Dit is wat we weten over de arrestatie van Mathieu van der Poel
foto: Cor Vos
dinsdag 27 september 2022 om 19:15

Dit is wat we weten over de arrestatie van Mathieu van der Poel

Voor Mathieu van der Poel is het WK 2022 in Wollongong uitgedraaid op een groot drama. De 27-jarige Nederlander raakte betrokken bij een nachtelijk incident in zijn hotel, waarna hij voor verhoor is meegenomen naar door de Australische politie. Pas om 04.00 uur lokale tijd keerde hij terug in het hotel, maar slapen deed hij amper nog. Dit is wat we tot nu toe weten.

Dit bericht blijft voorzien worden van updates.


  • Rond 21.00 uur plaatselijke tijd is Van der Poel op bed gegaan, op de avond voor de WK-wegwedstrijd;
  • Vanaf dat moment was er geluidsoverlast op de gang, waarbij – naar later bleek – twee meisjes van dertien en veertien jaar oud herhaaldelijk (drie keer) op zijn hotelkamerdeur klopten;
  • Volgens Christoph Roodhooft waren de twee kamers in hotel The Grand Parade Sydney tegenover de kamer van Van der Poel bezet door families met kinderen;
  • Bondscoach Koos Moerenhout heeft later verklaard dat Van der Poel eerder deze week een andere, eigen kamer heeft gekregen, omdat hij eerder deze week verkouden was aangekomen in Australië. In de nacht voor het WK op de weg sliep hij daar met zijn vriendin;
  • Rond 22.30 uur was Van der Poel klaar met de overlast op de gang, waarna hij verhaal is gaan halen;
  • Hij zei zelf voor de start dat hij ‘niet zo vriendelijk heeft gevraagd om te stoppen’. Ouders waren nergens te bekennen, maar kort na het incident is wel de politie gebeld;
  • Rond 00.00 uur lokale tijd stond de politie bij Van der Poel voor de deur, waarna hij is gearresteerd;

  • De meisjes hebben verklaard dat de Nederlandse kopman hen geduwd zou hebben, waarbij een van hen letsel heeft opgelopen aan een elleboog;
  • Van der Poel heeft dat ontkend tijdens zijn verhoor op het politiebureau van Kogarah;
  • Daar heeft hij volgens zijn vertrouwenspersoon Christoph Roodhooft ook enige tijd in de cel gezeten;
  • Ook heeft hij zijn paspoort moeten inleveren, die hij normaal pas na zes weken terugkrijgt. Dit is een standaardprocedure in Australië.
  • Rond 04.00 uur is Van der Poel teruggekeerd in zijn hotelkamer. Pas tegen 07.00 uur heeft hij eventjes geslapen;

Rond 22.40 uur lokale tijd raakte een man in The Grand Parade in Brighton-le-Sands naar men zegt betrokken bij verbaal incident met twee tienermeisjes van dertien en veertien jaar oud. Naar men zegt heeft de man beide meisjes geduwd, waarbij eentje op de grond is gevallen en de andere tegen de muur is terechtgekomen. Daarbij heeft zij een kleine schaafwond opgelopen. Het hotelmanagement is daarna verwittigd, waarna de politie is gebeld. Agenten van het St. George Police Area Command hebben kort daarna een 27-jarige man gearresteerd. Hij is daarna naar het politiebureau gebracht in Kogarah, waar hij is belast met tweemaal mishandeling. Hij is daarna vrijgelaten op voorwaarde dat hij op dinsdag 27 september voorkomt voor de lokale rechtbank van Sutherland.




RIDE Magazine
175 Reacties
25-09-2022 09:19
Koos Moerenhout is heel duidelijk. MvdP laat pas wat van zich horen als het gedoe op de gang al heeft plaats gevonden. Gevalletje wederom verkeerde keuze van MvdP.
25-09-2022 10:23
Leg maar een claim neer bij die ouders en of het hotelmanagement wegens inbreuk op de privacy of verstoring van een goede nachtrust tengevolge waarvan de heer Van der Poel zijn werk niet naar behoren heeft kunnen uitoefenen. Die ouders zijn verantwoordelijk voor het gedrag van hun minderjarige kinderen. Eventueel ook bij de politie een claim, die hem na afloop van de wedstrijd voor (getuigen)verhoor hadden kunnen bevragen. Wat een soap, aanfluiting en schandaal. Gaat je maandenlange voorbereiding.
25-09-2022 15:26
Ik geloof best dat MvdP dit gewoon opeen stomme manier overkomen is maar even goed als dat revket arrogante trekjes heeft en zich als zodanig uit kan je onderhand wel stellen dat MvdP niet de snuggerste is qua profsporter.

