Van der Poel grapt: “Misschien vaker heel vroeg mijn wekker zetten”
Mathieu van der Poel had in de gewonnen Jaarmarktcross geen last van zijn vroege vlucht van Italië naar Nederland van vanmorgen. De wereldkampioen vertelde na afloop dat hij zich erg goed voelde in Niel, in tegenstelling tot het EK waarna de teleurstelling overheerste. “Het ging vandaag wel goed. Het was ook een heel andere omloop dan gisteren, maar ik ben tevreden met vandaag”, zegt hij in het flashinterview.
“Ik had een goede dag en het was leuk rondrijden”, erkent Van der Poel, die deze periode zoekt naar het goede veldritgevoel. “Ik word nu beter door te crossen en ik denk dat ik op de goede weg ben.”
Dat de drievoudig Europees kampioen in het veld een kwartier wachtte met zijn definitieve versnelling, was niet gepland. “Ik reed goed door de zandbak en had daarna een goed gaatje. Ik reed mijn tempo en dat ging ook goed, dus ik ben tevreden met het gevoel. Ik moet misschien vaker eens heel vroeg mijn wekker te zetten”, lacht Van der Poel. Hij stond vanmorgen om 5.00 uur op om de vlucht te halen naar België.
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
Ik weet dat ie niet helemaal tevreden was over gisteren, maar gezien hij gewonnen heeft lijkt het me wel heel sterk dat de teleurstelling overheerste.
Mooie koers overigens!
is je wikipedia stuk?
Redactie VDP heb ze jekkie en zonnenbril terug mss een item daarover