vrijdag 27 maart 2026 om 19:43

Philip Roodhooft over keuzes Mathieu van der Poel: “Kunnen we van alles over vinden, het is goed afgelopen”

Video Mathieu van der Poel maakte het razendspannend in de E3 Saxo Classic 2026, maar won uiteindelijk toch. Ploegbaas Philip Roodhooft was zichtbaar opgelucht aan de streep, maar concludeerde vooral dat, naast zijn kopman, ook de rest van de ploeg in orde was. “Het was spannend. Maar zo lang het goed afloopt, is dat prima voor ons”, lacht Roodhooft voor de camera van WielerFlits.

Toch was er ook opluchting. “Het was spannender dan we vooraf gedacht hadden, dat is duidelijk”, zegt de Belg. “Of hij er te vroeg aan is begonnen? Wat is te vroeg? Het is ook Mathieu van der Poel. Er vroeg aan beginnen is één ding, het feit dat hij die groep met Edward Planckaert wel heel snel achter zich laat is natuurlijk een bijkomend element. Maar goed: we kunnen er van alles over vinden, maar het is goed afgelopen en wij zijn er blij mee.”

Van der Poel zelf zal ook het nodige vertrouwen getankt hebben. “Bij ons overheerst vooral de blijdschap dat hij gewonnen heeft”, vertelt Roodhooft. “Dat Mathieu goed was, was al heel duidelijk. Uiteraard bracht Milaan-San Remo niet wat we gehoopt hadden, mede door die valpartij. Maar goed, we moeten vandaag vooral blij zijn dat er weer een streepje bijkomt”, wijst de ploegbaas op de derde zege van MVDP in de E3 Saxo Classic.

In de achtervolgende groep had Alpecin-Premier Tech ook alles onder controle dankzij een sterke Tibor Del Grosso en Planckaert. “Dat was vooral bemoedigend en geruststellend”, oordeelt Roodhooft. “Tibor en Edward hebben er allebei voor gezorgd dat het voor de achtervolgers toch een beetje ontmoedigend was. Op een bepaald moment was Mads Pedersen aan het rijden. Links achter hem zat Planckaert en rechts Del Grosso. Bij het omkijken was dat voor hem ook niet zo aangenaam. We moeten dan ook blij zijn met de manier waarop de ploeg als geheel gereden heeft vandaag.”

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
3 Reacties
27-03-2026 20:25
Een extra zware trainingsprikkel die bekroond wordt met een overwinning.
Goeie dag dus
28-03-2026 08:16
Wellicht zijn nu de paar procentjes die hij nog miste, erbij gekomen. Maar het is de vraag wat beter is: starten in Gent-Wevelgem of herstellen. Wil hij tegen een bovenmenselijke Pogacar kans maken is het laatste waarschijnlijk de betere keuze.
    28-03-2026 10:43
    Anderzijds, wil hij Gent Wevelgem eens bijschrijven is het een mooie kans!

    Sowieso lijkt me dat er geen enkele ploeg is die denkt in een klassiek verloop, met de ontploffing op Koppenberg en laatste knal op laatste Kwaremont, Pogi te gaan verslaan. Ik verwacht een ronde waar verschillende subtoppers en jonge honden al vóór de 100 K op drift slaan.

Reacties zijn gesloten.