zaterdag 16 februari 2019 om 17:06
•
Volg in Google
Van der Poel na evenaren record Nys: “Nys evenaren is een eer voor mij”
Mathieu van der Poel leverde zaterdag een unieke prestatie af door het record van Sven Nys, namelijk het winnen van alle Superprestige-manches, te evenaren. “Het is een eer voor mij om het record van Nys te evenaren”, verkondigde de wereldkampioen in het flashinterview na afloop.
“Ik ben blij”, vertelt de Nederlander, die nog even ten val kwam. “Het was best wel lastige wedstrijd door de lange zandstrook. Die zandbak lag op zichzelf al moeilijk genoeg, dus ik vond het niet nodig dat ze deze voor de rit nog eens gingen omploegen. Maar ik ga mijn val daar niet op steken, die was mijn eigen fout. Ik kwam iets te onstuimig aanrijden.”Van der Poel kwam deze week terug van een skivakantie, maar merkte niet dat zijn vormpeil tijdens de vakantie gedaald was. “Ik ben er zeker geen conditie door verloren, misschien aanvankelijk was de souplesse wel wat minder. Maar ik had zeker nog genoeg krachten in de benen. In de slotronde kwam Vanthourenhout snel dichter, maar ik heb de situatie altijd onder controle gehad”, sluit de veldrijder van Corendon-Circus af.
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
Reacties zijn gesloten.