Er is al veel gezegd en geschreven over het fenomenale voorjaar van Mathieu van der Poel, maar ook Bradley Wiggins is onder de indruk van de Nederlandse kampioen. “Ik denk zelfs dat hij een grote ronde kan winnen”, zo stelt de oud-Tourwinnaar in zijn eigen podcast.
‘Merckxiaans’ is een van de superlatieven waarmee het rijden van Mathieu van der Poel is uitgedrukt. De wielerwereld raakt maar niet uitgesproken over zijn prestatie in de Amstel Gold Race. “Hij is op dit moment de meest begeerde renner in het peloton”, aldus Wiggins.
“Samen met Julian Alaphilippe, maar Van der Poel heeft nog meer potentieel”, is de Brit van mening. “Ik denk zelfs dat hij ooit een grote ronde kan winnen. Het is eigenlijk vreemd om hem een belofte te noemen, aangezien hij nu al grote wedstrijden wint”, doelt Wiggins ook op Dwars door Vlaanderen en de Brabantse Pijl.
Toekomst
Het is niet gek dat vele WorldTour-ploegen geïnteresseerd zijn in de 24-jarige alleskunner. “Ik zou hem halen als ik Team Sky was”, aldus Wiggins. “Wellicht dat Van der Poel én Alaphilippe in de toekomst voor die ploeg zullen rijden, al ontstaat er dan een soort Manchester City. Het is goed dat de toppers voor verschillende teams koersen.”
Van der Poel heeft echter al meerdere keren aangegeven dat hij zijn contract bij Corendon-Circus zal uitdienen. Dit betekent dat hij nog tot 2023 zal koersen voor de ProContinentale formatie.
72 Reacties
Hou op met me!
Hi kan dat fysiek gezien vast wel, al zal hij het waarschijnlijk niet doen. Het ligt niet in zijn aard. Hij wil niet 3 weken in opperste concentratie moeten rijden. Dit heeft hij ook al eens in een interview gezegd.
En ik hoop dat Mathieu daarbij blijft en gewoon leuke dingen blijft doen. Ik vind Tom Dumoulin er geen leukere renner opgeworpen met dat focussen op klassement. Zijn punch is weg en zijn tijdritten zijn ook minder dan ze waren. Laat Mathieu maar lekker speels blijven. En explosief!
Ik zie het hem juist wel eens doen om af te maken wat Opoupou nooit lukte. En dan zal men hier in koor zingen dat het volkomen logisch is. Zo rond 2022 zal dat zijn.
Wiggins heeft duidelijk weinig verstand van de persoon Van der Poel.
Vertel
Drie weken lang gedoseerd en geconcentreerd rijden, voorafgegaan door een ellenlange voorbereiding, da’s niks voor Van der Poel. En zich even laten “halen” door Sky, zoals Wiggins adviseert, zal hij ook niet doen.
Hij adviseert Sky om hem te halen, niet MvdP om zich te laten halen door Sky. En hij zegt er nog bij dat hem dat niet wenselijk lijkt.
@josi: hij is nog jong, kan me ook goed voorstellen dat deze manier van koersen gaat vervelen (als je relatief gemakkelijk wint) en hij over een jaar of 5 nieuwe doeken gaat stellen. Bovendien neemt dat impulsieve rond de 30 wellicht af. Vraag is wel of het dan niet te laat is om zich om te scholen, al is Wiggins zelf het voorbeeld dat dat mogelijk is
Dat is aangenomen dat vd Poel een grote ronde op die “zuinige” manier zal rijden. Hij laat juist zien buiten de gebaande paden te gaan, dus waarom niet in een grote ronde.
Het hooggebergte lijkt er nog teveel aan voor MvdP. Heeft hij ook nooit voor getraind en gaat dat de komende twee jaar ook niet doen. Daarna opeens 3 weken lang met bergen van 2500 meter over gaat lastig worden als je daar nooit voor hebt getraind.
Waar rij je vandaag de dag nog een berg van 2500 over ?
Twee dagen achter elkaar in de komende Tour (Galibier en Iseran) en in de Giro over de Gavia.
3 weken lang zuinig moeten rijden?
Nee, daar is hij (voorlopig) niet aan toe.
Misschien over een jaar of 10 als hij uitgespeeld is en nog steeds geinteresseerd is in wegwielrennen.
Haha, Sky moet hem maar halen ja. Of nog beter en ook waarschijnlijker: Sky keert terug in de sport als persoonlijke sponsor van VDP.
haha die media van tegenwoordig slaat helemaal door. is het niet Frenkie de jong dan is het wel over vd Poel.
Je vergeet Max Verstappen
Help.
Trouwens de vrienden Alaphilippe en Fuglsang waren al bijgehaald door Kwiatkowski …
Boze tongen achten de prestatie van Thieu zo onwaarschijnlijk dat zij denken dat zijn ploegsponsors de overwinning op het einde gekocht hebben bij Vinokourov en Lefêvre omdat beide teams, Astana en Deceuninck, zelfs met een overwinning van J. Alaphilippe of J. Fuglsang nog maar weinig meerwaarde konden toevoegen aan de punten van hun teams en dus kozen voor het grove geld.
