Tadej Pogacar niet verrast door klimrecord op Alpe d’Huez: “Het werd ook wel tijd”
Het is zover: het klimrecord van Marco Pantani op Alpe d’Huez is uit de boeken. Niemand minder dan Tadej Pogacar wist de tijd van de betreurde Italiaan aan flarden te rijden. De Sloveen was bijna anderhalve minuut sneller, maar dat komt voor de geletruidrager niet als een verrassing.
Het leek dertig jaar een niet te evenaren record, maar Pogačar is er zaterdag toch echt in geslaagd om het ‘onmogelijke’ te presteren en het klimrecord van wijlen Marco Pantani op Alpe d’Huez te verbeteren. Het Sloveense wielerwonder bleek met een supersonische prestatie bijna anderhalve minuut sneller dan de gevleugelde Italiaanse klimmer van weleer.
Pogačar heeft – volgens de eerste berekeningen, met een kleine foutmarge – een klimtijd geklokt van 35 minuten en 27 seconden op Alpe d’Huez, waarmee hij 1 minuut en 23 seconden sneller was dan Pantani. Dat dankt Pogačar aan kopwerk van ploeggenoten Felix Großschartner en Adam Yates, maar ook natuurlijk zijn eigen aanvalslust en hoge niveau.
Kwade tongen zullen wellicht iets anders beweren, maar wat is volgens Pogacar de verklaring? “Ik denk ook wel dat het tijd werd, als je kijkt naar de gemiddelde snelheden in het peloton en hoe hard we tegenwoordig rijden”, liet hij na afloop weten aan de verzamelde media, waaronder Wielerflits.
“Het laat ook zien hoezeer deze sport is geëvolueerd in de laatste vijf jaar. Het heeft echt een enorme vlucht genomen. Het is mooi om te zien dat we zo snel rijden, ook op de beklimmingen.”
Tour de France (2.UWT)
Etappe 19: Gap → L'Alpe-d'Huez (127.9 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 03:17:57 | |
| 2 | + 06 | |
| 3 | + 09 | |
| 4 | + 01:14 | |
| 5 | + 02:07 | |
| 6 | + 02:29 | |
| 7 | + 02:41 | |
| 8 | + 02:45 | |
| 9 | " | |
| 10 | + 03:22 |
Ach ja, waar heb je journalisten voor.