Astana zag Michael Valgren deze winter vertrekken naar Dimension Data, en daarmee haar winnaar van Omloop Het Nieuwsblad. Zonder Valgren, maar mét zijn landgenoot Magnus Cort, Alexey Lutsenko en nieuwkomer Davide Ballerini trekt de Kazachse ploeg ditmaal naar het Belgische openingsweekend.
Vandaag werden de zeven namen bekendgemaakt door de Kazachse formatie, die dit seizoen al meermaals succesvol was. Zo werd achtereenvolgens de Ronde van Valencia, de Vuelta a Murcia, de Tour Colombia 2.1, de Tour de la Provence, de Tour of Oman en de Ruta del Sol al gewonnen.
Tour of Oman
De tiende editie van de Tour of Oman werd een prooi voor Alexey Lutsenko, die dit weekend een van de vooruitgeschoven pionnen is in België. Met de vorm zit het alvast goed bij de Kazach, die twee jaar geleden al eens derde werd in Dwars door Vlaanderen.
Met Magnus Cort en Davide Ballerini heeft Astana twee renners in de gelederen die goed kunnen aankomen. Ballerini toonde al zijn snelle benen in de Tour of Oman, waarin hij twee maal in de top-10 spurtte.
Selectie Astana Pro Team voor
Omloop en Kuurne (2 en 3 maart)
Davide Ballerini
Zhandos Bizhigitov
Magnus Cort
Laurens De Vreese
Yevgeniy Gidich
Hugo Houle
Alexey Lutsenko
Verdere selecties openingsweekend
Direct Energie
BORA-hansgrohe
Team Sky
Movistar Team
Team Dimension Data for Qhubeka
Sport Vlaanderen-Baloise
13 Reacties
Ben toch wel benieuwd naar Ballerini. Werd in de beloftenversie van de Ronde al eens 9e, ik ben benieuwd of hij ook iets tussen de profs kan.
Lutsenko en Cort Nielsen voor mij de grote vraagtekens. Hebben het beiden zeker in zich, maar komt het er ook uit?
Ik insinueer hier niks, maar zoals Astana uit de startblokken’ is gekomen dit seizoen is toch wel bewonderenswaardig. Zeker gezien hun laatste twee matige seizoenen. Dus ze kunnen zo podium rijden.
2018 was een prima seizoen toch voor Astana? Omloop het Volk, AGR, 3e Giro, 2 touretappes, 3e Vuelta. 2017 was wel echt slecht voor Astana, waar ze in het voorjaar de dood van Scarponi moesten verwerken. Afgezien van Aru’s 5e plek in de Tour en Fuglsangs zege in de Dauphine was er voor de rest niets noemenswaardigs.
Je insiniueert dus wel iets.
Bizar hypocriet van je. Want door zoiets te benoemen doe je precies wat je niet zegt te doen, insinueren. Bovendien geef je blijk weinig van wielrennen te weten, Astana was vorig jaar ook al erg goed.
En ze werden precies evenveel op doping getest als sunweb / dumoulin, die als tijdrijder met de beste kan klimmen. In welk tijdperk was dat ook alweer normaal? Als je echt serieus vragen wil stellen, stel dan de juiste vragen
Astana is DE ploeg die nooit meer in het wielrennen zou mogen zijn. Een dossier waar je je dood van schrikt. Los van de prestaties in het vroege seizoen.
Ga maar eens heel snel googelen.
10 x liever een schimmig Astana dan een schijnheilig SKY.
Pure voorkeur, het mooiste bezit wat we hebben.
Lutsenko is gewoon in prima vorm dus die zie ik zeker ergens aanvallen, t’is er ook eentje die je niet zomaar teugpakt. Hup hem !
Ik heb het al regelmatig en aan iedereen die het horen wil verkondigd: Lutsenko is er echt zo eentje waarvan ik bloednerveus zou worden als ik er mee in een ontsnapping zat, die mag je geen vijf meter geven. Heerlijke renner!
Hup!
Lutsenko zou ik ook nerveus van worden als ik ploegmaat was. Iig was dat in de panne eerste etappe met westra toen het geval. Maar misschien lag dat ook wel aan de communicatie skills van westra?
Veel gewonnen al zeg, indrukwekkend. Altijd leuk als luis Leon weer wat van zijn klasse laat zien.