1 ding is zeker. Vino kan jou wel omkopen maar omgekeerd zal dat nooit gebeuren.
Wat een lulkoek. Alaphilippe en Fugslang spelen het gebruikelijke pokerspel in de laatste drie kilometer, de snelheid zakt tot dat van een doorsnee wielertourist.
In 99% van dergelijke wedstrijdsituaties zakt de snelheid in de achtervolgende groep ook en speculeert men voor een derde plaats. Nu heb je een man of vier die elk individueel voor het groepje Van der Poel uit rijden, elkaar allemaal in het vizier hebben waardoor het tempo achteraan niet stokt. Wanneer achter de twee koplopers alles samen troept in de laatste kilometer, lapt Van der Poel de gebruikelijke speculatieperiode in het wegwielrennen gewoon aan zijn laars door van op de kop te blijven doorrijden, ongeacht of men er nog over komt of niet. De rest van dat groepje wist wellicht toen al hoe laat het was.
Ja kijk maar een wie er allemaal in Ibiza zit in november ,in het Corendon hotel allemaal die gasten wat met de motoren en auto,s voor Van der Poel gereden hebben de laatste 260 km in de gold race
En jij zit zeker ook bij de Flat Earth Society?
Wat ook hielp was dat het twee renners achter vdp brak bij schachmann, die heel lang alleen had achtervolgd. Dus hij sprintte de laatste 200m met alleen Clarke in zijn wiel
Tja, en wat als MvdP de sprint na het samenkomen niet had gewonnen maar Trentin, Kwia of Clarke? Waar blijven dan al die complottheorieën?
Flinke rittenkaper in de Tour gaat hij wel kunnen zijn natuurlijk, prima te combineren met een Vlaams voorjaar
Van der Poel is qua intrinsiek vermogen een begenadigd klimmer (zo was hij eigenlijk by far de beste klimmer van zijn generatie bij de jeugd), maar is er volgens mij niet de persoon voor om drie weken lang hypergeconcentreerd tot vervelens toe te blijven zitten in het wiel van vier meesterknechten. Laat hem maar doen wat hij graag doet en leg er niet te veel druk op.
Sprinters zijn doorgaans hyperactieve driftkikkers met een enorme bewijsdrang, terwijl klassementsrenners hun vak vaak afstandelijk en koel aanpakken, met aandacht voor het kleinste detail (maar het plezier voor hun vak daar wel bij inschiet). Klassieke renners zitten daar mijns inziens wat tussen: sommige van hen kunnen intrinsiek zeker een ronde aan, maar zijn daar mentaal niet de juiste persoon voor. Valverde kan zijn coolness in ronden vaak ook niet bewaren.
Rasmussen, Froome, Armstrong, etc. waren allemaal minitieus met hun vak bezig, die eten geen spaghetti met ketchup maar tikken tegen anorexia aan. Van der Poel heeft, net zoals een Alaphilippe, prikkels en plezier nodig om goed te kunnen presteren. Zet hem in zo'n veeleisende, saaie context en hij verwelkt. Misschien verandert dat met het ouder worden, maar ik zie hem eerder als een eeuwig rond springend veulen zoals zijn vader dat ook is/was. Nu goed, just my 50 cents.
Als vdPoel een keer een grote ronde wint, dan zal het wel op de Nibali manier zijn zoals hij de Tour in 2014 won.
Hellemaal eens. Tussen kunnen en willen zit een heleboel (en tussen droom en daad staan wetten in de weg en praktische bezwaren).
@greenday; ik ben het helemaal met je eens en daarnaast hoop ik dat hij blijft veldrijden en mountainenbiken. Ik vind die ’takken’ niet heel interessant maar hij heeft dat gewoon zelf nodig. Alleen wegwielrennen is (nog) niets voor hem. Ik denk door het te blijven combineren (misschien wel tot zijn wielerpensioen) hij ook het plezier op de weg kan behouden. Sagan heeft eigenlijk mountainbiken zo goed als laten liggen en beleeft volgens mij echt helemaal geen plezier meer aan alles. Al zal zijn privé situatie nu misschien ook een rol spelen. Het zou me echt niets verbazen als Sagan vroeger stopt met wegwielrennen dan de gemiddelde renner.
Greenday +1
@bommie je bedoeld veruit de sterkste en halverwege week 3 5 minuten voorsprong?
Ik ben een groot Mathieu fan, maar een grote ronde gaat hij mentaal nooit aankunnen.
Groene trui wel.
Als Merckx het kan Matthieu het zeker. Als ie wil tenminste
Appels, peren. In de tijd van Merckx was er geen hyperspecialisatie, zoals we die nu wel kennen. Toen reden de toppers zo’n beetje alle wedstrijden, wat een voordeel was voor de allrounders in het peloton.
