Jasper Stuyven heeft Milaan-San Remo gewonnen. De renner van Trek-Segafredo demarreerde op drie kilometer van de meet en hield de favorieten in de slotkilometer nipt van zich af. Caleb Ewan werd tweede, Wout van Aert derde.
Met bijna driehonderd kilometer is Milaan-San Remo de langste wedstrijd op de hedendaagse wielerkalender. Zaterdagochtend vertrok La Primavera om tien uur vanuit Milaan naar… San Remo.
Vlucht met Van der Hoorn
In de eerste uren was het vooral te doen om de vorming van een vroege vlucht. Acht renners kregen na tien kilometer al de zegen van het peloton. Daaronder de Nederlander Taco van der Hoorn, maar ook Matthias Norsgaard, Mattia Viel, Filippo Tagliani, Nicola Conci, Alessandro Tonelli, Andrea Peron en Charles Planet.
De vlucht reed vervolgens een voorsprong van acht minuten bij elkaar, maar daarna lieten de ploegen van de veelbesproken ‘Grote Drie’ zich zien aan het front. Mannetje op kop van Alpecin-Fenix, mannetje van Jumbo-Visma en een mannetje van Deceuninck-Quick-Step: met nog 140 kilometer te gaan was het gat weer controleerbaar.

foto: Cor Vos
De Colle del Giovo voegde daarna, naast een aantal hoogtemeters, weinig toe aan de wedstrijd. Het was duidelijk wachten op de passage van de Capo Mele, Capo Cervo en Capo Berta. Volgens velen het begin van de finale.
Tre Capi zonder aanvallen, Van der Hoorn capituleert als laatste
Op de eerste van de Tre Capi, de Capo Mele zagen we Deceuninck-Quick-Step het initiatief nemen. Tot een verandering in de koers leidde het echter niet, ook niet op de Capo Cervo. Op 43 kilometer van de meet genoten de koplopers nog altijd van een voorsprong van anderhalve minuut.
De kopgroep zagen we uit elkaar vallen op de Capo Berta. Tonelli reed weg, maar werd even later in Imperia weer tot de orde geroepen door. Op de Cipressa werd Van der Hoorn vervolgens als laatste ingerekend.
Oomen maakt tempo op Cipressa
Sam Oomen gidste daarna op kop van het peloton Van Aert naar de top van de beklimming: het betekende dat de Cipressa dit jaar zonder aanvallen bleef. Wederom zou de beslissing op de Poggio vallen.

foto: Cor Vos
In de afdaling van de Cipressa brak het peloton nog even in twee stukken, maar vlak voor de Poggio kwam alles weer bij elkaar. Met BORA-hansgrohe, Alpecin-Fenix en INEOS Grenadiers aan het front begonnen de renners aan de 3,7 kilometer lange slotklim.
Ganna leidt op de Poggio, Ewan volgt
Filippo Ganna nam het eerste deel van de beklimming voor zijn rekening. Achterin zagen we menig sprinter de rol lossen, maar Ewan niet. De Australiër zat keurig in het wiel van de Italiaan. Even verder zaten met Alaphilippe, Van Aert en Van der Poel de favorieten hun kans af te wachten.

foto: Cor Vos
Aanval van Alaphilippe
Pas op 800 meter voor het einde van de Poggio viel Alaphilippe aan. Van Aert ging vlot mee, Van der Poel moest vanuit de achtergrond een gat dichtrijden. De Nederlands kampioen bracht daarmee een aantal renners terug, waaronder de imponerende Ewan.
Stuyven wint Milaan-San Remo na late uitval
Op drie kilometer van de meet probeerde Stuyven de zege naar zich toe te trekken met een late uitval. Even ging de Belg solo, maar even later sloot Søren Kragh Andersen aan. Mede dankzij de inspanningen van de Deen kon Stuyven met een beperkte voorsprong aan zijn sprint beginnen.
Hij bleek voldoende voorsprong te hebben om de aanstormende favorieten achter zich te houden. Caleb Ewan, Wout van Aert, Peter Sagan en Mathieu van der Poel kwamen nog heel dicht, maar niet dicht genoeg.
178 Reacties
Mooi voor stuyven! V aert lijkt mij klaar voor de klassiekers. Vd poel leek toch over zijn top. Als hij eerder aangaat lijkt hij (v aert) te kunnen winnen. Liep in op ewan en stuyven natuurlijk. Maarja… typische msr finale. Op naar belgie!
Van der Poel zat veel te ver op de Poggio denk dat dat hem nekt. Je kan van iemand die 5e wordt bezwaarlijk zeggen dat ie over zijn top is.
En op naar echte wedstrijden. De laatste jaren was MSR in de laatste 10km leuk, maar dit was echt zo’n traditionele zaad MSR. Het zal best dat dit een klassieker is omdat de wedstrijd al 2 miljoen jaar bestaat, maar het blijft wielrennen op zijn allerslechtst.
