Naast de Ronde van Romandië en Vuelta Asturias werd er zaterdag ook nog gekoerst in Senegal en Denemarken, waar twee Nederlanders een UCI-zege op hun palmares bij mogen schrijven. Jos Koop won de zevende etappe in de Tour du Sénégal (UCI 2.2), terwijl André Looij de GP Himmerland (UCI 1.2) op zijn naam schreef.
Al drie keer werd hij tweede in het Afrikaanse land, maar in de zevende etappe mocht Koop dan eindelijk zijn handen in de lucht steken. In een rit over 140 kilometer van Ngaparou naar Ngaparou was de Nederlande de sterkste in een massaspurt. De Tour du Sénégal duurt nog tot en met zondag.
Looij boekt eerste zege in shirt Monkey Town
Niet alleen in Drenthe stonden er veel continentale ploegen aan de start. Ook naar Denemarken zijn er een aantal Continental teams afgereisd, zoals Delta en Monkey Town. Daar worden er drie Deense UCI 1.2-wedstrijden afgewerkt. De GP Himmerland was de eerste van dit drieluik. Looij toonde zich na tweehonderd kilometer rondom Aars de snellere van Torkil Veyhe en Emil Vinjebo.
8 Reacties
Noem dan ook Joep Steinbusch maar. Een volledig NL-podium in Polen: https://www.procyclingstats.com/race/carpathia-couriers-paths/2018/stage-1
Hihi Aars
Ik zeg het maar vast ^^
En Olav Kooij in Polen https://www.procyclingstats.com/race/la-coupe-du-president-de-la-ville-de-grudziadz/2018/stage-1b
Dan kun je Del Grosso ook noemen, die won etappe 1a. Het is wel een junioren race.
Dit is wel wat Looij nodig had, weer eens een koers winnen. Mooi dat het hem gelukt is.
Door een gat te slaan kon Looij het op hol geslagen peloton voorblijven. Volgens de reactie van Looij kon ‘t winnen van een UCI koers niet uitblijven. Jammer dat hij morgen niet meedoet in Retie.
https://www.tv2nord.dk/artikel/vaad-spurt-i-gp-himmerland-rundt-hollaender-snupper-sejren1
Waar blijven de volledige rit uitslagen van Tour de Senegal(2.2)?