Porte wint koninginnenrit in Parijs-Nice, Kwiatkowski leider
foto: Sirotti
donderdag 12 maart 2015 om 15:44

Porte wint koninginnenrit in Parijs-Nice, Kwiatkowski leider

Richie Porte heeft de vierde etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. Op de slotklim naar Croix de Cambouret (een klim van 10 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 6,7%) was het Sky dat de klok sloeg. Porte versloeg in de laatste meters zijn ploeggenoot Geraint Thomas. Michal Kwiatkowski (Etixx-QuickStep) eindigde achter het Sky-duo als derde en is de nieuwe gele trui-drager.

De Gendt in kopgroep
De vlucht van de dag bestond uit drie man: Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Chris Anker Sörensen (Tinkoff-Saxo) en Antione Duchesne (Europcar). Orica-GreenEdge, de ploeg van leider Michael Matthews, onderhield het tempo in het peloton. De voorsprong van de kopgroep liep op tot boven de 7 minuten. Terwijl De Gendt goede zaken deed voor de bollentrui door op alle beklimmingen de bergpunten te pakken, moest Duchesne voorin de rol lossen. Op 40 kilometer van de finish werd de Canadees van Europcar opgepeuzeld door het jagende peloton, waarin Gilbert bij elke bergprijs ook punten verzamelde in een poging zijn bollentrui te behouden.

Op 46 kilometer van de meet nam AG2R La Mondiale het heft in handen in een poging de koers hard te maken. Het peloton brak al snel in stukken, maar de orde werd amper 10 kilometer later weer hersteld toen de twee groepen weer samensmolten. Bradley Wiggins en Rui Costa zaten even in het tweede peloton. Ook Tim Wellens en Rafal Majka belandden in die groep na een lekke band. Majka moest even later weer van de fiets en sloot pas op 25 kilometer van de meet weer aan.

Vooraan hielden De Gendt en Sörensen nog knap stand tot vlak voor de slotklim, ze werden op amper dertien kilometer van de finish gegrepen.

Slotklim
Etixx-Quick-Step reed het laatste gat naar de twee koplopers dicht en zette kopman Michal Kwiatkowski perfect af voor het slotstuk van deze etappe. Dit was zonder Warren Barguil (Giant-Alpecin) en Egor Silin (Katusha). Zij vielen aan de voet van de beklimming over elkaar heen en speelde derhalve geen rol meer.

Paolo Tiralongo (Astana) opende met nog acht kilometer te gaan het bal met een demarrage, terwijl achterin Majka nu echt moest lossen. Dit keer geen materiaalpech, de Pool kon het tempo simpelweg niet volgen. Tiralongo werd al snel gegrepen en de Sky-trein liet zich direct van voren zien. Dat was het moment waarop Matthews de groep der favorieten moest laten gaan en waarop duidelijk werd dat we vandaag een nieuwe leider gingen krijgen.

Op drie kilometer onder de top moesten Andrew Talansky en Wilco Kelderman ook lossen. Geraint Thomas (Sky) ging ervandoor en kreeg Jakob Fuglsang (Astana) met zich mee. Spilak sloot bij het duo aan. Even later sprong ook Tejay van Garderen weg. Richie Porte, Romain Bardet en Fabio Aru gingen ook mee. Kwiatkowski kwam iets later aansluiten en probeerde meerdere malen het gat naar de drie koplopers te dichten. Porte slaagde hier uiteindelijk wel in en nam Kwiatkowski in zijn wiel mee.

De Australiër ging vlak onder de vod van de laatste kilometer alleen door en kreeg enkel ploegmaat Thomas mee. In de sprint bleek Porte duidelijk te sterk voor zijn Britse ploeggenoot, die evenals Porte juichend over de eindstreep reed.

Richie Porte (Sky)

flag-fr Parijs-Nice 2015 (WT)
Uitslag 4e etappe: Varennes-sur-Allier -Croix de Chaubouret (204 km)
1. flag-au Richie Porte (Sky) 5u38m38s
2. flag-gb Geraint Thomas (Sky) z.t.
3. flag-pl Michal Kwiatkowski (Etixx-Quick-Step) op 8s
4. flag-dk Jacob Fuglsang (Astana) z.t.
5. flag-us Tejay van Garderen (BMC) op 17s
6. flag-pt Rui Costa (Lampre-Merida) op 24s
7. flag-fr Tony Gallopin (Lotto Soudal) z.t.
8. flag-it Fabio Aru (Astana) z.t.
9. flag-es Rafael Valls (Lampre-Merida) z.t.
10. flag-si Simon Spilak (Katusha) z.t.