Je hebt eigenlijk een soort van team nodig om hem er bij te houden, maar was die hdle roodhoofd niet daarvoor mee al?
    27-09-2022 14:22
    Even een appie naar Ome Roodhoofd had wel handig geweest ip.v....... ;)
25-09-2022 17:06
Waarom zou je doen wat fans willen dat je doet? Typisch social media gedachtegoed is dat, “ik ben zoals anderen mij zien”. Vdp doet gewoon wat hij zélf het liefst doet. En vooruit de sponsor van hem verlangt. Die gaat lekker crossen deze winter en gelukkig zijn. Jammer voor ons, fijn voor hem.
    25-09-2022 17:18
    precies dit
25-09-2022 08:50
Nu zal Alpecin wel de nodige fietsen naar Australië moeten verschepen (crossfiets, MTB) om MvdP nog wat te kunnen laten trainen. Dure operatie !
    25-09-2022 10:08
    VdP zal wel 6 weken gaan zuipen. Misschien geen slecht idee om even geheel te resetten…
25-09-2022 10:10
Uiteraard een hoop ophef, een schandaal, iets om over los te gaan. Maar breng je het terug tot de kern dan is er waarschijnlijk weinig aan de hand.
1) Sportief gezien was er weinig impact. Mathieu gaf vooraf aan dat hij Evenepoel met een verre aanval zou laten rijden. Hij had dus gewoon in de groep Van Aert ‘gevangen’ gezeten.
2) Alles wijst er op dat er geen sprake is van een misdaad, hoogstens een duwtje. Ook in Australië lossen ze dat op met een kleine schikking.
Nederland is geen wk misgelopen en Mathieu zal spoedig (eind deze week) terugkeren naar België. Vandaag is dit iets heel groots, maar volgend voorjaar zijn we dit allemaal weer vergeten.
    25-09-2022 10:24
    Dat er niet veel aan de hand is klopt niet bekeken uit het perspectief van Der Poel. Kan me voorstellen dat dit voor hem juist wel veel impact heeft. Slecht voor de moraal zeg maar.
    25-09-2022 10:27
    Nou weinig sportieve impact… hij had in dat scenario voor zilver kunnen sprinten toch?
    25-09-2022 13:10
    Vergeten is idd het beste om te leren uit dit zoveelste debacle...

    jonges jonges
25-09-2022 10:12
Zie ook hier weer de treurige jonge generatie. Grote bekken en doen waar je zin in hebt en als je dan van repliek wordt gediend gaan de ouders aangifte doen. Het zal je kind maar zijn, of je ouders. Dat ze maar trauma's hieraan over mogen houden
    25-09-2022 10:20
    En uit ironische overwegingen kaart je deze problematiek aan op een ongenuanceerde manier die eveneens eigen is aan de schijnbaar treurige jonge generatie?
    25-09-2022 10:48
    @Gebruikersnaam: dat is volkomen normaal schijnbaar. Zo gaat het toch constant? Mijmeren over respect, terwijl je het zelf niet hebt
    25-09-2022 10:51
    Plus 1 brabander en gebruikersnaam.
    25-09-2022 13:01
    Als Mathieu wel degelijk minderjarigen heeft lopen duwen, dan is die aangifte mogelijk toch wel terecht.
    25-09-2022 16:48
    Gebruikersnaam. Weet niet wat je je allemaal in je hoofd haalt (ik beweer nergens dat de jonge generatie ongenuanceerd is), maar wmb ben je aan het raaskallen. En ik ben bloedserieus. En de moraalridders als Brabander (en wappie) kan ik al helemaal niet serieus nemen. Brabo, ik mijmer niet over respect, en voor respectlozen zoals deze kutkinders heb ik 0 respect. Voor jou trouwens ook steeds minder. En dat geldt evenzeer voor intolerante mensen, daar ben ik intolerant tegen.

