Visma | Lease a Bike richt zich tot amateurs die Vingegaard volgden vlak voor zijn val
foto: Bram Berkien/Visma | Lease a Bike
dinsdag 27 januari 2026 om 08:55 Volg in Google

Visma | Lease a Bike richt zich tot amateurs die Vingegaard volgden vlak voor zijn val

Jonas Vingegaard is maandag tijdens een trainingsrit tegen de vlakte gegaan. Op de populaire trainingsapp Strava gaan verhalen rond dat de tweevoudig Tourwinnaar zou zijn gevallen, nadat hij in een afdaling probeerde om een amateurrenner van zich af te schudden. Zijn ploeg Visma | Lease a Bike heeft inmiddels van zich laten horen.

De ploeg heeft via social media bevestigd dat de Deense rondekopman ten val is gekomen tijdens een trainingsrit in de buurt van Málaga, maar in de uren daarvoor gingen er al verhalen rond op Strava. De aanleiding is een bericht van amateurwielrenner Pedro García Fernández. De Spanjaard fietste naar eigen zeggen in het spoor van de renner van Visma | Lease a Bike, vlak voor hij tegen de grond ging.

“Jonas kwam ten val nadat hij een poging deed om me af te schudden in de afdaling van de Fuente la Reina. Ik ben vervolgens gestopt om te vragen hoe het met hem ging, maar hij was boos omdat ik hem probeerde te volgen. Hij besloot te versnellen in de afdaling om me achter te laten, maar ging vervolgens zelf tegen de grond. Ik ben maar een amateur, zoals de meeste mensen, dus ik begrijp niet waar zijn woede vandaan komt.”

De Instragam-post van Pedro García Fernández

De Spanjaard plaatste niet alleen deze tekst op Strava, maar tevens een foto waarop te zien is hoe hij in het spoor van Vingegaard naar beneden rijdt. Verschillende ooggetuigen bevestigen het verhaal van García Fernández. “Ik zag Jonas bij de vangrail staan met een bebloed gezicht. Hij moet hard gevallen zijn”, schrijft een andere amateurwielrenner.

Een andere ooggetuige doet ook zijn verhaal. “Ik besloot te stoppen en vroeg of hij hulp nodig had, maar hij zei op een boze toon dat ik weg moest gaan. Ik ben wel van mening dat profwielrenners de ruimte moeten krijgen, en dat het belangrijk is dat ze gerespecteerd worden. Hij voelde zich waarschijnlijk opgejaagd en reed harder naar beneden dan hij had moeten doen.”

Oproep Visma | Lease a Bike
Visma | Lease a Bike, de ploeg van Vingegaard, voelt zich naar aanleiding van de berichten op Strava geroepen om te reageren. De formatie richt zich in zijn algemeenheid op wielertoeristen. “We willen als team de fietsliefhebbers dringend verzoeken om veiligheid altijd voorop te stellen. Voor uw eigen veiligheid en die van anderen, vragen we u om de fietsers de ruimte te geven om te trainen en hen zoveel mogelijk rust en ruimte te gunnen.”


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
66 Reacties
27-01-2026 09:12
Ja, weinig sporten waar je 'samen' met je idolen kan trainen (ook al hebben ze er zelf geen zin in).
    27-01-2026 09:17
    Dat is toch openbare weg en is van alle tijden.
    27-01-2026 09:46
    orly?
27-01-2026 10:30
Dat is wat de amateur vertelt.
27-01-2026 10:45
'It's a free world after all...'
27-01-2026 23:05
Volgens mij geldt volgens de Spaanse verkeerswet een groep fietsers bij elkaar in het wiel als 1 voertuig. Dat maakt het wel extra vervelend ieman ongevraagd in je wiel. Los of het mag blijft het gewoon een beetje asociaal om ongevraagd achter iemand aan te rijden. Er is ook geen wet die het verbied in iemands oor te blazen, maar als ik ditzo maar bij iemand doe die ik niet ken verwacht ik ook klap.

Reacties zijn gesloten.