Giro 2016: Volg hier de vijfde etappe
woensdag 11 mei 2016 om 11:15 Volg in Google

Giro 2016: Volg hier de vijfde etappe

Met Tom Dumoulin opnieuw in de leiderstrui, vertrekken de renners in de Giro d’Italia vandaag voor de op een na langste rit in deze 99ste editie. Tussen Praia a Mare en Benevento staat weliswaar maar één bergsprint op het programma, maar het is pas de laatste veertig kilometer enigszins vlak.

De totale lengte van deze vijfde etappe bedraagt 233 kilometer. Na 35 kilometer koers bereiken de renners de top van de derde categorie-klim in Fortino, waar voor de eerste renner zeven punten klaarliggen in de strijd om het bergklassement. In de overige 198 kilometer die volgen gaat het op en af, maar de organisatie zag zich niet genoodzaakt om op de overige klimmetjes ook punten te verdelen. Zoals gezegd zijn pas de laatste veertig kilometer vlak. In finishplaats Benevento ligt de streep op het Piazza Castello, dat met grote, ruwe klinkers en kasseien van porfier belegd is. Omdat de laatste kilometer een stijging 3,4% kent, is het woord vandaag aan de machtsprinters. Of steekt een (vroege) vluchter daar een stokje voor?

De start is vandaag om 11.30 in de finishplaats van gisteren, Praia a Mare. De finish verwacht de organisatie tussen 16.54 en 17.29 in Benevento. Sporza begint met haar uitzending om 14.40, terwijl Eurosport 1 tien minuutjes eerder live gaat. Bespreek het wedstrijdverloop hier op WielerFlits.

T15_MadonnaDC_2_alt

Links:
Voorbeschouwing WielerFlits

Officiële website
Deelnemerslijst
Parcoursinformatie etappe 5

Liveticker (website organisatie)
Liveticker
(Twitter organisatie)
Liveticker (Sporza)
Liveticker (NOS)
Liveticker (Nu.nl)

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
207 Reacties
11-05-2016 15:15
Heb je ook plokworst?
11-05-2016 15:18
@Wheely :) Eens kijken hoeveel creatieve taal-ingevingen vandaag weer voorbij komen . De etappe is er lang genoeg voor.
11-05-2016 15:19
@ chasse patat

Nee, want er is maar 1 roze trui in het peloton. Vandaar dé roze trui.
11-05-2016 15:21
Vanendert heeft tegenwoordig bij Lotto-S een zelfde taak als Giant's Ji Cheng
11-05-2016 15:24
die podium trui is uiteraard niet dezelfde trui die ze op de fiets gebruiken (hint: plek van de rits, voor/achter)
11-05-2016 15:25
De renners zelf hebben hun eigen standaard shirts, meestal 3-4. Die gaan in de was, na de etappe. De organisatie levert de leiderstruien, die zijn altijd blanco en daar word het logo van de team opgedrukt. Elke dag een nieuwe trui dus als je de leiderstrui draagt.
11-05-2016 15:27
Abandon Mareczko.
11-05-2016 15:27
Dit bericht is verwijderd
11-05-2016 15:27
Hoe een simpele vraag veel antwoord kan opleveren, thanks :D
11-05-2016 15:28
Kalfsschenkel met gremolata
11-05-2016 15:28
Mareczko: gewogen en nog te licht bevonden.

Maar dat is geen schande.
11-05-2016 15:29
Haha nou, die hype is iig voorbij. Ik ben benieuwd hoeveel mensen naar aanleiding van het wielerflits wij-helpen-je-poule-invullen filmpje op de bandwagon van Mareczko en Howson zijn gestapt..
11-05-2016 15:29
@chasse patat, je zegt toch hét shirt van het Nederlands elftal?
11-05-2016 15:29
Verklaart meteen waarom hij de sprint etappes nergens te bekennen was en angstvallig stil op twitter.
11-05-2016 15:29
@LyndaLid Laten we even door zwammen. Mijn conclusie is dat er verschillende truien zijn, maar dat de term "de roze trui" gebruikt wordt voor de leider in de wedstrijd. Die leider draagt vervolgens een roze trui, omdat er verschillende truien aan de leider worden uitgereikt. (podiumtrui en racetrui ed.)
Maar ik geef toe dat dit gezwam is om de tijd een beetje door te komen.
11-05-2016 15:31
Potver, ik had wel enige vertrouwen in Mareczko, helaas.

Iemand die mij kan vertellen waarom ik geen livestream meer kan kijken via de Sporza site? eerst werkte deze altijd met de Chrome vpn extensie..
11-05-2016 15:32
@klootje :D :D
11-05-2016 15:33
@LyndaLid
Ach, iedereen maakt fouten. Soms trekt zo'n talent de lijn door in de Giro. En soms ook niet. Part of the game.
11-05-2016 15:34
over de truitjes, ze krijgen sowieso niet 1 trui, maar meerdere. bij de TdF krijgen ze er geloof ik een stuk of 5, voor sponsor toepassingen. 1 trui moeten ze signeren en die blijft in bezit van de ASO, en dan nog andere truitjes voor diverse (goede?)doelen. uiteindelijk krijgen ze er zelf geloof ik maar 1 :)
koers-shirt is anders, dat materiaal voor shirt is per ploeg anders en een heel stukje duurder dan het printbare shirtje dat ze op t podium uitgereikt krijgen .
11-05-2016 15:39
Wat die truitjes aangaat, ik heb laatst een hele mooie matpaarse aangeschaft die ik naar mijn casual-serious meetings met beoogde zakenrelaties aantrek, ik ben er erg blij mee ! Een beetje de kleur zoals vroeger DiLuca aan had in zijn duel met Menchov.

ON : Etappe is verschrikkelijk so far, ook de streek een beetje all over the place
11-05-2016 15:40
@RiGHT, Dat zou dan betekenen dat elk team zijn eigen roze trui(en) produceert en meeneemt? Dat is toch ook wel bijzonder.
11-05-2016 15:44
Ze lieten bij de NOS zien dat de podiumtruien achter de schermen live 'gedrukt' worden met zo'n pers > psssshhhhh > zo vol in beeld, topic closed ?
11-05-2016 15:47
Vraagje trouwens: hoevaak heeft kittel klassiekers/ritten van 200km+ gereden? Ik kan me er niet echt veel heugen, dus dan ben ik benieuwd hoe hij dit gaat verteren.

edit: zelf maar even gekeken, en bij 200km ligt toch vaak zijn grens op een goede uitslag, daarboven lijkt hij toch een mindere sprint te hebben, of het moeten biljartvlakke koersen zijn.
11-05-2016 15:50
@RiGHT is dat zo? En dan gewoon de naam van Santini erop? terwijl de kledingsponsor van het betreffende team eigenlijk de trui maakt? Zo me verbazen...
11-05-2016 15:51
Over de truitjes dan maar even Herman Finkers (in zijn act als nieuwslezer) parafraseren:

Sport: wielrennen. De Fransman Jacques Maton heeft de gele trui behouden. Hij verloor weliswaar 12 minuten in de etappe van vandaag, maar hij heeft de gele trui behouden. Hij staat nu tiende in het algemene klassement, maar hij heeft de gele trui behouden. ..... Er is met hem gepraat, men heeft geprobeerd hem ervan te overtuigen dat het niet eerlijk is, maar hij heeft de gele trui behouden.

Zo een beetje duidelijk, Slice ;-)

Om te reageren moet je ingelogd zijn.