Wout van Aert sprintte niet mee op Champs-Élysées: “Beetje last van decompressie”
© Cor Vos
zondag 24 juli 2022 om 21:08

Wout van Aert sprintte niet mee op Champs-Élysées: “Beetje last van decompressie”

Wout van Aert eindigde op de Champs Elysées als 75ste, zij aan zij met Jonas Vingegaard, Tiesj Benoot, Sepp Kuss en Christophe Laporte. Genietend. De eindsprint liet hij dit jaar aan zich voorbijgaan.

De nieuwe najaars-editie van RIDE is nu verkrijgbaar! In ons najaarsnummer kijken we vooruit naar de periode waarin ploeteren door regen & modder centraal staan. Met o.a. een uitgebreide reportage met gravelaar Niki Terpstra. Bestel nu jouw exemplaar online voor slechts € 9,95. Wil je RIDE extra voordelig ontvangen? Neem dan nu een abonnement en ontvang 20% korting! 

“Doel bereikt”, trapte de groene trui na de uitgebreide podiumceremonie in Parijs een open deur open. “Het was een geweldige dag vandaag. Bijzonder om mee te maken, dat we met de ploeg zowel het geel als het groen pakken.”

“Of dat doel (het groen, red) voor extra stress zorgde? Bwah, niet echt. Je moet wel met die punten bezig zijn. Maar ik koers altijd met de mentaliteit om de wedstrijd mee te kleuren, dus veel verschil maakte dat niet echt. Bovendien had ik best snel een mooie bonus. Wat overigens ook onze tactiek vooraf was: in die eerste week zoveel mogelijk scoren. Dat pakte goed uit.”

San Sebastian
Wout van Aert heeft veel gegeven. “Meestal mijn eigen idee. Ik koers graag aanvallend en dat behoorde ook tot het plan van de ploeg. Het droeg bij aan onze ambities. Zo hebben we er een succesvolle Tour de France van gemaakt. Wat het doel voor 2023 wordt? Dat gaan we later eens rustig bekijken…”

Na twee criteriums (dinsdag Roeselare, donderdag Herentals) staat zaterdag al de Clasica San Sebastian op het menu. Kan Van Aert zich daar nog voor opladen, vroeg Carl Berteele tot slot. “Ik moet toegeven dat ik vandaag wat in decompressie ben beland. Vandaar dat ik de sprint niet meer deed. Hopelijk kan ik tegen zaterdag opnieuw de omschakeling maken”, besloot de smaakmaker van de Tour 2022 met een knipoog.

 
26 Reacties
Sorteer op:
24 juli 2022 21:11
En nu de vlieger naar Tokio op! O nee wacht.
Het is een keer op! Mag het? Chapeau....!! Wat een vent!
24 juli 2022 21:22
Of te veel gezopen gister?
24 juli 2022 21:27
Helemaal gelijk Wout het was mooi zo.
24 juli 2022 21:50
Ik heb elke zondag last van decompressie
24 juli 2022 21:56
De toeschouwers in Roeselare en Herentals willen ook strijd zien Wout. Dus niks decompressie. Fietsen!
    24 juli 2022 23:15
    Wilde wel, maar mocht niet van Merijn en Richard misschien vanwege finishplaatje.
24 juli 2022 21:56
Alle credits voor een fantastische Tour, maar dat je je niet kan opladen voor de Champs-Elysees vind ik wel gek.
    Wie heeft het over opladen? Als je tank leeg is, sta je stil...
    24 juli 2022 23:46
    Ik. Dit lijkt me veel meer mentaal dan fysiek. Als Jakobsen fit genoeg was om te sprinten na zo'n week, zou Wout dat helemaal moeten zijn.
24 juli 2022 22:58
wat voor een Tour heeft hij gereden he
24 juli 2022 23:02
Geweldige renner, geweldige tour in een geweldige ploeg. Plezier spat er vanaf. Hopelijk stop nu ook het gezeur dat hij ergens anders heen moet.
24 juli 2022 23:11
7 zou te veel van het goede worden. 5 op een rij was nu beter.
24 juli 2022 23:13
Wout heeft deze Tour wat mij betreft laten zien een van de allerbeste renners ooit te zijn. Ook de etappes waar hij niet voor de bloemen ging, wist hij zijn stempel wel op de koers te drukken. Mooi dat hij vandaag laat lopen en anderen de kans gunt. Een groot kampioen. Matje zal gemotiveerd zijn na deze Van Aert show ;)
    24 juli 2022 23:19
    Eerlijk gezegd zal Mathieu meer in een decompressie zitten dan Wout. 'Mooi dat hij vandaag laat lopen en anderen de kans gunt.' Wout is een sportieve kannibaal die geeft geen cadeautjes weg. Voelt zich ook niet verheven boven anderen.
    24 juli 2022 23:26
    Geweldige Tour, 1 van de allerbeste coureurs van zijn generatie… maar 1 van de beste renners ooit? Daarvoor gaat hij wel nog wat topkoersen mogen winnen. Pogacar schaal ik op dit moment hoger in en die is amper 23. 2 keer Tour, 2 monumenten, Strade, 9 Tourritten, 2de Tour, 3de Vuelta. Daar komt van Aert niet aan momenteel wat mij betreft. Maar grandioze Tour voor het type renner dat hij is, weer 3 ritten in de tas en groen. De rit over Cap Blanc Nez is voor mij wellicht zijn meest indrukwekkende overwinning tot dusver. Nu volle focus op de WK-wegrit, dat soort grote zeges heeft hij nodig om echt in de geschiedenisboeken te komen.
24 juli 2022 23:17
Hopelijk een laadbeurt en een dagje supercompensatie volgende week. Ik kijk er naar uit. Remco vs Wout!
24 juli 2022 23:34
Zijn prestaties deze tour waren zo goed dat het ongelofelijk is.
24 juli 2022 23:34
Ongelooflijke tour, een beetje zoals de oude Dekker maar dan ook nog met een rol in de bergen, in de tijdrit en massasprints ;-) Of een soort Tafi maar dan ook in de bergen en tijdritten. Alleen jammer dat hij de rit van Vingegard niet pakt
25 juli 2022 04:38
Hij is completer dan Boonen en Sagan, cf Hautacam, Ventoux en tijdrijden. 1 van de beste niet GC rijders van de laatste decennia dus, en dat palmares zal wel blijken :)
25 juli 2022 07:20
Als ie slim is slaat ie volledig in de chill en vervolgens focus richting het wk.
25 juli 2022 08:27
En daarna komt er een paleisrevolutie en wordt ie geïnstalleerd als nieuwe koning van België !!!
Als je de groene trui hebt hoor je te sprinten in Parijs!
    25 juli 2022 09:19
    Geel samen met de ploeg over de streep dat is traditie in Parijs.
25 juli 2022 10:14
De hulk sprintte bewust niet mee om het verhaal niet nog ongeloofwaardiger te maken

Reacties zijn gesloten.