Eerste vijf Nederlanders buiten de top 10
15. flag-nl Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) op 1m04s
26. flag-nl Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo) op 1m24s
28. flag-nl Tom-Jelte Slagter (Cannondale-Garmin) op 1m36s
42. flag-nl Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) op 3m03s
58. flag-nl Lars Boom (Astana) op 8m35s

Volledige rituitslag

Algemeen klassement na 4e etappe:
1. flag-pl Michal Kwiatkowski (Etixx-Quick-Step) 19u44m11s
2. flag-au Richie Porte (Sky) op 1s
3. flag-gb Geraint Thomas (Sky) op 3s
4. flag-us Tejay van Garderen (BMC) op 27s
5. flag-dk Jacob Fuglsang (Astana) op 32s
6. flag-fr Tony Gallopin (Lotto Soudal) op 38s
7. flag-pt Rui Costa (Lampre-Merida) op 41s
8. flag-es Gorka Izaguirre Insausti (Movistar) op 44s
9. flag-pt Tiago Machado (Katusha) op 50s
10. flag-es Rafal Valls (Lampre-Merida) op 51s

15. flag-nl Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) op 1.13
23. flag-nl Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo) op 1.36

Volledig klassement

 
151 Reacties
Sorteer op:
12 maart 2015
Volgens mij laat Kelderman zich door niemand op de kast jagen en kan hij die 'druk' prima aan. De meeste druk komt dan ook van ongeduldige fans, die hem al de Tour zien winnen. Geef dat joch tijd, hij hoeft er niet meteen te staan in één van de eerste koersen.
12 maart 2015
Tsja heel gek is het aan de andere kant ook weer niet. Porte en Thomas zijn sterke gasten, en heb beide zo'n beetje de meeste kilometers in de benen van het hele peloton. De pieken van mannen als Majka, van Garderen, Costa en al helemaal Talansky en Aru liggen heel anders. Die laatste twee hadden nog 0 wedstrijdkilometers in de benen voor P-N, in tegenstelling tot de TdU, Dubai en Algarve van Thomas bijvoorbeeld
12 maart 2015
Quote van Rafał Kišerlovski - 12 maart 2015 om 17:20:
Hoe doe je dat quoten trouwens? Heb je de regel boven mijn bericht zelf gefabriceerd of is er een geheime quoteknop die ik niet zie?
[quote= naam van quoter] en de rest is hetzelfde als gewoon quoten. Intxausti is trouwens wel opvallend vaak ziek. Zonde, hij was net zo goed aan het seizoen begonnen. Hierbij snap ik ook niet dat Movistar hem hier opstelde, terwijl dat aanvankelijk niet het plan was.
12 maart 2015
@vlek Precies, sinds ze Freire, Menchov en LLS daar hebben laten gaan was dit al het geval. Die wonnen belangrijke koersen en reden vaak in beeld. Nu moeten ze hopen dat Vanmarcke een klassieker wint.
12 maart 2015
Wilco komt binnen op 1.24, zegge en schrijve 300m en seizoen is al naar de vaantjes volgens sommigen. Als Wellens, Dumoulin en hij gewoon eens hun krachten zouden bundelen?
12 maart 2015
Valls bevestigt zijn kwaliteiten na zijn overwinning in Oman. Mooi! Hopelijk blijft hij gespaard van ziektes en blessures. Hij kan een te duchten duo met Costa vormen.
12 maart 2015
@schipperaar En waarom zouden ze dat doen?
Quote van 123poetertjes - 12 maart 2015 om 17:25:
[quote= naam van quoter] en de rest is hetzelfde als gewoon quoten.
Even testen. Grazie, het werkt. Intxausti lijkt inderdaad regelmatig ergens last van te hebben.
12 maart 2015
Morgen moet een vlucht het halen? Wat zijn de namen voor morgen? Weer gewonnen met porte
12 maart 2015
Thomas is wiggins.
12 maart 2015
Quote:
Nu moeten ze hopen dat Vanmarcke een klassieker wint.
Inderdaad. Ik zou het alleen geen hopen noemen, daarvoor is het een te concreet doel waar veel huidige inspanningen op gericht zijn. Daarbuiten zou ik ook nog even wachten met het afschrijven van Kelderman en Gesink voor dit seizoen.