VDP trekt hier de sprint aan, dan zie je er altijd lullig uit aan de finish. Van Aert deed hetzelfde in Tirreno en dan zegt iedereen ‘zie je wel, VDP is veel sterker’ maar dat is dus niet zo.
Vdp had gewoon de benen niet, zo simpel is het.
Van Aert trok de sprint niet aan in de Tirreno, die reed een gat dicht.
Dat aanvallend rijden van Ineos was hartverwarmend om te zien.
Maar daarna laat Pidcock Stuyven gewoon wegfietsen. Beetje jammer.
Nice! Altijd een leuk schouwspel die laatste kilometers, wanneer er op de Poggio niet genoeg afscheiding wordt gemaakt. Mooi podium ook.
Op naar de Vlaamse klassiekers.
Wat een deceptie.
Een halve aanval op de Poggio en dat was het wel.
Zo he wat een finale. Mooi voor Stuyven, eindelijk zn monument binnen. Andersen al contract getekend bij Trek?
Zo zie je maar waar als 3 honden vechten om een been… de drie groten waren ook niet overtuigend sterker vandaag dan de rest. Knap van Ewan, sneu dat hij weer 2e wordt.
Petje af voor Caleb Ewan inderdaad, die klom ontzettend sterk vandaag.
saaie koers zoals altijd.
Het is dat het als naam monument heeft en er veel historie is maar het is een weinig interessante koers
Wel een mooie top 10, VdP slechte dag of geen zin in de favorietenrol.
Liet zich te veel wegdrummen gedurende de finale. Op de klimmetjes en in de laatste kilometer.
slechte dag …. 5e ….. niet 100% maar ook weinig mogelijkheden om het verschil te maken in deze koers.
Veel te ver op de Poggio en hij schat zichzelf wat te hoog in bij die sprint..
Ja “slecht” vergeleken met zijn superdag in de Strade maar we kunnen die koersen ook niet vergelijken, ik had wel meer initiatief verwacht.
Ben ik met je eens Wheely. Maar misschien zn kruid al verschoten omdat hij op plek 3045 begon onderaan de poggio
@007
Welke kruiden doe jij nou zoal in je Walther PP?
Saaie koers, leuke winnaar.
Mooie zege voor hem.
Toch aardig wat krenten uit de pap gevist de afgelopen jaren, Trek. Lombardije, Omloop, Kuurne, Gent-Wevelgem, een WK. Nu Milaan-San Remo.
Wat ontzettend fijn dat de altijd negatief koersende wieltjesplakker Ewan alweer tweede wordt in de sprint achter een heroische aanvaller.
Wat verwacht je dan? Het is een sprinter, vind het bijzonder indrukwekkend hoe fris Ewan nog oogde op de Poggio. Die is er klaar voor om weer heel wat zeges te pakken.
Je kan een pure sprinter nu toch niet verwijten dat hij die sterkte maximaal probeert uit te spelen? U en ik zouden in zijn plaats net hetzelfde gedaan hebben.
On topic: genieten dat een mede-Leuvenaar MSR wint!
Dat je dit soort gezwam nog tegen komt op zo’n goed wielerforum joh, een massaspurter voor wieltjes plakker uitmaken, wauw.
We hebben op de Poggio gezien dat hij een van de besten in koers was, dat je goed kan sprinten betekent niet dat je dan altijd zoals Ewan met de instelling moet koersen "ik plak mij vast in iemands wiel, gok er ten alle tijden op dat anderen het gat dichtrijden en doe zelf geen centimeter kopwerk". Het is zonde als je ziet dat iemand veel meer kan dan dat, maar daardoor niet meer dan verdiend dat hij weer het deksel op de neus krijgt. Het is blijkaar een Australisch trekje om zo te koersen. (Gerrans, Matthews, Goss) Ik moet er persoonlijk een beetje van overgeven.
Ja Ewan heeft echt de kuiten om heuvelop aan te vallen en het postuur om solo in de tijdrithouding weg te rijden. En uiteraard is zoiets gebonden aan nationaliteit en niet je mogelijkheden.
over de andere aussies kan je discussiëren, maar gerrans was echt wel een laffe profiteur
Wie heeft het over aanvallen op de Poggio of wegrijden in de laatste kilometer? Ik snap ook wel dat dat niet in zijn mogelijkheden ligt. Maar het is treurig dat hij altijd de tactiek hanteert van het zich vastzetten in iemands wiel en dan tot 20 meter van de streep van alles en iedereen te profiteren. Geen centimeter zelf initiatief om proberen dichter bij Stuyven te komen. Kijk van mij mag hij, maar het is des te fijner dat Stuyven weg blijft en dit soort negatief koersen niet wordt beloond.
Het is toch al jaren bekend dat het zaak is om de sprinters te lossen op de Poggio. En ja, om dan van Ewan met zijn postuur te gaan verwachten dat hij Stuyven gaat terughalen. Das zou wel erg dom zijn. Er zaten nog ploegen met meerdere renners in de eerste groep.
Stuyven op zijn Mollema’s. Precies het juiste moment gekozen.
Kragh zal wel al een voor contract hebben getekend bij Trek…
Go Jappe! Prachtwinnaar.
