Niels Vandeputte zegeviert opnieuw in Waaslandcross na dramatische slotmeters
Niels Vandeputte heeft op dramatische wijze in Sint-Niklaas de Waaslandcross gewonnen. Pas in de allerlaatste meters slaagde de 25-jarige Belg erin om aanvaller Michael Vanthourenhout bij te halen.
Na de zege van wereldkampioene Lucinda Brand bij de vrouwen, ging de Waaslandcross verder met de cross bij de mannen. Blikvangers aan de start waren mannen als Niels Vandeputte, Joran Wyseure en Michael Vanthourenhout.
In de openingsrondes van de cross zagen we een voor dit seizoen vertrouwd beeld: een grote groep bleef lange tijd bij elkaar. Bij de voorste renners zagen we onder meer Vanthourenhout, Vandeputte, Wyseure, Ryan Kamp, Victor Van de Putte, Jente Michels, Kevin Kuhn en Gerben Kuypers.
De eerste serieuze aanval kwam van Kuypers, die bezig is aan een sterk slot van het seizoen. De coureur van Pauwels Sauzen-Altez Industriebouw slaagde erin om enkele rondes voor de achtervolgers uit te blijven rijden, maar werd richting de finale weer tot de orde geroepen.
Pauwels Sauzen-Altez Industriebouw rijdt perfecte cross, maar blijft met lege handen achter
Pauwels Sauzen-Altez Industriebouw speelde het spel daarna perfect, want Vanthourenhout besloot snel daarna om zijn geluk te beproeven. De Belg leek daarna naar de overwinning te rijden, want met nog een ronde te gaan had Vanthourenhout nog altijd een gat van een tiental seconden op naaste achtervolgers Vandeputte en Kuypers.
In de slotronde werd het nog razendspannend. Vandeputte naderde Vanthourenhout seconde per seconde, maar toch leek de coureur van Alpecin-Premier Tech te laat komen. Met nog 400 meter te gaan had Vanthourenhout namelijk nog altijd twee tot drie tellen voorsprong op zijn concurrent.
Door een ultieme spurt wist Vandeputte Vanthourenhout in de laatste meters nog te passeren, waardoor de 25-jarige Belg zijn derde zege in vier crossen boekte. Vanthourenhout stortte zich na de meet helemaal leeggereden naar de grond: hij moest het zaterdag doen met plek twee.
Niels Vandeputte goes SUPERSONIC ✈️
A huge sprint from the Alpecin man to chase down Michael Vanthourenhout and claim the win in Sint-Niklaas. pic.twitter.com/v7m3oD6JCa
— Cycling on TNT Sports (@cyclingontnt) February 14, 2026
Exact Cross - Sint-Niklaas (C2)
Sint-Niklaas → Sint-Niklaas (29.48 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 57:15 | |
| 2 | " | |
| 3 | + 09 | |
| 4 | + 11 | |
| 5 | + 12 | |
| 6 | + 13 | |
| 7 | " | |
| 8 | + 18 | |
| 9 | + 36 | |
| 10 | + 01:01 |
Reacties zijn gesloten.