-Visma Development) – per 1/7/2021
flag-nl Gijs Leemreize (Jumbo-Visma Development)
flag-nl Sam Oomen (Team Sunweb)
flag-be Nathan Van Hooydonck (CCC)

UIT
flag-be Laurens De Plus (INEOS Grenadiers)
flag-no Amund Grøndahl Jansen (Mitchelton-Scott)
flag-nl Taco van der Hoorn (Intermarché Wanty Gobert)
flag-nl Tom Leezer (stopt)
flag-nl Bert-Jan Lindeman (Qhubeka ASSOS)


flag-be Lotto Soudal
IN
flag-it Filippo Conca (Biesse Arvedi)
flag-be Sébastien Grignard (Lotto Soudal U23)
flag-dk Andreas Kron (Riwal Securitas)
flag-pl Kamil Małecki (CCC Team)
flag-be Sylvain Moniquet (Groupama-FDJ U23)
flag-au Harry Sweeny (Lotto Soudal U23)
flag-be Maxim Van Gils (Lotto Soudal U23)
flag-be Florian Vermeersch (Lotto Soudal U23) – sinds 1/6/2020
flag-be Viktor Verschaeve (Lotto Soudal U23)
flag-be Xandres Vervloesem (Lotto Soudal U23)

UIT
flag-be Sander Armée (Qhubeka ASSOS)
flag-be Stan Dewulf (AG2R Citroën)
flag-gb Jonathan Dibben (stopt)
flag-nl Brian van Goethem (stopt)
flag-no Carl Fredrik Hagen (Israel Start-Up Nation)
flag-au Adam Hansen (stopt)
flag-dk Rasmus Iversen (Herning CK Elite)
flag-be Nikolas Maes (stopt)
flag-be Rémy Mertz (Bingoal-Wallonie Bruxelles)
flag-be Jelle Wallays (Cofidis)


flag-au Mitchelton-Scott (in 2021 GreenEdge Cycling)
IN
flag-it Kevin Colleoni (Biesse Arvedi)
flag-no Amund Grøndahl Jansen (Jumbo-Visma)
flag-au Michael Matthews (Team Sunweb)
flag-ee Tanel Kangert (EF Pro Cycling)

UIT
flag-it Edoardo Affini (Jumbo-Visma)
flag-ch Michael Albasini (stopt)
flag-za Daryl Impey (Israel Start-Up Nation)
flag-gb Adam Yates (INEOS Grenadiers)
flag-au Jack Haig (Bahrain-McLaren)


flag-es Movistar
IN
flag-es Iván García (Bahrain-McLaren)
flag-pr Abner González (Telco,m-On Clima-Osés)
flag-co Miguel Ángel López (Astana)
flag-at Gregor Mühlberger (BORA-hansgrohe)
flag-es Gonzalo Serrano (Caja Rural-Seguros RGA)

UIT
flag-co Carlos Betancur (Colombia Tierra de Atletas)
flag-es Eduard Prades (Nippo-Delko One Provence)
flag-be Jürgen Roelandts (stopt)
flag-ar Eduardo Sepúlveda (Androni Giocattoli-Sidermec)


flag-za NTT Pro Cycling (in 2021 Qhubeka ASSOS)
IN
flag-be Sander Armée (Lotto Soudal)
flag-it Fabio Aru (UAE Emirates)
flag-us Sean Bennett (EF Pro Cycling)
flag-nz Connor Brown (NTT Continental)
flag-be Dimitri Claeys (Cofidis)
flag-au Simon Clarke (EF Pro Cycling)
flag-ch Kilian Frankiny (Groupama-FDJ)
flag-dk Lasse Norman Hansen (Alpecin-Fenix)
flag-co Sergio Henao (UAE Emirates)
flag-nl Bert-Jan Lindeman (Jumbo-Visma)
flag-it Matteo Pelucchi (Bardiani-CSF-Faizanè)
flag-au Robert Power (Team Sunweb)
flag-ch Marco Schmid (Leopard)
flag-gb Harry Tanfield (AG2R La Mondiale)
flag-cz Karel Vacek (Colpack Ballan)
flag-dk Emil Vinjebo (Riwal-Securitas)
flag-pl Łukasz Wiśniowski (CCC Team)

UIT
flag-it Samuele Battistella (Astana)
flag-no Edvald Boasson Hagen (Total Direct Energie)
flag-za Stefan de Bod (Astana)
flag-dk Michael Carbel (stopt)
flag-ch Enrico Gasparotto (stopt)
flag-er Amanuel Ghebreigzabhier (Trek-Segafredo)
flag-za Ryan Gibbons (UAE Emirates)
flag-us Ben King (Rally Cycling)
flag-cz Roman Kreuziger (Gazprom-RusVelo)
flag-za Louis Meintjes (Intermarché-Wanty-Gobert)
flag-au Ben O’Connor (AG2R Citroën Team)
flag-it Matteo Sobrero (Astana)
flag-za Jay Robert Thomson (stopt)
flag-no Rasmus Tiller (Uno-X)
flag-dk Michael Valgren (EF Pro Cycling)
flag-ch Danilo Wyss (n.n.b.)
flag-ch Gino Mäder (Bahrain McLaren)
flag-au Benjamin Dyball (Team UKYO)
flag-jp Shotaro Iribe (Yowamushi Pedal Cycling)


flag-gb Team Ineos (in 2021 INEOS Grenadiers)
IN
flag-cr Andrey Amador (Movistar) – sinds 12/2/2020
flag-be Laurens De Plus (Jumbo-Visma)
flag-gb Adam Yates (Mitchelton-Scott)
flag-co Daniel Felipe Martínez (EF Pro Cycling)
flag-au Richie Porte (Trek-Segafredo)
flag-gb Tom Pidcock (Trinity Racing)