En dan gebeurt er niks op de Poggio…. Zucht.
Kragh voor de Onnozelaar van het Seizoen, aan de andere kant: hoe had ie hier wel kunnen winnen?
SKA reed voor het podium kreeg ik de indruk.
Klasse van Jasper! Mooie kans benut. Aanvallen loont als er duidelijke favorieten zijn. De theorie, dat VDP een sterkere explosie heeft als het langzaam gaat en van Aert als er op snelheid wordt gesprint, lijkt te kloppen.
Typische MSR ontknoping. Leuk voor Jasper Stuyven, het is hem gegund!
Mooi. Gegund. Blijft toch het.. maak je huis schoon tijdens koers kijken monument.
Je zal maar 7 uur tv hebben gekeken en dan zo’n finale zien…
Als je werkelijk 7 uur voor de tv gaat zitten verdien je zo’n finale.
Blij dat ik volgens traditie (ik kijk sinds Raas ’77) aan de voet van de Cipressa pas de TV aangezet heb. Ook de kijkers doen ervaring op na meerdere MSR’s.
Mooie finale en een verdiende winnaar, maar wat is dit toch eigenlijk een waardeloze en zwaar overschatte klassieker. Je zit gewoon 290 km lang naar niks te kijken( niet dat ik zo lang gekeken heb, 90 km duurden al lang genoeg). Het heeft dezelfde amusementswaarde als een vlakke rit in de Tour.
Wordt het niet eens tijd om er 70 km vanaf te doen en een wat mooier parcours uit te gaan tekenen? Ik vind dit eigenlijk monument onwaardig..
Helemaal mee eens.
Maar tja, dan heb sprinters helemaal geen kans meer….
Wat mij betreft doen ze er 50 bij, op de stalen ros en zonder oortjes en vermogensmeters. Liefst nog met een band om het lichaam gevouwd, puur voor de show natuurlijk, want voor een bandje wisselen is geen tijd en dat vinden de sponsoren ook niet leuk. Liefst ook nog een wollen trui. Geeft dit ritje iets meer speciaals
Wel mooi dat meerdere soorten renners mee kunnen doen om de prijzen.
Ik denk niet dat de renners dit een monument onwaardig vinden.
Tip: kijk de aflevering van Holland Sport over MSR eens, o.a. Cav praat er prachtig over deze koers.
https://youtu.be/zN3sIplMpjs
Tja wat die sprinters betreft. Als je bijv kijkt naar een Gent-Wevelgem waar sprinters meer dan genoeg kans maken om te winnen. Toch is de amusementswaarde 100 keer hoger dan van dit gedrocht. Ik denk dat er best een parcours uit te tekenen is waar zowel aanvallers als sprinters kans maken om te winnen..
Zacht.. moet ik nou 44 min van mn tijd gaan doneren aan de mening van Cav. T’is gewoon een kutmomument.
Aflevering vind ik zelf erg mooi en geeft ook een beeld van hoe de coureurs zelf deze koers zien. Doe mij persoonlijk veel liever msr dan de verkrachte ronde van Vlaanderen.
Mooie overwinning en keurig zelf geforceerd door jasper stuyven. Dik verdiend.
Caleb ewan sprinte trouwens wel erg schuin over de weg.
Wat een hoop tactisch geblunder toch telkens weer. De hele trein van Jumbo was op de Cipressa al opgerookt, INEOS met een verschroeiend tempo voor niks, SKA rijdt Stuyven naar de overwinning, BORA communiceert niet. En de grote hadden allemaal geen echte cartouche in huis.
We krijgen nog wat verrassende winnaars de komende weken.
Mooi voor Stuyven. Het blijft een rare en saaie koers. Ewan was heel sterk.
Van der Poel zat slecht geplaatst op de Pogio. Onbegrijpelijk.
Hoe sterk was Ewan? Wow. Zelfs als Van Aert echt had aangevallen was hij mee geweest, volgens mij. Maar het is wel een renner die altijd, altijd volgt, zelfs in een sprint komt hij pas de laatste 50 m op kop, en dat breekt hem hier ’n beetje op.
Nou hij ging te gelijk aan met van der Poel. Op 250 meter ofzo
Ewan is dan ook een pure sprinter, in tegenstelling tot Van Aert en Vanderpoel.
Van wiel naar wiel én pas op 150m van de meet aan gaan.
Verrassend dat hij zo sterk was, na een slechte TA.
Zo slecht was hij niet, slechts 1 kans (en toen 2de) voor hij wat ziekjes opstapte uit voorzorg
Als ewan een beurt op kop had gedaan wint hij gewoon
Toch altijd zo? Gewoon inschakelen voor de laatste 10 km. Dan is het mooie sport. Was spannend en Stuyven tactisch goed. Verdiende overwinning. Ik heb een kwartier lang genoten.
Ik vind het juist mooi die verschillende type koersen.
@Ab, ik heb vanaf de laatste 20km gekeken, maar zelfs dat voelde als tijdsverspilling.