    Je oogst wat wat je zaait
25-09-2022 20:38
Twee vragen/opmerkingen:
-Waarom vonden die pubers het nodig om 's avonds laat een aantal keren op andermans hoteldeur te kloppen? Is dat normaal gedrag? Waar waren de ouders om die kinderen te corrigeren?
-Mathieu is in de wielerwereld toch wel een beetje een einzelgänger die graag zijn eigen pad gaat en zich niet zoveel van anderen aantrekt. Dat wreekte zich op de OS (de plank) en nu door zelf maar de kinderen aan te pakken ipv de receptie of de teamleider te bellen.
25-09-2022 09:02
@redactie benieuwd of jullie de hierboven benoemde kritische vraag ook durven stellen aan de KNWU.
25-09-2022 09:29
Moerenhout heeft net gereageerd. Mathieu lag op een andere vloer omdat hij verkouden was toen hij aan kwam en ze wilden hem daarom niet bij Jan Maas op de kamer leggen. Hij lag vanacht met zijn vriendin op de kamer en heeft pas de NL ploeg geinformeerd toen het kwaad was geschied. Als dit klopt ligt de schuld wat mij betreft bij Mathieu. Ik denk dat dr KNWU hele duidelijke en strikte afspraken met MvdP moet gaan maken mocht hij nog eens met de NL ploeg meegaan. Het is al de tweede keer dat hier niet gecommuniceerd wordt.
25-09-2022 09:56
Als je in Australië iemand de huid volscheldt met foul language, dan voldoe je al aan de definitie van common assault, en uit de verklaringen maak ik op dat dat waarschijnlijk gebeurd is. Triest dat een sportman niet gewoon op een rustige plek gehuisvest wordt om dit soort situaties te voorkomen.
25-09-2022 10:16
Goeie cijfers, maar hij scoort toch minder op Gedrag op zijn rapport. ;)
25-09-2022 11:03
Mathieu zou met Jan Maas op de kamer liggen, maar vanwege een "verkoudheid" moest hij wel met zijn vriendin op een kamer.... Hij heeft ook altijd pech...!
25-09-2022 11:09
Dat VdP niet op de kamer van Maas kon liggen met een verkoudheid, klinkt plausibel. Maar dan ligt hij op een aparte kamer met zijn vriendin, zo begrijp ik. Dat klinkt mij toch bijzonder.

Wat betreft zijn gehele voorkomen na de Olympische Spelen: Volgens mij doet hij er verstandig aan om nog eens van omgeving (lees: strakkere omkadering) te veranderen.
25-09-2022 11:52
Mathieu uit het veld geslagen.
26-09-2022 08:26
Logisch dat je die kids een duw geeft als praten niet helpt. Basta. En verder geen aandacht meer aan geven. Waar hebben we het over. Betutteling ba ba.
26-09-2022 21:25
https://www.youtube.com/shorts/1lFtKnxE0zw

Volgens een redditor is dit een video van het incident.

Het is moeilijk te zien maar dit is wat ik zie:
- een van de meisjes zegt iets ("we already know what this one is?" of zo) en stompt op de deur met vuisten; ander meisje filmt dit met een smartphone.
- beide meisjes lijken te schuilen.
- dan hoor je iemand (een vrouw denk ik) iets zeggen; meisjes beginnen te schreewen
- een van de meisjes zit op de grond en een half-naakte man (MVDP?) komt in het beeld
- video stopt.

Volgens mij vluchten de meisjes voordat MVDP de deur opende. Een van de meisjes zit op de grond waarschijnlijk omdat ze niet verwacht had dat iemand in de kamer zat en schrok. Als er schaafwond was, dan kreeg ze waarschijnlijk tijdens haar vlucht.

Als dit waar is dan is het belachelijk dat MVDP schuldig werd gevonden van iets.
    26-09-2022 21:37
    moet je de video op het eind eens stopzetten

    je ziet Mathieu Golum like in z'n onderbroek

    het meisje filmt 'm vanop een meter afstand, terwijl ze in het begin van het filmpje achter het hoekje is

    dan heeft Mathieu niet zomaar wat geroepen

    maar is hij naar ze toe gestormd.

    of hij iemand fysiek geraakt heeft is niet te zien

    maar ik hoor 'm in ieder geval niks zeggen...
    26-09-2022 21:40
    "achter het hoekje" is waarschijnlijk van de kamer van de meisjes.

