Bahrain Merida kan vanaf komend seizoen rekenen op een fors opgeschroefd budget. McLaren stapt in een joint venture voor 50% aan boord, een van de grootste namen die we kennen uit de autosport. “McLaren neemt een onschatbare waarde aan ervaring met zich mee”, zegt teameigenaar sjeik Nasser Bin Hamad Al Khalifa. Het Britse bedrijf is ook in Bahreinse handen.
Met het toevoegen van McLaren, willen de Bahraini de strijdt aan gaan met Sky. Dat lijkt niet langer nodig te zijn, want de miljoenenformatie van Sir David Brailsford moet voor 2020 en verder op zoek naar een nieuwe sponsor. Het Britse autobedrijf gaat met Bahrain Merida samenwerken op het gebied van technologie, ‘menselijke topprestaties’, marketing en commercie. “McLaren verlegt al decennia lang de lat als het gaat om technologische ontwikkelingen en sportprestaties”, legt Bahrain Merida-teammanager Brent Copeland uit. “De combinatie met onze passie en de visie om als team te winnen met de expertise en de toewijding van McLaren, resulteert in het perfecte partnership.”
McLaren’s marketingdirecteur John Allert is blij met de deal. “Racen, technologie en menselijk presteren zit in het hart van iedereen die bij McLaren werkt. We kijken al een langere tijd uit naar onze intrede in het wielrennen. Het past goed bij onze vaardigheden en ambities. Wat Bahrain Merida de laatste twee jaar heeft gepresteerd, maakt veel indruk. Ze begonnen namelijk op nul. Om met zo’n team samen te werken, biedt veel moois voor de toekomst.” In een interview met The Telegraph stelt Allert wel getwijfeld te hebben om in te stappen vanwege het dopingverleden van het wielrennen. “Maar ik denk dat de UCI meer gedaan heeft dan de sport schoon maken. Ik denk dat wielrennen de strengst gecontroleerde sport ter wereld is.”
15 Reacties
Ej Maxi in Kroatië? Nou nou. Later meer? Een verslag van het trainingskamp lijkt me ook eens leuk.
Benieuwd naar de volgwagens.
thee-azijn deze morgen voor de Britten.
De helft van de toppers van Sky kan na 2019 gewoon aanschuiven bij Bahrein Merida McLaren.
“De koning is dood, leve de koning.” voelt hier al een beetje van toepassing. Verder: 1) Vincenzo kan zijn Sky-plannen ook weggooien, 2) in De Rode Lantaarn noemde Mike Teunissen al dat Bahrein-Merida gewoon het hele jaar het enige hotel op Tenerife (geloof ik) had opgekocht, zodat hun renners altijd even op adem kunnen komen. Hebben ze Mclaren dan wel nodig?
Niet opgekocht maar afgehuurd denk ik daarnaast heeft tenerife wel meer dan 1 hotel
Het enige hotel op hoogte. Waren wel meer wielerploegen behoorlijk pissig over
Kijk, dat vind ik nou belangrijke toevoegingen.
Het hotel Parador Cañadas del Teide ligt op 2200m in de krater van de vulkaan die zelf 3875m hoog is. Het hotel is ook zo’n beetje het eindpunt van de klimwegen vanuit het zuiden. Het eerst volgende hotel ligt 1000m lager in een dorp. Inderdaad zeer egoïstisch van die ploeg.
Kunnen mooie trein overkopen voor volgend seizoen schrijf aru maar op voor de tour van 2020
Gaat hij weg bij UAE?
Raiconen in de volgwagen achter het stuur van de volgwagen dus altijd het snelste bij de renner.
En dan komt hij tussen Planckaert en Hilaire te zitten ….Animo !!!
Wat een bla bla verhaal wat Copeland uit zijn mouw schudt.
Dus behalve Bahrein is nu ook Mclaren – eigendom van de Bahreinse staatsinvesteringsmaatschappij – eigenaar. Aha.
Het team blijft net als UAE vooral een staaltje internationale imago-oppoetserij van een vrij brute dictatuur.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Human_rights_in_Bahrain
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Human_rights_in_the_United_Arab_Emirates