Mathieu van der Poel start niet in Kuurne-Brussel-Kuurne
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 28 februari 2026 om 20:09

Mathieu van der Poel start niet in Kuurne-Brussel-Kuurne

Mathieu van der Poel speelde met de gedachte om zondag ook deel te nemen aan Kuurne-Brussel-Kuurne, maar de winnaar van de Omloop Het Nieuwsblad staat morgen toch niet aan het vertrek van de klassieker. Zijn ploeg Alpecin-Premier Tech rekent vooral op titelverdediger Jasper Philipsen en Kaden Groves.

“Het is jammer dat we hem niet aan de start krijgen van onze koers, maar het deelnemersveld is voldoende gestoffeerd om er toch weer een spannende wedstrijd van te maken”, geeft Peter Debaveye, de koersdirecteur van Kuurne-Brussel-Kuurne, aan bij Het Laatste Nieuws.

Na de finish van de Omloop Het Nieuwsblad hoorde een deelname aan Kuurne-Brussel-Kuurne nog tot de mogelijkheden. “We beslissen in de bus”, klonk het bij de Nederlandse klassiekerspecialist in de studio van Sporza. Ook ploegleider Christoph Roodhooft liet weten dat het scenario nog zou worden besproken.

Philipsen of Groves? 
Alpecin-Premier Tech heeft ook zonder Van der Poel nog genoeg kanshebbers in huis. De voornaamste kanshebber op de zege lijkt Jasper Philipsen. De sterke sprinter won vorig jaar immers in Kuurne, na een uitstekende lead-out van Kaden Groves, die er zondag weer bij is en met zijn snelle sprint ook een zeer gevaarlijke klant is voor de overwinning.

De twee rappe mannen kunnen zondag rekenen op steun van Sente Sentjes, Jonas Rickaert, Jonas Geens, Johan Price-Pejtersen en Silvan Dillier.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
14 Reacties
28-02-2026 20:49
Ik vermoed dat we dit aan de weergoden hebben te danken. Nog een dag door de regen en koude fietsen zou ook niet het meest verstandige zijn. De vele valpartijen van vandaag zullen vermoedelijk ook een rol spelen.
    01-03-2026 00:33
    Morgen wordt het toch prachtig weer!?
    01-03-2026 01:25
    Wolken en lichte regen ... (voor Kuurne)
28-02-2026 20:53
Veel te gevaarlijk als je vandaag ziet, al blijven valpartijen van der Poel doorgaans gespaard. Lijkt mij een verstandig besluit.
28-02-2026 22:25
Misschien ook te maken met de kansen voor de andere kopmannen. Dat er onderling afspraken over gemaakt zijn.
28-02-2026 22:37
Misschien is dan morgen het laatste uur wel leuk om te volgen op TV.
    01-03-2026 11:48
    Denk inderdaad dat een koers waar bijna alle teams inzetten op hun sprinter veel leuker om te volgen gaat zijn....
28-02-2026 22:48
Jammer, was echt goed geweest voor de koers. Nu zal het moeilijk zijn voor een elitegroepje om een groepssprint te ontlopen met de hoeveelheid sprinters met een hele ploeg rond hen aan de start.
28-02-2026 23:31
Heel verstandig. Niet meteen erin vliegen, maar lekker herstellen en toewerken naar de volgende afspraak.
28-02-2026 20:34
Jammer !
01-03-2026 11:33
Deze koers is gewoon niet aantrekkelijk genoeg. Te saai
01-03-2026 08:30
Hij zal dinsdag wel weer bij verrassing op de startlijst verschijnen voor nog een trainingsrondje.
01-03-2026 09:55
Jammer. Maar ik denk dat de ploeg nog genoeg ijzers in het vuur heeft om ook deze koers te kunnen winnen.
01-03-2026 12:35
Is toch gek dat je dat op minder dan 24 uur beslist?
Niet zo zeer om te beslissen om niet te komen, maar er zal toch ook een ‘vervangende’ renner moeten deelnemen?

Heb eerder het idee dat de planning voor dit weekend al geruime tijd bekend was

Reacties zijn gesloten.