12 maart 2015
@zjoske Omdat ze gedrieen aardig kunnen tijdrijden en de klimmers pijn kunnen doen door tempo te maken, niet geschoten...
12 maart 2015
@schipperaar je bedoelt in 1 persoon, want dat is er nodig om te winnen, ik blijf het overigens heel vreemd vinden dat Nederland met al zijn fietsliefhebbers geen topper als contador, froom, wiggins, valverde en noem ze maar op voort kan brengen, waar het fietsen in landen waar sagan, kwiatkowski, stybar, niet zo groot is, dit wel lukt
12 maart 2015
Porte en Thomas. Allebei enorm sterk, maar ik hou er niet van. Zeker Porte blijf ik een vreemde knakker vinden. Kelderman vandaag gewoon slecht. Dat mag ook gezegd worden. Maar die jongen is nog jong en heeft enorm veel talent, dus volgende keer beter. Majka voor de rest de grootste tegenvaller. En wat enorm zonde van die val van Fernandez zeg, die reed echt een geweldige etappe. Wellicht wel top-5 gereden zonder die val.
12 maart 2015
Dus Stybar is al een even grote topper als Contadoor, Froome, Wiggins?
12 maart 2015
Prima je best gedaan Wilco! 130 renners heb je achter je gelaten. Ik vind het alleen jammer dat er weer zoveel wielerflitscritici zijn die, na jaren Robert, nu jou hebben uitgekozen om het vertrouwen in jouw kunnen te beschamen.... Komt wel goed! Een echte wielerflitsfan gelooft daar in!
12 maart 2015
Tja, daar kunnen we een hele discussie over gaan voeren maar of dit topic hier de juiste plek voor is, ik betwijfel het.
12 maart 2015
@roberto dat joch? Die man wordt deze maand 24 en is aan zijn vierde profseizoen bezig. Het is natuurlijk nog geen ervaren rot, maar hem een joch noemen, heeft zelfs iets beledigend. sommigen mogen dan teveel verwachten, bij jou slaat de slinger blijkbaar naar de andere kant door...
12 maart 2015
@dumoman Klimmen is een combinatie van kracht, vermogen en souplesse en ook al weeg je 75kg hoeft dat geen handicap te zijn. Woog ooit 3 kg zwaarder na 3000km in drie weken, alle overtollige vet omgezet in spiermassa en niet alleen in de benen wat ik mis bij veel coureurs vandaag de dag.
12 maart 2015
Ik ben wel een beetje geschrokken van Kelderman. Oke, hij is jong, maar toch.. Verwachtingen even bijstellen denk ik!
12 maart 2015
Knap van de Sky's hoor, met name van Geraint Thomas, die blijkbaar een stap heeft gemaakt. Kelderman was gewoon niet top, heeft weinig met de druk te maken. Een top-Kelderman rijdt in zo'n proloog, die echt perfect voor hem is, ook gewoon top-10. De hoogtestage heeft alvast veel nut gehad, zowel Gesink als nu Kelderman hebben er niks aan.
12 maart 2015
Als de verwachting was dat hij nooit dit soort dagen gaat hebben, dan zou ik die verwachting inderdaad wat bijstellen.
12 maart 2015
Als ik de reacties zo lees, is Kelderman op hoogtetraining geweest. Vast stramien bij Rabo/Blanco/Belkin/LottoJumbo: over een paar dagen komt het helemaal goed. Blijkbaar een niet te vullen gebrek aan kennis in het begeleidingsteam over het tijdseffect van hoogtestages?
12 maart 2015
@Giant Het was beslist niet beledigend bedoeld. Maar Kelderman komt op mij nog over als een "joch". Heel bedeesd en dan die babyface.. Natuurlijk had iedereen wat meer van hem verwacht hier, hijzelf nog het meeste waarschijnlijk. Dat neemt niet weg dat hij nog jong is en (hopelijk) nog een lange wielercarriëre voor zich heeft. Je kunt ook kritiek hebben om het kritiek hebben..
12 maart 2015
Wie morgen?

Reacties zijn gesloten.