KNWU-voorzitter Wouter Bos: “Op korte termijn gang van zaken rond het WK evalueren”
Wouter Bos, de voorzitter van het hoofdbestuur van de KNWU, heeft gereageerd op het hotelincident van afgelopen zaterdagavond voorafgaande aan de WK in Wollongong. Bij dit incident werd Mathieu van der Poel gearresteerd omdat hij twee meisjes zou hebben geduwd.
“De hele gang van zaken rond de arrestatie van Van der Poel is door de KNWU als buitengewoon ongelukkig en teleurstellend ervaren”, vertelt Bos in een persbericht. “We hebben de laatste dagen in voortdurend contact gestaan met onze staf bij het WK in Australië en waar nodig bijstand geleverd aan Mathieu van der Poel en de Nederlandse ploeg.”
Bos reageerde ook op de kritiek die de KNWU gedurende het WK kreeg. De wielerbond zou meerdere steken hebben laten vallen, bijvoorbeeld wat betreft de keuze voor het hotel waar de Nederlandse selectie verbleef. “Wij zullen op zo kort mogelijke termijn de gang van zaken rond het WK evalueren en in het bijzonder de rol die de KNWU hierbij wel of niet heeft gespeeld of had moeten spelen”, aldus Bos.
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
Bos zit er een jaar maar het grootste probleem was dat zijn voorganger en Veneberg hem en het bestuur met een aantal voldongen feiten hebben opgezadeld zoals het verlengen van Loes en Thorwald's eigen promotie. Lichtgewichten verzamelen weer andere lichtgewichten om zich heen zoals de door de schaatsbond uitgekotste Jan van Veen. Dat repareren en die mensen vervangen kost veel geld en dat heeft de bond niet. Dus blijft de vicieuze cirkel in stand.
- de keuze van het hotel was zo slecht, dat verstandige sporters zelf een appartement hebben geregeld om zich normaal te kunnen focussen en voorbereiden;
- in de relay waren er problemen met het materiaal;
- de kleding van Van Vleuten klopte niet in de wegrace waardoor ze zelfs gediskwalificeerd had kunnen worden.
De begeleiding is ernstig tekort geschoten op meerdere gebieden. Sporters moeten zich niet bezighouden met randvoorwaarden, maar met presteren.
Ik ben benieuwd wat er dan gebeurd