Wout van Aert volgende week op stage naar Spanje: “Hoop te verbeteren richting WK”

maandag 11 januari 2021 om 06:30
Wout van Aert volgende week op stage naar Spanje: “Hoop te verbeteren richting WK”

foto: Cor Vos

Wout van Aert gaat in aanloop naar het WK veldrijden nog een kleine week op trainingskamp naar Spanje. De kersverse Belgisch kampioen rijdt zaterdag 16 januari eerst nog de Zilvermeercross van Mol, waar een zandparcours ligt dat goed lijkt op het WK-parcours. Na die cross vertrekt hij naar de ploegstage.

De nieuwe voorjaarseditie van RIDE is nu verkrijgbaar! Dit 180 pagina's dikke wielermagazine staat vol verhalen over alles wat de wielersport zo mooi maakt. Bestel hem nu online. Wil je RIDE extra voordelig ontvangen? Neem dan nu een abonnement en ontvang maar liefst 20% korting!

Meteen die zaterdagavond vliegt Van Aert naar Spanje, waar hij aansluit bij de rest van de Jumbo-Visma-selectie. De vrijdag erop vliegt WVA alweer terug, zodat hij in het weekend van 23 en 24 januari de veldritten van Hamme (X2O Trofee) en Overijse (Wereldbeker, Van Aert verdedigt er zijn leidende positie, red.) kan rijden.

Maar eerst staat Van Aert nog een trainingsweek in eigen land te wachten, gericht op het zanderige WK. “Ik ben daar al een tijdje mee bezig. Het WK in Oostende is een groot doel, in eigen land nog eens. Op een parcours dat mij honderd procent past. Ik heb deze winter een niveau in de cross dat ik wil hebben. Ik hoop deze maand nog te verbeteren. Er komen nu twee mooie trainingsweken aan en ik heb er heel veel zin in”, vertelt hij WielerFlits.

Resterende crossprogramma Wout van Aert 2021
flag-be Zilvermeercross Mol (16 januari)
flag-es Trainingskamp, regio Alicante (16-22 januari)
flag-be X2O Trofee Hamme (23 januari)
flag-be Wereldbeker Overijse (24 januari)
flag-be WK veldrijden Oostende (31 januari)


Lees ook: De aangepaste veldritkalender 2020-2021 (en waar is het op tv?)

Dit artikel delen:

15 Reacties

Sephiroth 11 januari 2021 om 06:42

Weg van z’n zoon zal wel dubbel zijn. Lekker slapen maar alle eerste ontwikkelingen missen.. tis niet makkelijk voor topsporters

0
guyremgabdel 11 januari 2021 om 08:50

En na de spaanse stage een week in quarantaine. De overheid wil geen uitzonderingen meer toestaan voor topsporters die uit het buitenland terugkeren omwille van het te grote risico op 3e golf.
https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20210110_97744724

0
platteprijs 11 januari 2021 om 08:54

Dan hoop ik dat hij een grote tuin heeft, want anders zit hij de week voor het WK alleen op de rollen.

0
Gala 11 januari 2021 om 08:56

Dat zou een ferme streep door de rekening zijn. Ik hoop dat daar goed over nagedacht is of wordt.

0
-Stijn- 11 januari 2021 om 09:45

Is vdp al niet in het buitenland?

0
Yeez 11 januari 2021 om 09:54

@stijn ik dacht van niet

0
Wheely 11 januari 2021 om 10:21

Ja VdP zit in België toch?

0
S'mon 11 januari 2021 om 10:26

Ik dacht dat hij had gezegd: ‘We zullen zien of het mogelijk is met de quarantaine regels.’ Dus daar zal wel over worden nagedacht.

0
Massimo Bataille 11 januari 2021 om 10:27

Lees het artikel goed, ze willen geen speciale uitzondering maken voor topsporters, maar laten ze de algemene regels van arbeiders in het buitenland volgen.
Daar is er al een aparte regeling over, en MOET je niet altijd in quarantaine gaan.

Terzijde is het ook absoluut belachelijk om altijd te bashen op reizigers en de illusie opwekt dat je vanaf je de grens over bent, in corona-oorlogsgebied terecht komt en automatisch het virus terug meeneemt.
Zal voor Van Aert zelfs veiliger zijn om op stage enkel bezig te zijn met fietsen/rusten in warmere temperaturen, dan hier in de koude tussen je vrienden/familie te zitten.

0
Koersmaniak 11 januari 2021 om 10:31

"3.8 MAATREGELEN BIJ REIZEN OM PROFESSIONELE REDENEN Personen die om professionele redenen reizen naar rode zones, worden uitzonderlijk vrijgesteld van de quarantaine en testing maatregelen, na het invullen van het PLF en het zelfbeoordelingsformulier, indien het gaat om een buitenlandse professionele verplaatsing die door de werkgever is geattesteerd. Vanaf 4 januari 2021 zal de beoordeling van het Passenger Location Form rekening houden met professionele verplaatsingen die door de werkgever zijn geattesteerd"

Bron: Sciensano

Gezien het een trainingskamp georganiseerd door zijn werkgever is, wordt hij vrijgesteld van zijn quarantaine.
Ik neem aan dat hij voor en na wel zal getest worden

0
Cochise 11 januari 2021 om 10:51

Zelfs die quarantaine is op zich helemaal niet zo streng. Je mag zelfs nog gewoon naar de supermarkt dan, dus ik vermoed niet dat ze een renner terug naar huis gaan sturen omdat hij op z’n eentje wat in een bos gaat crossen.

0
flores 11 januari 2021 om 12:07

Er zijn verschillende mensen die een reactie geven,die menen dat Mathieu altijd zit,ik kan je vertellen dat ik hem twee dagen geleden nog heb zien lopen.

0
Jooop 11 januari 2021 om 13:44

“Op een parcours dat mij honderd procent past.”
Als het parcours hem inderdaad helemaal past is de rest kansloos, VDP inclusief.

0
Emergo 11 januari 2021 om 15:37

Dat heeft hij van Koksijde ws ook wel eens gezegd.

0
Blackcanyon 11 januari 2021 om 18:36

Zou je op een snowboard bij Girona met 30 cm sneeuw in t dal en 55 op de top de ideale voorbereiding op een zandcross hebben?

0

Laatste nieuws

Populair

Materiaalzone