Volgens fans stevent Jordi Meeus af op onlogische transferkeuze: “Maar ik moet niet dé leider zijn”
Foto: Fotopersburo Cor Vos
Niels Bastiaens
woensdag 10 juni 2026 om 19:00

Volgens fans stevent Jordi Meeus af op onlogische transferkeuze: “Maar ik moet niet dé leider zijn”

Video Ploegen die hun klassieke- of sprinterskern richting 2027 willen versterken met een topper, hebben weinig mogelijkheden die vrij op de markt zijn. Omdat Jordi Meeus einde contract is, lijkt hij een van de grootste opportuniteiten te worden. In afwachting van zijn keuze vragen we Meeus naar zijn afwegingen, zeker omdat de speculaties over een move naar Lidl-Trek enige controverse meebrengen.

De carrière van Meeus kent sowieso een beetje een atypisch verloop. In 2021 kwam hij als groot talent over naar de profs, eentje met ambities in de sprints en klassiekers. Maar bij BORA-hansgrohe kwam hij terecht in een omgeving waarin dat type renners weinig prioriteit kregen. Om maar een voorbeeld te noemen: in zijn eerste jaar mocht Meeus meteen mee naar de Vuelta en won hij bijna een rit, het jaar nadien kreeg hij geen grote ronde op zijn planning. Wel bleef hij wedstrijden winnen en verder hoorde je hem nooit klagen.

In 2023 dwong hij in laatste instantie een selectie voor de Tour de France af. Meeus beloonde de Duitse ploeg voor het vertrouwen met een ritoverwinning op de Champs-Elysées tegen de snelste sprinters ter wereld, maar het jaar nadien ving hij opnieuw bot. In 2025 mocht hij weer mee, dit jaar zit hij lang in de wachtkamer voor de belangrijkste koers van het jaar. Intussen wordt Meeus steeds consistenter, begint hij een grotere rol in de klassiekers te spelen en is hij ieder jaar goed voor een handvol triomfen in de sprint.

Nu zijn contract aan het einde van het jaar afloopt, zou dat in theorie een kans zijn om nieuwe oorden op te zoeken bij een ploeg waar alles om hem draait. Eentje waarin hij alle kansen als afwerker krijgt. Het niet zo kapitaalkrachtige Lotto-Intermarché hengelde naar de diensten van Meeus, ook Soudal Quick-Step (dat nochtans Tim Merlier en Paul Magnier in de rangen heeft) was lang in de running. Uiteindelijk lijkt de keuze van Meeus gevallen op de Duitse grootmacht Lidl-Trek, volgens de informatie van de Vlaamse krant HLN.

Het is een beslissing die op sociale media tot veel consternatie leidt. Omdat Jonathan Milan en Mads Pedersen bij Lidl-Trek nog voor lange tijd vastliggen, dreigt Meeus daar alweer tweede of zelfs derde viool te moeten spelen. Dat begrijpen fans op sportief vlak maar moeilijk, als die info daadwerkelijk klopt. Anderzijds zou volgens diezelfde Vlaamse krant het jaarloon van Meeus met de helft groeien.

Meeus: “Moet niet de kopman zijn”
Het financiële aspect zou in deze een grote rol spelen. HLN spreekt zelfs van een ‘offer he can’t refuse’. Daarom polsten we na zijn overwinning in de Brussels Cycling Classic naar de beweegredenen van Meeus en de factoren die hij in acht neemt bij het maken van zijn keuze, of dat uiteindelijk Lidl-Trek wordt of niet.

“Ik denk dat het belangrijk is dat ik naar een ploeg ga waar ‘performance’ op de eerste plaats staat”, stak Meeus voor onze camera van wal. “Ik ben met mijn 27 jaar niet meer van bij jongste renners in het peloton, maar ik denk dat ik toch nog een aantal mooie jaren voor mij heb. Ik wil daarom zeker in een omgeving komen of blijven waar ik het beste uit mezelf kan halen.”

Voor Meeus primeert met andere woorden het sportieve. Anderzijds lijkt het alsof hij niet per sé eerste sprinter of een absolute leider moet of zelfs wil zijn bij zijn nieuwe ploeg. “Nee, dat klopt”, zegt Meeus ons. “Ik ben niet de renner die absoluut enige sprinter of enige kopman moet zijn. Ik presteer ook wel goed in een omgeving waarin ik samen met andere renners die koersen kan rijden.”

Teams Jordi Meeus

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
12 Reacties
09-06-2026 08:47
Waarom wordt er door hem niet gewoon gezegd: ik kreeg zo'n mooi aanbod, en dat ook nog van een topploeg, dat kon ik niet weigeren.

Zal niemand m kwalijk nemen. Laten we eerlijk zijn, als je 1,5x je huidige salaris ergens anders kan verdienen voor t zelfde werk, dan zullen weinig mensen dat weigeren.
    09-06-2026 17:50
    Ik gok omdat hij (nog) niet mag zeggen dat en naar welke ploeg hij trekt? Moeilijk om dan volledig open kaart te spelen.
    Los daarvan geloof ik hem ook gewoon. Hij is niet de man die dé sprinter kan zijn in een ronde (week of drie weken) maar zal er telkens wel z'n ritje meepikken. Zet hem in een ploeg waar hij dé afwerker moet zijn en hij wordt afgerekend op geen of "maar" één ritzege.
09-06-2026 09:13
Meeus zal zowel bij Lidl-Trek, Bora als SQS altijd de 2e viool zijn. Goed voor kopman in de niet WT wedstrijden en knecht, als hij ze mag rijden, in de WT wedstrijden. Voor Lotto-Intermarche is Meeus waarschijnlijk te duur en bovendien zal hij er dan voor dienen te zorgen dat Lotto-Intermarche niet degradeert. Ook andere ploegen willen waaschijnlijk niet het salaris betalen welke Lidl-Trek voor hem overheeft. Oftewel op zijn leeftijd met zijn capaciteiten een volledige logische keus. De 'fans' schatten de capaciteiten van Meeus te hoog in
09-06-2026 19:01
Ja Jordi maar hier ben je knecht! Want ze moeten de GT's verdelen over Pedersen, Milan, Meeus, Ciccone, Gee, Gall, Skjelmose en Ayuso! Ook zo oliedom van Trek
    10-06-2026 20:47
    Want alleen GT's zijn belangrijk?
    10-06-2026 21:41
    Nee maar voor de belangrijjste sprintklassiekers zullen ze ook het vaakst Milan kiezen
    10-06-2026 23:15
    Waarom zouden ze daar voor Milan kiezen? 32 zeges waarvan 31 in etappewedstrijden, die maakt het vrijwel nooit af in eendagskoersen, veel logischer om daar voor Meeus te gaan.
09-06-2026 09:30
Ik had m best als 2e sprinter naast brennan bij visma willen zien.
    09-06-2026 09:44
    Alleen goed voor het aantal overwinningen onder WT niveau. Persoonlijk vind ik het leuker dat ploegen aanvallend rijden en niet, zoals bijvoorbeeld SQS, altijd maar voor de sprint willen gaan. Zelfs in de kleine wedstrijden. Geef mij maar de types Hagenes en Segaert.
09-06-2026 22:08
Met nog 2 toppers die er volgend jaar bijkomen zijn Milan en Ciccone weg!
10-06-2026 22:34
Hij moet zijn kans grijpen...waarom niet !?
11-06-2026 11:35
Deze keuze is puur voor het geld. Is niet erg maar hij gaat dat nooit zo zeggen. Als je 27 bent met de erelijst van Meeus snap ik het helemaal. Lekker voor schaduwkopman en leadout voor Milan spelen.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.