UIT
flag-gb Chris Froome (Israel Start-Up Nation)
flag-by Vasil Kiryienka (stopt) – sinds 30/1/2020
flag-gb Chris Lawless (Total Direct Energie)
flag-gb Ian Stannard (stopt)


flag-de Team Sunweb (in 2021 Team DSM)
IN
flag-nl Thymen Arensman (SEG Racing Academy) – sinds 1/8/2020
flag-fr Romain Bardet (AG2R La Mondiale)
flag-de Marco Brenner (Auto Eder Bayern)
flag-fr Romain Combaud (Nippo Delko One Provence)
flag-no Andreas Leknessund (Uno-X Pro Cycling)
flag-de Niklas Märkl (Team Sunweb Development)
flag-be Henri Vandenabeele (Lotto Soudal U23)
flag-us Kevin Vermaerke (Hagens Berman Axeon)

UIT
flag-ch Marc Hirschi (UAE Emirates)
flag-nl Wilco Kelderman (BORA-hansgrohe)
flag-au Michael Matthews (Mitchelton-Scott)
flag-nl Sam Oomen (Jumbo-Visma)
flag-au Robert Power (Qhubeka ASSOS)

Stage sinds 1/8/2020
flag-us Kevin Vermaerke


flag-us Trek-Segafredo
IN
flag-er Amanuel Ghebreigzabhier (NTT Pro Cycling)
flag-dk Mattias Skjelmose (Leopard Pro Cycling)
flag-it Antonio Tiberi (Colpack Ballan)
flag-dk Jakob Egholm (Hagens Berman Axeon)

UIT
flag-au Richie Porte (INEOS Grenadiers)
flag-nl Pieter Weening (stopt)
flag-au Will Clarke (n.n.b.)

Stage sinds 1/8/2020
flag-it Alessandro Fancellu
flag-dk Mattias Skjelmose Jensen
flag-it Antonio Tiberi


flag-ae UAE Emirates
IN
flag-es Juan Ayuso (Bathco) – per 1/8/2020
flag-za Ryan Gibbons (NTT Pro Cycling)
flag-pl Rafał Majka (BORA-hansgrohe)
flag-it Matteo Trentin (CCC Team)
flag-ch Marc Hirschi (Team DSM)

UIT
flag-it Fabio Aru (Qhubeka ASSOS)
flag-ch Tom Bohli (Cofidis)
flag-co Sergio Henao (Qhubeka ASSOS)
flag-be Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix)
flag-it Edward Ravasi (EOLO Kometa)


UCI ProTeams

flag-be Alpecin-Fenix
IN
flag-us Edward Anderson (Hagens Berman Axeon)
flag-at Tobias Bayer (Tirol-KTM)
flag-be Laurens De Vreese (Alpecin-Fenix)
flag-ch Silvan Dillier (AG2R La Mondiale)
flag-be Xandro Meurisse (Circus-Wanty Gobert)
flag-be Jasper Philipsen (UAE-Emirates)
flag-be Edward Planckaert (Sport Vlaanderen-Baloise)
flag-be Lionel Taminiaux (Bingoal-Wallonie Bruxelles)
flag-au Jay Vine (Nero Continental)

UIT
flag-dk Lasse Norman Hansen (Qhubeka ASSOS)
flag-no Petter Farenhaug (n.n.b.)

Stage sinds 1/8/2020
flag-be Ryan Cortjens
flag-nl Mees Hendrikx
flag-be Timo Kielich
flag-be Niels Vandeputte


flag-it Androni Giocattoli-Sidermec
IN
flag-si Žiga Jerman (Groupama-FDJ U23)
flag-it Leonardo Marchiori (NTT Continental)
flag-hu János Pélikan (Pannon) – per 20/1/2020
flag-ar Eduardo Sepúlveda (Movistar Team)
flag-er Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team)
flag-es Martí Vigo del Arco (Telco’m on Clima)
flag-co Santiago Umba
flag-ae Andrii Ponomar

UIT
flag-it Nicola Bagioli (B&B Hotels)
flag-it Manuel Belletti (EOLO-Kometa)
flag-co Miguel Eduardo Flórez (Arkéa-Samsic)
flag-it Mattia Frapporti (EOLO-Kometa)
flag-it Davide Gabburo (Bardiani-CSF-Faizanè)
flag-it Francesco Gavazzi (EOLO-Kometa)
flag-it Luca Pacioni (EOLO-Kometa)
flag-cr Kevin Rivera (Bardiani-CSF-Faizanè)
flag-it Matteo Spreafico (Vini Zabù-KTM) – sinds 11/8/2020


flag-fr Arkéa-Samsic
IN
flag-be Amaury Capiot (Sport Vlaanderen-Baloise)
flag-co Miguel Eduardo Flórez (Androni Giocattoli-Sidermec)
flag-ee Markus Pajur (Tartu 2024)

UIT
flag-fr Franck Bonnamour (B&B Hotels-Vital Concept)
flag-fr Benoît Jarrier (stopt)
flag-fr Florian Vachon (stopt)
flag-fr Romain Le Roux (stopt)


flag-fr B&B Hotels-Vital Concept (in 2021 B&B Hotels)
IN
flag-fr Alan Boileau (VCP Loudéac)
flag-fr Franck Bonnamour (Arkéa-Samsic)
flag-fr Maxime Chevalier (VC Pays de Loudéac) – per 27/2/2020
flag-fr Thibault Ferasse (Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole)
flag-fr Jonathan Hivert (Total Direct Energie)
flag-fr Cyril Lemoine (Cofidis)
flag-be Eliot Lietaer (Bingoal-Wallonie Bruxelles)
flag-it Nicola Bagioli (Androni Giocattoli-Sidermec)
flag-fr Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale)

UIT
flag-be Kris Boeckmans (stopt)
flag-fr Arnaud Courteille (stopt)
flag-fr Johan Le Bon (Cambodia Cycling Academy)
flag-fr Justin Mottier (Mayenne)
flag-nl Tom-Jelte Slagter (stopt)
flag-fr Jimmy Turgis (stopt)
flag-fr Arthur Vichot (stopt)


flag-it Bardiani CSF Faizanè
IN
flag-it Enrico Battaglin (Bahrain-McLaren)
flag-co Johnatan Cañaveral (Giotti Victoria)
flag-it Davide Gabburo (Androni Giocattoli-Sidermec)
flag-it Andrea Garosio (Vini Zabù-KTM)
flag-it Umberto Marengo (Vini Zabù-KTM)
flag-cr Kevin Rivera (Androni Giocattoli-Sidermec)
flag-it Tomas Trainini (Colpack Ballan)
flag-it Giovanni Visconti (Vini Zabù-KTM)
flag-it Enrico Zanoncello (Zalf Euromobil Désirée Fior)
flag-it Samuele Zoccarato (Colpack Ballan)

UIT
flag-it Vincenzo Albanese (EOLO-Kometa)
flag-it Matteo Pelucchi (Qhubeka ASSOS)
flag-it Manuel Senni (Amore e Vita-Prodir)


flag-be Bingoal Wallonie-Bruxelles (in 2021 Bingoal Casino WB)
IN
flag-pl Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team)
flag-be Timothy Dupont (Circus-Wanty Gobert)
flag-be Milan Menten (Sport Vlaanderen-Baloise)
flag-be Rémy Mertz (Lotto Soudal)
flag-be Tom Paquot (Bingoal-Wallonie Bruxelles U23)
flag-be Laurenz Rex (Bingoal-Wallonie Bruxelles U23)
flag-be Quentin Venner (Bingoal-Wallonie Bruxelles U23)

UIT
flag-be Kevyn Ista (stopt)
flag-be Eliot Lietaer (B&B Hotels)
flag-be Baptiste Planckaert (Intermarché-Wanty-Gobert)
flag-be Lionel Taminiaux (Alpecin-Fenix)


flag-es Burgos-BH
IN
flag-es Mario Aparicio (Equipo Gomur)
flag-co Edwin Ávila (Israel Cycling Academy)
flag-es Juan Antonio López-Cózar (Manuela Fundación Bike Team)
flag-fr Gabriel Muller (Cambodia Cycling Academy)
flag-es Ander Okamika
flag-es Felipe Orts
flag-es Pelayo Sánchez

UIT
flag-gb Matthew Gibson (Ribble Weldtite)
flag-es Pablo Guerrero (stopt)
flag-es Jorge Cubero (stopt)


flag-es Caja Rural-Seguros RGA
IN
flag-es Josu Etxeberria
flag-es Jokin Murguialday
flag-es Jon Barrenetxea

UIT
flag-it Matteo Malucelli (Androni Giocattoli-Sidermec)
flag-es Cristián Rodríguez (Total Direct Energie)
flag-es Gonzalo Serrano (Movistar)

Stage sinds 1/8/2020
flag-es Josu Etxeberria
flag-es Miguel Ángel Ballesteros
flag-es Carlos García
flag-es Oier Ibarguren


flag-be Circus-Wanty Gobert (in 2021 Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux)
IN
flag-cz Jan Hirt (CCC Team)
flag-nl Taco van der Hoorn (Jumbo-Visma)
flag-de Jonas Koch (CCC Team)
flag-be Baptiste Planckaert (Bingoal-Wallonie Bruxelles)
flag-it Lorenzo Rota (Vini Zabù-KTM)
flag-ee Rein Taaramäe (Total Direct Energie)
flag-de Georg Zimmermann (CCC Team)
flag-za Louis Meintjes (NTT Pro Cycling)
flag-it Riccardo Minali (Nippo Delko One Provence)

UIT
flag-be Alfdan De Decker (Tarteletto-Isorex)
flag-fr Fabien Doubey (Total Direct Energie)
flag-be Timothy Dupont (Bingoal-Wallonie Bruxelles)
flag-be Xandro Meurisse (Alpecin-Fenix)
flag-fr Yoann Offredo (stopt)


flag-es EOLO-Kometa
IN
flag-it Vincenzo Albanese (Bardiani-CSF-Faizanè)
flag-gb John Archibald
flag-it Davide Bais (Friuli ASD)
flag-it Manuel Belletti (Androni Giocattoli-Sidermec)
flag-gb Mark Christian (Canyon dhb p/b Soreen)
flag-it Lorenzo Fortunato (Vini Zabù-KTM)
flag-it Mattia Frapporti (Androni Giocattoli-Sidermec)
flag-it Francesco Gavazzi (Androni Giocattoli-Sidermec)
flag-it Luca Pacioni (Androni Giocattoli-Sidermec)
flag-it Edward Ravasi (UAE Emirates)
flag-it Samuele Rivi (Tirol KTM)
flag-it Luca Wackermann (Vini Zabù-KTM)

UIT
flag-es Juan Camacho (stopt)
flag-it Antonio Puppio (Team Qhubeka)


flag-es Equipo Kern Pharma
IN
flag-es Carlos García (Caja Rural-Seguros RGA)
flag-es Raul Garcia
flag-es Álex Jaime (Lizarte)
flag-es Diego Lopez (Euskaltel-Euskadi)
flag-es Jordi López
flag-ru Savva Novikov (CCC Development)
flag-cz Vojtěk Řepa (Topforex Lapierre Pro Cycling)
flag-nl Danny van der Tuuk (Metec-TKH)

UIT
flag-es Martin Bouzas (stopt)


flag-es Euskaltel-Euskadi
IN
flag-es Xabier Mikel Azparren
flag-es Luis Ángel Maté (Cofidis)

UIT
flag-es Rubén Fernández (Cofidis)
flag-es Diego López (Kern Pharma)


flag-ru Gazprom-RusVelo
IN
flag-ru Ilnur Zakarin (CCC Team)
flag-cz Mathias Vacek 
flag-ru Pavel Kochetkov  (CCC Team)
flag-cz Roman Kreuziger (NTT Pro Cycling)

UIT
n.n.b.


flag-fr Nippo-Delko One Provence (in 2021 Delko One Provence)
IN
flag-fr Clément Berthet (beloften)
flag-fr Clément Carisey (Team Pro Immo Nicolas Roux)
flag-er Yakob Debesay (Groupama-FDJ U23)
flag-fr Alexandre Delettre (V.C.Villefranche Beaujolais)
flag-no August Jensen (Riwal Securitas)
flag-fr Mathias Le Turnier (Cofidis)
flag-es Eduard Prades (Movistar)
flag-fr Axel Zingle (CC Étupes)

UIT
flag-jp Fumiyuki Beppu (EF Pro Cycling)
flag-fr Romain Combaud (Team DSM)
flag-it Riccardo Minali (Intermarché-Wanty Gobert Matériaux)
flag-jp Hideto Nakane (EF Pro Cycling)
flag-lt Ramunas Navardauskas (stopt)
flag-fr Rémy Rochas (Cofidis)


flag-us Novo Nordisk
IN
flag-fr Lucas Dauge (opleidingsploeg Novo Nordisk)
flag-us Logan Phippen (opleidingsploeg Novo Nordisk)

UIT
n.n.b.


flag-us Rally Cycling
IN
flag-nl Arvid de Kleijn (Riwal Securitas)
flag-us Joey Rosskopf (CCC Team)
flag-us Magnus Sheffield
flag-us Keegan Swirbul (Ljubljana Gusto Santic)
flag-us Ben King (NTT Pro Cycling)

UIT
flag-ca Ryan Anderson (stopt)
flag-us John Murphy (stopt)
flag-ca Nigel Ellsay (stopt)


flag-dk Riwal (stopt als ProTeam)
IN
flag-dk Jesper Hansen (Cofidis)
flag-nl Adrie Lindeman (NWVG)

UIT
flag-no Kristian Aasvold (Coop)
flag-nl Martijn Budding (BEAT Cycling)
flag-nl Piotr Havik (BEAT Cycling)
flag-no Sondre Holst Enger (stopt)
flag-no August Jensen (Delko One Provence)
flag-nl Arvid de Kleijn (Rally Cycling)
flag-dk Andreas Kron (Lotto Soudal)
flag-no Sindre Lunke (stopt)
flag-gb James Shaw (Ribble Weldtite)
flag-dk Emil Vinjebo (Qhubeka ASSOS)
flag-dk Torkil Veyhe (stopt)


flag-be Sport Vlaanderen-Baloise
IN
flag-be Alex Colman (Canyon dhb)
flag-be Rune Herregodts
flag-be Arne Marit (Lotto Soudal U23)
flag-be Jens Reynders (Hagens Berman Axeon)
flag-be Ward Vanhoof (Lotto Soudal U23)
flag-be Ruben Apers (Lotto Soudal U23)

UIT
flag-be Amaury Capiot (Arkéa-Samsic)
flag-be Milan Menten (Bingoal-Wallonie Bruxelles)
flag-be Edward Planckaert (Alpecin-Fenix)
flag-be Emiel Planckaert (n.n.b.)
flag-be Kevin Deltombe (stopt)


flag-fr Total Direct Energie
IN
flag-no Edvald Boasson Hagen (NTT Pro Cycling)
flag-es Víctor De la Parte (CCC Team)
flag-fr Fabien Doubey (Circus-Wanty Gobert)
flag-fr Alexandre Geniez (AG2R La Mondiale)
flag-fr Pierre Latour (AG2R La Mondiale)
flag-gb Chris Lawless (INEOS Grenadiers)
flag-fr Alexis Vuillermoz (AG2R La Mondiale)
flag-es Cristián Rodríguez (Caja Rural-Seguros RGA)

UIT
flag-fr Lilian Calmejane (AG2R Citroën)
flag-fr Romain Cardis (St Michel-Auber93)
flag-fr Jonathan Hivert (B&B Hotels)
flag-fr Simon Sellier (stopt)
flag-ee Rein Taaramäe (Intermarché-Wanty-Gobert)
flag-nl Pim Ligthart (stopt)


flag-no Uno-X Pro Cycling
IN
flag-dk Anthon Charmig (ColoQuick) – per 1/7/2021
flag-no Kristoffer Halvorsen (EF Pro Cycling)
flag-no Johannes Høsflot Klæbo
flag-dk Johan Price-Pejtersen (ColoQuick) – per 1/8/2020
flag-no Rasmus Tiller (NTT Pro Cycling)
flag-no Søren Wærenskjold (Joker Fuel of Norway)

UIT
flag-no Andreas Leknessund (Team DSM)


flag-it Vini Zabù-Brado-KTM
IN
flag-nl Wout van Elzakker (De Jonge Renner)
flag-pl Kamil Gradek (CCC Team)
flag-it Jakub Mareczko (CCC Team)
flag-it Matteo Spreafico (Androni Giocattoli-Sidermec) – per 11/8
flag-ch Joab Schneiter (Swiss Racing Academy)
flag-gb Daniel Pearson (Canyon dhb p/b Soreen)

UIT
flag-it Lorenzo Fortunato (EOLO-Kometa)
flag-it Andrea Garosio (Bardiani CSF-Faizané)
flag-it Umberto Marengo (Bardiani CSF-Faizané)
flag-it Lorenzo Rota (Intermarché-Wanty-Gobert)
flag-it Giovanni Visconti (Bardiani-CSF-Faizanè)
flag-it Luca Wackermann (EOLO-Kometa)
flag-it Francesco Manuel Bongiorno (Global6 Cycling)


UCI Women’s WorldTeams

flag-it Alé BTC Ljubljana
IN
flag-it Alessia Patuelli
flag-ch Marlen Reusser
flag-it Laura Tomasi (Top Girls Fassa Bortolo)

UIT
flag-jp Eri Yonamine (TIBCO-Silicon Valley Bank)
flag-si Urška Žigart (Mitchelton-Scott)


flag-de Canyon//SRAM Racing
IN
flag-ch Elise Chabbey (Équipe Paule Ka)
flag-us Chloé Dygert
flag-au Neve Bradbury
flag-nz Mikayla Harvey (Équipe Paule Ka)

UIT
flag-it Elena Cecchini (SD Worx)
flag-de Tanja Erath (TIBCO-Silicon Valley Bank)
flag-fr Pauline Ferrand-Prévot (n.n.b.)
flag-il Rotem Gafinovitz (InstaFund La Prima)
flag-de Christa Riffel (Hitec Products)


flag-pl CCC-Liv (in 2021 Liv Racing)
IN
flag-ca Alison Jackson (Team Sunweb)
flag-be Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies)

UIT
flag-nl Inge van der Heijden (Ciclismo Mondial)
flag-nl Riejanne Markus (Jumbo-Visma Women)
flag-za Ashleigh Moolman-Pasio (SD Worx)
flag-nl Marianne Vos (Jumbo-Visma)


flag-fr FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
IN
flag-it Marta Cavalli (Valcar-Travel & Service)

UIT
flag-au Shara Marche (stopt)


flag-au Mitchelton-Scott (in 2021 GreenEdge Cycling)
IN
flag-tt Teniel Campbell (Valcar)
flag-it Arianna Fidanza (Lotto Soudal Ladies)
flag-es Ane Santesteban (Ceratizit-WNT Pro Cycling)
flag-si Urška Žigart (Alé BTC Ljubljana)

UIT
flag-au Gracie Elvin (stopt)
flag-nl Annemiek van Vleuten (Movistar)


flag-es Movistar
IN
flag-es Sara Martín (Sopela Women’s Team)
flag-dk Emma Cecilie Norsgaard (Paule Ka)
flag-us Leah Thomas (Paule Ka)
flag-nl Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott)

UIT
n.n.b.


flag-de Team Sunweb (in 2021 Team DSM)
IN
flag-nl Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg) – sinds 1/6/2020
flag-us Megan Jastrab (Rally Cycling)
flag-nl Esmée Peperkamp (Team Loving Potatoes)

UIT
flag-gb Anna Henderson (Jumbo-Visma Women)
flag-ca Alison Jackson (Liv Racing)
flag-dk Pernille Mathiesen (Jumbo-Visma Women)


flag-us Trek-Segafredo
IN
flag-nl Shirin van Anrooij
flag-dk Amalie Dideriksen (Boels-Dolmans)
flag-au Chloe Hosking (Rally Cycling)

UIT
flag-pl Anna Plichta (Lotto Soudal Ladies)
flag-gb Abigail van Twisk


UCI Women’s Continental Teams

flag-nl Biehler Krush
IN
flag-se Nathalie Eklund (Talent ELABO)
flag-nl Daniek Hengeveld
flag-se Clara Lundmark (Talent ELABO)
flag-cz Melissa van Neck

UIT
flag-nl Maike van der Duin (Drops)
flag-nl Roos Hoogeboom (stopt)
flag-nl Senna Feron (n.n.b.)
flag-nl Laura van Regenmortel (Talent ELABO)


flag-nl Boels-Dolmans (in 2021 SD Worx)
IN
flag-it Elena Cecchini (Canyon-SRAM)
flag-fr Roxane Fournier (Chevalmeire)
flag-za Ashleigh Moolman-Pasio (CCC-Liv)
flag-cz Nikola Nosková (Bigla-Katusha)
flag-gb Anna Shackley (Breeze)
flag-nl Demi Vollering (Parkhotel Valkenburg)
flag-nz Niamh Fisher-Black (Paule Ka)

UIT
flag-nl Eva Buurman (TIBCO-Silicon Valley Bank)
flag-dk Amalie Dideriksen (Trek-Segafredo)
flag-nl Jip van den Bos (Jumbo-Visma Women)


flag-be Chevalmeire
IN
flag-be Caren Commissaris
flag-nl Claudia Jongerius (WC De Sprinters Malderen)
flag-be Justine Ghekiere

UIT
flag-fr Roxane Fournier (SD Worx)


flag-be Ciclismo Mundial
IN
flag-nl Inge van der Heijden (Ciclismo Mondial)

UIT
n.n.b.


flag-be Ciclotel (stopt)
IN
n.v.t.

UIT
flag-nl Kirstie van Haaften (Parkhotel Valkenburg)
flag-ua Olha Kulynych (Doltcini-Van Eyck Sport)
flag-ie Alice Sharpe (Rupelcleaning)
flag-be Sara Van de Vel (Rupelcleaning)
flag-nl Bryony van Velzen (Doltcini-Van Eyck Sport)
flag-be Kim De Baat (Dubai Police Cycling Team)
flag-ua Valeriya Kononenko
flag-za Maroesjka Matthee
flag-pt Daniela Reis (stopt)
flag-gb Hayley Simmonds (CAMS-Tifosi)


flag-be Doltcini-Van Eyck Sport
IN
flag-ua Olha Kulynych (Ciclotel)
flag-be Lotte Popelier
flag-be Fien Van Eynde (BNS Technics-Concrete House)
flag-nl Bryony van Velzen (Ciclotel)
flag-be Amber Aernouts (Multum Accountants-LSK)

UIT
flag-be Kaat Hannes (stopt)
flag-hu Zsófia Szabó (n.n.b.)
flag-cy Antri Christoforou (Diputación de Burgos-Burgos Alimenta)
flag-ch Nicole Hanselmann (Diputación de Burgos-Burgos Alimenta)


flag-nl Jumbo-Visma (nieuw)
IN
flag-nl Teuntje Beekhuis (Lotto Soudal Ladies)
flag-nl Jip van den Bos (Boels-Dolmans)
flag-nl Nancy van der Burg (Parkhotel Valkenburg)
flag-gb Anna Henderson (Team Sunweb)
flag-de Romy Kasper (Parkhotel Valkenburg)
flag-nl Anouska Koster (Parkhotel Valkenburg)
flag-nl Riejanne Markus (CCC-Liv)
flag-dk Pernille Mathiesen (Team Sunweb)
flag-nl Aafke Soet (Ceratizit-WNT)
flag-nl Karlijn Swinkels (Parkhotel Valkenburg)
flag-be Julie Van de Velde (Lotto Soudal)
flag-nl Marianne Vos (CCC)

UIT
n.v.t.


flag-be Lotto Soudal Ladies
IN
flag-be Elisa Vander Sande
flag-nl Silke Smulders
flag-pl Anna Plichta (Trek-Segafredo)
flag-se Hanna Nilsson (Parkhotel Valkenburg)

UIT
flag-nl Teuntje Beekhuis (Jumbo-Visma Women)
flag-it Arianna Fidanza (Mitchelton-Scott)
flag-be Lotte Kopecky (Liv Racing)
flag-be Julie Van de Velde (Jumbo-Visma)
flag-be Cameron Vandenbroucke (stopt)
flag-gb Dani Christmas (n.n.b.)
flag-vn Thi That Nguyen (n.n.b.)


flag-be Multum Accountants-LSK
IN
flag-be Eefje Brandt
flag-be Marijke De Smedt
flag-be Fien Dewispelaere
flag-be Leontine Farazijn
flag-be Sara Maes
flag-nl Lily Schuitemaker
flag-nl Rosalie van der Wolf
flag-be Ann-Sophie Duyck (Parkhotel Valkenburg)

UIT
flag-be Amber Aernouts (Doltcini-Van Eyck Sport)
flag-au Bronwyn MacGregor (Lviv)


flag-nl NXTG Racing
IN
flag-nl Maud Rijnbeek (APB Junior Women Development Team)
flag-gb Amelia Sharpe (Breeze)
flag-nl Mylene de Zoete
flag-nl Ilse Pluimers (APB-team)
flag-cl Catalina Anais Soto

UIT
flag-nl Eva Jonkers (Watersley R+D Cycling Team)


flag-nl Parkhotel Valkenburg
IN
flag-nl Julia van Bokhoven
flag-nl Mischa Bredewold
flag-nl Femke Gerritse
flag-nl Kirstie van Haaften (Ciclotel)
flag-nl Lieke Nooijen
flag-nl Pien Limpens

UIT
flag-nl Nancy van der Burg (Jumbo-Visma Women)
flag-de Romy Kasper (Jumbo-Visma Women)
flag-nl Anouska Koster (Jumbo-Visma Women)
flag-nl Karlijn Swinkels (Jumbo-Visma Women)
flag-nl Demi Vollering (SD Worx)
flag-nl Lorena Wiebes (Team Sunweb) – sinds 1/6/2020
flag-be Ann-Sophie Duyck (Multum Accountants)
flag-se Hanna Nilsson (Lotto Soudal Ladies)
flag-nl Fleur Nagengast (gestopt)


flag-be Rupelcleaning
IN
flag-de Svenja Betz
flag-fi Antonia Gröndahl
flag-ie Gabriella Homer
flag-be Amber Lacomptele turni
flag-de Lucy Mayrhofer
flag-ie Kelly Murphy
flag-hr Maja Perinović (Top Girls Fassa Bortolo)
flag-ie Alice Sharpe (Ciclotel)
flag-be Sara Van de Vel (Ciclotel)
flag-dk Trine Schmidt
flag-lu Claire Faber
flag-ie Mia Griffin
flag-ie Gabriella Homer
flag-be Ditte Lenseclaes

UIT
n.v.t.


Mochten we een transfer gemist hebben in het overzicht, laat het weten in de reacties met een link naar de bron.

Dit artikel delen:

26 Reacties

harryjohan71 11 augustus 2020 om 20:47

Ze staan er nu in ieder geval wel bij.

Chasse_patate 12 augustus 2020 om 08:16

Ik zie alleen maar Belgische en Nederlandse vrouwen teams.

Wim 26 september 2020 om 11:38

Lees jij zeker een ander overzicht dan ik want alles is vertegenwoordigd in het vrouwenwielrennen.

hartstikkebedankt 12 augustus 2020 om 10:43

Michael Woods is gestrikt door ICA als luxeknecht voor Froome in de Tour en als kopman in de heuvelklassiekers.

Arema Pro Cycling Team 14 augustus 2020 om 11:34

Keivn Vermaerke wordt prof bij Sunweb per 2021, is bevestigd door Sunweb.

Chasse_patate 3 september 2020 om 21:27

Amund Jansen naar michelton staat er nog niet bij en bij Martens staat stopt. Maar dat klopt dus ook nog niet.

AnderJ 7 september 2020 om 10:08

Verder stopt (volgens Wielerflits) Tom Leezer (https://www.wielerflits.nl/nieuws/tom-leezer-34-zet-na-dit-jaar-punt-achter-carriere-heb-er-alles-uitgehaald/) . Blijven er nog twee n.n.b’.’s bij TJV over.

zietemgaan 7 september 2020 om 11:34

DQS soet niet veel he: ze laten nu toch al paar jaar vooral goeie renners gaan zonder nieuwe transfers te doen van hetzelfde kaliber.

appiett 7 september 2020 om 12:04

Denk dat DQS de zaken netjes voor elkaar heeft. Alleen Jungels vertrekt, voor de rest blijft iedereen, daar zitten hele leuke talenten bij.
Ze hebben al Vansevenant en Masnada al aangetrokken. Misschien komt er nog iets, maar zij zijn (al zo goed als) klaar.

