Oscar Riesebeek keert terug in competitie en rijdt dit voorjaar veel met Mathieu van der Poel
Oscar Riesebeek trapt woensdag zijn seizoen af in Nokere Koerse. De 33-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech miste in eerste instantie zijn seizoenstart door ziekte, waardoor hij nu pas in actie komt. Vanaf volgende week zal hij Mathieu van der Poel bijstaan in zijn jacht op zeges in Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Dat bevestigt Riesebeek aan WielerFlits.
Riesebeek heeft zich de laatste jaren opgewerkt tot een gewaardeerd lid binnen het Belgische WorldTeam. Vorig jaar leek hij zelfs dicht bij een deelname aan de Tour de France, maar een zware valpartij in de Ronde van België speelde hem parten. Uiteindelijk reed hij in het najaar nog de Ronde van Spanje, met daarna nog deelnames aan Binche-Chimay-Binche en Parijs-Tours.
De Franse 1.Pro-koers was ook de laatste voor Riesebeek tot Nokere Koerse van deze woensdag. Daarna was aanvankelijk het plan om ook Milaan-San Remo te rijden, maar dat komt nog iets te vroeg na zijn gemiste seizoensstart. Wel rijdt hij donderdag in Noord-Frankrijk de GP de Denain. Vervolgens wachten ook de E3 Saxo Classic, de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix.
In die laatste drie koersen zal dat vol in functie zijn van kopman Mathieu van der Poel. Vervolgens knoopt Riesebeek – die al jaren deel uitmaakt van de klassiekerkern – in ieder geval ook de Brabantse Pijl nog aan zijn programma vast. Die wedstrijd vindt plaats op de vrijdag voor de Amstel Gold Race.

Aankomende wedstrijden voor Oscar Riesebeek
Geen wedstrijden gepland
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!