Dolblije Gerben Thijssen ziet alleen maar aanknopingspunten na derde plek Tour of Oman
Video Gerben Thijssen werd weliswaar derde in de openingsrit van de Tour of Oman 2026, maar de nieuwe sprinter van Alpecin-Premier Tech had na afloop niets dan lof voor zijn ploeg. “Bij mijn vorige ploeg (Intermarché-Wanty, red.) is altijd op me ingepraat dat ik 110% vertrouwen in mijn lead-out moet hebben, en dat had ik vandaag 300%”, vertelt hij over Jensen Plowright voor onze camera.
De Belgische spurter kreeg ook een kick van wereldkampioen Omnium op de baan Lyndsay De Vylder. “De ploeg deed het perfect vandaag. Eerst was het Johan Price-Pejtersen, die sterke Deen die de hele tijd op kop reed”, legt Thijssen uit. “Daarna kwam Simon Goossens een beetje helpen. Hij reed ook heel sterk. De bocht op zestien kilometer van het einde was cruciaal en daar zaten we met de gehele ploeg heel goed gepositioneerd. Heel sterk.”
Daarna was het in een rechte lijn door woestijnlandschap naar de finish. “Eerst nam Sente Sentjens de kop met nog een kilometer te gaan. Op 500 meter voor het einde doet Jensen Plowright zijn laatste move. Ik had schrik om in zijn wiel te gaan, omdat ik het gevoel had dat hij zijn snelheid ging verliezen op het einde van zijn beurt. Ik liet Rui Oliveira ertussen, en in zijn wiel wacht ik eigenlijk een fractie van een seconde te lang.”
“Lang geleden”
“Maar derde zijn achter deze twee sprinters is echt geen schande. Hier kunnen we op bouwen. We zijn hier met een jonge ploeg en als je dan al zo’n lead out kunt doen. Het was er echt eentje uit het boekje”, jubelt de Limburger verder over de Alpecin-Premier Tech-trein.
“Ik denk niet dat we nog op veel manier kunnen verbeteren. Als we dit blijven herhalen, dan komt die overwinning er heel snel aan. Ik ben zó tevreden. Op driehonderd meter van de meet had ik het gevoel dat ik de koers kon winnen, en dat is echt lang geleden!”
Belangrijkste overwinningen Gerben Thijssen
| # | Datum | Wedstrijd |
| 1 | 31-07-2022 | |
| 2 | 17-03-2023 | |
| 3 | 14-02-2024 |