vrijdag 10 juli 2026 om 14:35 Volg in Google

Visma | Lease a Bike verwerpt kritiek Tom Dumoulin op keuzes Jonas Vingegaard

Video Bij Visma | Lease a Bike gaat men niet mee in de kritiek van Tom Dumoulin op de mechanische keuzes van Jonas Vingegaard. Na de bergetappe over de Tourmalet en de oplawaai die Vingegaard kreeg, vond Dumoulin het opvallend dat de Deen met een enkel voorblad reed. “Wij vinden van niet, wij geloven daarin”, aldus Marc Reef een dag later voor onze camera.

“Dat is iets waar Jonas al meerdere klimmen en meerdere etappes mee rijdt”, reageert Reef op de kritiek op het enkele voorblad. “Dat is zeker niet wat het verschil maakt. […] Wij geloven daarin. Het gewicht wordt bespaard, alleen het gaat vooral om wat de renner aankan en qua omwentelingen aankan. Jonas heeft hier ervaring mee en rijdt al jaren hiermee rond, dat is iets wat we niet zullen veranderen in etappes zoals deze.”

Dumoulin verbaasde zich over de ‘single speed chainring’. “Dat betekent automatisch dat je achteraan maar elf of twaalf versnellingen hebt om het mee te doen. Daar moet je het dus mee zien te redden op de allersteilste beklimmingen, maar ook in de rapste afdalingen waar je juist een heel groot verzet wilt ronddraaien”, zei hij. Dat Vingegaard te weinig versnellingen had, vindt Reef niet. “Zeker niet. Het was echt de juiste keuze op deze manier”, is hij van mening.

‘Dit tijdverlies betekent niet dat we iets anders moeten doen’
Reef spreekt na de mokerslag in de Pyreneeën van een zoektocht naar lichtpuntjes voor Jonas Vingegaard. Welke lichtpuntjes ziet Visma | Lease a Bike dan? “Vooral hoe goed Jonas is op dit moment, fysiek gezien”, zegt de ploegleider tegen Wielerflits. “En hoe wij het inschatten ten opzichte van Pogačar; dat het heel dicht bij elkaar ligt.”

“Uiteraard was Jonas teleurgesteld gisteren. Het is niet iets wat we voor ogen hadden, om 2.40 minuut te verliezen. Bergop lag het vrij dicht bij elkaar, dat is iets waar we ons aan vasthouden.”

En het grote plaatje bij Visma | Lease a Bike voor deze Tour de France, moet dat nu op de schop? “Niet heel veel. We hebben een plan, daarmee zijn we de Tour in gegaan. Dit tijdverlies hadden we niet voor ogen, maar dat betekent niet dat we iets anders moeten doen. We zullen voor elke ochtend vechten de komende twee weken.”


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
3 Reacties
14:54
Reef vind en gelooft dat een single voorblad niets uitmaakt in tegenstelling tot zeker weten . Verschilletje ?
Ik snap dat verhaal van minder gewicht niet. Die klimfietsen zijn eerder te licht dan te zwaar.
Iets minder wrijvingsweerstand en luchtweerstand, dat dan weer wel. Jammer dat er nooit eens wordt doorgevraagd. Iedereen kan roepen wat ie wil.
15:32
Ze houden zich nog wel lekker vast aan dat het dicht bij elkaar ligt want hij verloor bergop weinig. Op zich klopt dat maar Pogacar zijn doel was om een gaatje te hebben van half minuut om daarna te dalen en die loper te pakken. Die kon wellicht nog wel harder bergop. 1 ding was duidelijk gisteren, het verschil is wel degelijk heel groot. Krachten bundelen met andere teams en dan kijken wat je nog kunt doen. Gisteren maakte hij weer de fout om 40 kilometer solo achter Pogacar aan te gaan. De mannen achter Pogi moeten gaan samenwerken om het hem nog beetje lastig te maken. Finish op een HC berg werkt dit niet. Maar in een etappe van gisteren of een willekeurige klassieker wel.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.