Hap
“Wiggins weet het zeker “Van der Poel kan een grote ronde winnen”
“Ik denk zelfs dat hij een grote ronde kan winnen”
Tsja…..
Moest eigenlijk zijn “hij denkt het zeker”.
Op de manier van Wiggins zou het eventueel kunnen. Triamcinolon in de spieren en een parcours op maat. Maar dan nog…
Ik word zo moe van berichten als deze. Gisteren nog roepen dat hij naar het WK moet (waar ik mij overigens wel in kan vinden) en een dag later moet ie niet alleen de rondes gaan rijden maar gaat ie die ook wel eventjes winnen. Wat v.d. Poel op dit moment doet is wat Gilbert in zijn topjaar deed en Van Avermaet in zijn meer recentere topjaar. Zijn die twee uiteindelijk uitgesproken ronderenner geworden? Dikke nee. Is dat erg? Nee. V.d. Poel, Gilbert, Van Avermaet, Sagan … het zijn allemaal renners voor de klassiekers, of voor eendagsritten, om het maar wat breder te trekken. Daarin zijn zij de besten. Wat wil een mens nog meer?
Van de Poel voelt zich gelukkig in dit soort koersen. Dat we dit vooral respecteren. Ik ga intussen duimen dat hij de rondes links laat liggen. Geloof me: veldrijden plus mountainbiken plus wielrennen plus WK plus Tour de France is vragen om problemen. Dikke problemen.
Hij is in ieder geval zo goed dat er mensen zijn die complottheorieën nodig hebben om zijn succes te verklaren.
Uiteraard wint Mathieu alle grote ronden. En volgend jaar al verlost hij het Britse wielrennen van astma en gans Europa van malaria in het rampjaar 2027.
Parijs dat jaar: Na zijn zesde (eclatante) Tourzege serveert Mathieu zijn apostelen Filippus Eddy, Fausto, Peter Paulus, Judas Virenque en L The Boss A een exquise avondmaal met lekker Vino in de heropende Notre Dame, alwaar hij dan eindelijk tot sportman van het jaar wordt uitgeroepen door Dione Magdalena de Graaf.
Volksstammen die daar al hun leven op wachten. Het staat nu te gebeuren en WF is er dagelijks bij. Mooie tijden!
Welke drugs heb jij gebruikt en hoe kom ik daar aan? Lol
De oma van Tim Wellens heeft Matje ook al getipt als toekomstige winnaar van de Tour.
Dat vindt ik eigenlijk wel groter nieuws als van Wiggie.
Wat Thomas kan en Dumoulin, en Wiggins himself denk ik dat hij gelijk zou kunnen hebben dat het kan. Met training op hoogte en met name stuk lichter worden. Wat wel ten koste gaat van die typische crossersspieropbouw. Of hij daar ooit aan gaat beginnen? Time will tell.
Er staan ook veel renners tegenover die zo’n verandering niet zo goed verging
Hij kan de 3 grote rondes in 1 jaar winnen. Een jaartje anorexia dieet van SKY en wat last van astma ……
Thomas Dekker kon ook ooit de Tour winnen werd beweerd. En zo dacht ik persoonlijk ook van Boonen en Sagan vroeger dat ze zo sterk waren dat ze een grote ronde wel aan zouden kunnen.
Ik zie echter de laatste jaren een steeds grotere kloof ontstaan tussen ronderenners en klassieke renners. Nibali en Valverde zijn wellicht uitzonderingen, maar die zijn natuurlijk ook al op leeftijd / van een andere generatie welhaast.
Ik hoop dat MvdP niet op rondes gaat richten; ik zie em liever ons (blijven) vermaken in t voorjaar!
Sagan kan ik me nog voorstellen, maar Boonen?
Dat verschil is er altijd wel geweest. Er zijn echter ook altijd allrounders geweest die beide kunnen, zoals Merckx, Hinault en Jan Janssen. Boonen zet ik daar niet bij, Sagan ook niet.
Ja, allrounders uit de tijd dat er geen sprake was van een rondespecialisme.
Nibali en Valverde doen ardennen klassiekers, daar is overlap met klassementen en klimmen veel groter dan bij kasseien klassiekers
Poulidor zei het al jaren geleden….
Wil je nu zeggen dat ze Poulidor al jaren geleden hadden moeten opsluiten?
Ik heb gisteren VDB zitten kijken. Mensen moeten toch maar beseffen, ook Mathieu is God niet..
Als dat je enige conclusie is na het kijken naar VDB vind ik dat wel erg mager…
Misschien zou hij zich tot ronderenner kunnen transformeren maar ik denk niet dat zijn ambities zodanig zijn. Ik moet eerlijk zeggen dat ik vroeger ook niet dacht dat Dumoulin ooit echt een winnaar van een grote ronde zou worden. Maar zijn volledige focus daarop heeft het toch mogelijk gemaakt. Niet dat Dumoulin en Van der Poel veel op elkaar lijken als renner. Maar ze zijn wel beiden uitermate getalenteerd.