    Dat hij daar in zijn onderbroek binnenstormt als golum is een heel erg raar beeld

    een meisje is nog binnen, die die filmt van aan het deurgat lijkt over het bed te springen

    hoe hij dan 3 seconden later voor haar gebukt staat???
    26-09-2022 21:49
    Hoezo is hij naar ze toegestormd? De afstand is misschien 2 meter of zo. Het is gewoon drie stappen. Hij lijkt gewoon te lopen. Waarschijnlijk was de conversatie na dit video.

    MVDP had waarschijnlijk geen idee dat de gestomp door meisjes was veroorzaakt.
    26-09-2022 22:11
    nee cvdp

    het meisje die filmt, staat eerst in het deurgat en springt rent dan haar kamer in, en springt over het bed

    Mathieu is dus in een mum van tijd van zijn deur tot achter het bed van de meisjes geraakt

    Waarom denk je dat ze zo gillen?

    Hij moet echt als een malloot die kamer binnengestormd zijn.
    26-09-2022 22:17
    MvdP is toch niet de kamer van die meisjes binnengestormd? Dit is toch allemaal op de gang? Kan me niet voorstellen dat ie dat gedaan heeft. Moet zeggen dat ik moeite ervaar met dat beeld in context plaatsen, er valt niet echt een touw aan vast te knopen los van dat die meisjes zich de pleuris schrikken van een, igg voor hen, plots explosieve situatie.

    Soit, ze zetten McNulty en Bunk er vast op, weten we straks alles.
    26-09-2022 22:18
    Waarom denk je dat die meisjes dit doen? Ze doen het voor de spanning. Natuurlijk gillen ze.
    26-09-2022 22:24
    nee Romans, wanneer je het filmpje naar het einde toe stopzet,
    dan zie je een stoeltje, een koffer, een deel van een deken van een bed en een strijkijzer
    dit is in de kamer
    26-09-2022 22:28
    ik zal je zelfs nog meer vertellen

    weet je waarom Mathieu gebukt is?

    ik had dit eerst niet gezien maar
    Er zit een meisje op haar knieën in een hoek met haar handen op haar hoofd te gillen

    Mathieu zijn hand ligt op haar hoofd...

    Dit is echt niet goed voor 'm.
    26-09-2022 22:35
    Zie ook niet meteen in hoe deze beelden nu ineens de hele zaak wide-open cracken?

    Verder gewoon klasseren dit hele stomme incident.

    Pubertjes deden wat pubers doen, denk dat 90% hier wel eens iets erger heeft gedaan dan op wat hoteldeuren kloppen om 9-10 uur ‘s avonds. En meeste ouders kiezen uiteraard de kant van hun kinderen, zeker als je zonder veel Matjewerkthieralmaandennaartoe-context wat schrammen ziet. Wat een overdrijving dat deze meiden of hun ouders op een soort drill-kamp wat mores moeten bijgebracht worden.

    Mathieu heeft op menselijke maar niet echt snuggere manier gereageerd. Duwtje er al dan niet bij, nu hopen dat er geen overheilig boontje bij Canyon bang is voor ‘wat de Amerikaanse markt gaat denken’.

    En het WK kan je dus verliezen door je teen te stoten tegen je bed terwijl je je valies pakt, naast het verkeerde kuchende mannetje te zitten in het vliegtuig, een lekke band op het verkeerde moment, een gelletje te weinig in de regen of dus ook door zelf perk en paal te willen stellen aan wat hotel-overlast door tieners i.p.v. snel even de receptie te bellen of Koos om medieval te gaan on their asses.

    Iedereen zijn lesje geleerd en weer door.
    26-09-2022 22:43
    Grote Plateau: als MVDP de meisjes had aangeraakt of gesloegen had zoals jij suggereert, ik denk niet dat MVDP nu vrijgelaten is.

    Niemand op Wielerflits weet wat er gebeurd is na dit video. Maar we zien dat MVDP de meisjes niet heeft geduwd tot op dit moment.
    26-09-2022 22:54
    Ik suggereer? zet gewoon de video stop op het eind.

    Zijn hand ligt op haar terwijl ze met haar handen op haar hoofd op haar knieën zit.

    of blijf gewoon ontkennen als een volleerd wappie
    26-09-2022 22:56
    @RV: Shiiiiiiiiiiiiiii'.
    27-09-2022 07:37
    'volgens een redditor'

    Lijkt me een hele goede bron. :')

    Zonder EXIF data of timestamp kan dit werkelijkwaar overal zijn opgenomen. MvdP's hoofd is ook niet herkenbaar in beeld. Ik geloof er niks van dat dit daadwerkelijk een video van het incident is.