Net als trouwens een paar andere teams (Jumbo, Lotto, Bora, Ag2r en Sunweb) die hebben de selectie's ook al grotendeels rond. Bij andere teams
(NTT, Bahrain, UAE, Ineos en vooral Astana) ben ik benieuwd wat er allemaal nog gaat gebeuren.

lander luypaert 23 september 2020 om 19:27

Waarom staat Majka al bij inkomende transfer? Dat is nog nergens bevestigt toch? :)

Lalsacien 26 september 2020 om 20:42

Rémy Rochas (Nippo Delko Provence) gaat naar COFIDIS volgens onderstaande bron.
https://www.laprovence.com/article/sports/6121304/cyclisme-apres-deux-saisons-chez-nippo-delko-rochas-prend-de-la-hauteur-chez-cofidis.html

appiett 27 september 2020 om 09:16

Van NTT weet ik dat ze het moeilijk hebben, maar geldt hetzelfde voor EF, Bahrain en Astana? Daar is het ook nog verschrikkelijk stil qua inkomende transfers.
(Of zijn dit de “gokkers” hopen dat aan het eind van het seizoen de salaris wensen van sommige renners dalen?)

boehoe 28 september 2020 om 10:04

Ben benieuwd op Lindeman en van der Hoorn nog ergens een plekje gaan vinden

bidon colle 30 september 2020 om 17:27

Badilatti (Israel Start-Up Nation) en Vallter ( CCC) voor 2 jaar naar Groupama-FDJ.

Verweggistan 1 oktober 2020 om 22:27

Malecki schijnt de opvolger van Marcynski te worden bij Lotto

leor 16 5 oktober 2020 om 13:14

EBH op weg naar INEOS

fbmg 8 oktober 2020 om 08:12

Lotte Kopecky naar CCC-Liv
Bron: ccc-liv instagram

Hubert Giddelo 8 oktober 2020 om 15:38

Gracie Elvin stopt bij Mitchelton-Scott en beeindigd haar carriere eind 2020.
Bron: greenedgecycling : A letter from Gracie Elvin.

Maillot à Pois 21 oktober 2020 om 22:28

Ook Katie Hall is gestopt.
Op instagram kondigt ze aan dat ze opnieuw gaat studeren.

Sagan=hulk 28 oktober 2020 om 13:39

Hoe zit het met de Michael Valgren transfer? Werd enkele dagen geleden bevestigd op WielerFlits, maar nu zie ik dat hij zelfs niet in deze lijst staat.

Sagan=hulk 5 november 2020 om 22:33

Even een update over (officiële) vrouwentransfers die jullie nog missen:

Alé BTC Ljubljana:
IN: Marlen Reusser, Laura Tomasi, Alessia Patuelli

FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope:
IN: Marta Cavalli
UIT: Shara Gillow-Marche (stopt)

Mitchelton-Scott:
UIT: Gracie Elvin (stopt)

Trek-Segafredo:
UIT: Anna Plichta (Lotto Soudal Ladies), Abigail Van Twisk (zwangerschap)

Biehler Krush:
UIT: Roos Hoogeboom (gestopt)

Doltcini:
IN: Amber Aernouts

Lotto Soudal Ladies:
IN: Anna Plichta, Hanna Nilsson, Elise Van der Sande, Silke Smulders
UIT: Annelies Dom (gestopt), Arianna Fidanza (Mitchelton)

Multum Accountants-LSK:
IN: Marijke De Smedt, Eefje Brandt, Ann-Sophie Duyck
UIT: Bronwyn Macgregor (Lviv Cycling Team women), Amber Aernouts (Doltcini)

NXTG Racing:
IN: Catalina Anais Soto (WCC)

Parkhotel Valkenburg:
IN: Pien Limpens
UIT: Ann-Sophie Duyck (Multum Accountants), Hanna Nilsson (Lotto Soudal), Fleur Nagengast (gestopt)

Rupelcleaning:
IN: Trine Schmidt, Claire Faber, Mia Griffin, Gaby Homer, Ditte Lenseclaes

ThomasVoeckler 12 november 2020 om 18:21

Fancellu gaat niet naar trek, maar naar Eolo.

Fast Freddy 20 november 2020 om 22:24

Bizar lijstje weer…. Ineos:
Andrey Amador (Movistar)
Laurens De Plus (Jumbo-Visma)
Adam Yates (Mitchelton-Scott)
Daniel Felipe Martínez (EF Pro Cycling)
Richie Porte (Trek-Segafredo)
Tom Pidcock (Trinity

Ton van Wieringen 22 december 2020 om 18:04

Maaike Colje uit Snelrewaard van clubploeg Restore Pijnacker naar CT Massi-Tactic (Spanje).

Wim Kruithof 7 januari 2021 om 06:27

Lotto-Soudal ‘in’ van Goethem ‘stopt’… ?

Maillot à Pois 7 januari 2021 om 20:21

UIT bij Chevalmeire: Febe Schokkaert (S-Bikes-Doltcini)

Headlines

Materiaalzone

Populair