    Maar trollen zoals Groot plateau tuimelen er met open ogen in zo te zien.
    27-09-2022 08:07
    Er is dus eigenlijk niet heel veel boeiends gebeurd zo te zien. De pech van strenge wetgeving. Shits happens.
    Vroegah kreeg je thuis nog een extra schaafwond, als je als kind ook maar in de buurt kwam van nog lang niet bewezen ditjes en datjes. Gewoon omdat je ouders wel wisten hoe de vork in de steel zat. En corrigerend vermogen van 3e partijen werd eerder gewaardeerd dan dat er politie op afgestuurd werd. Maar al die prinsjes en prinsesjes tegenwoordig....

    Wellicht zullen er kamervragen in Australie gesteld worden, waarom hotels niet van rubber gebouwd worden.

    Edit: verder eens met Sjors, op het ouder-verhaal na.
25-09-2022 07:31
Wat een verhaal man?!
Klote voor de koers. Een beetje peper minder in de race.
25-09-2022 09:13
Het tijdstip verbaasd mij.. 22.40 was de politie er al… dan was dat geouwehoer dus ergens tussen 2100 en 22.15… dat is avond… niet midden in de nacht… nog geen tijdstip om al helemaal uit je plaat te gaan toch? Hoe zit het met oordopjes etc… of iemand van de begeleiding bellen… “kun jij even helpen, ik wordt gek van die kids….”
    25-09-2022 09:32
    Nee, de politie was er rond 00:00.
    25-09-2022 13:35
    Inderdaad ,een beetje avond lawaai van tieners en dan zo reageren, hij zal het mogen gaan uitleggen dinsdag
25-09-2022 09:24
Is het eigenlijk de organisatie die de kamers verdeelt?
25-09-2022 09:32
CCTV op de gang? Zal veel duidelijkheid verschaffen.
    25-09-2022 19:49
    Ja precies, op de meeste hotelgangen hangt er een camera in de bovenhoek toch.
25-09-2022 09:59
Zeer irritant natuurlijk, lobby vh hotel bellen, zou veel voorkomen hebben.

Beknopte samenvatting WK VdP.
24 uur op vliegtuig.
Beetje trainen, een halve ploegen tijdrit rijden.
Nachtje op politie bureau.
Voor de rechter verschijnen en hopen dat het meevalt.
24 uur terug vliegen.
C'est un phénomène.
    25-09-2022 10:01
    Aflevering "andere tijden sport" staat al ingepland.
    25-09-2022 10:09
    @Wheely, ik denk zelfs meerdere afleveringen over dit hele WK met de ploegentijdrit, de titel van Annemiek en de solo van Remco.
25-09-2022 10:28
Van der Poel heeft dus 3 keer de bons gekregen in 1 nacht.
25-09-2022 10:59
Zo. Ik ontwaak net en wat een commotie zeg. Die zag ik niet aankomen toen ik vannacht de stee indook.
Maar we kunnen analyseren wat we willen: niemand hier was erbij, dus niemand weet wat er exact gebeurd is. Wat ik wel zie is dat er een hoop fanboys gedesillusioneerd zijn en de schuld op 'de jeugd van tegenwoordig' schuiven. Vaak ook nog eens op een manier waar het respect en fatsoen ook niet bepaald van afdruipt. Maar dat schijnt de normaalste zaak van de wereld te zijn tegenwoordig. Aan de andere kant snap ik ook wel dat het bloedirritant kan zijn als je uit je slaap gehouden wordt. Op een gegeven moment breek je.
Lijkt me meer een gevalletje van een zeer ongelukkige samenloop van omstandigheden. En zelfs dat is speculatie
25-09-2022 13:09
Ongeacht het gedrag van de tienermeisjes in kwestie, moet Mathieu zich natuurlijk als een professional gedragen. Kortom, de jongedames aanspreken op hun gedrag en, als dat niet helpt, contact opnemen met het hotelpersoneel om de situatie op te lossen. Vooral niet zelf onderdeel worden van een conflict met zo'n belangrijke koers in het vooruitzicht.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine