Tour 2020: Voorbeschouwing zevende etappe naar Lavaur

vrijdag 4 september 2020 om 08:00
Tour 2020: Voorbeschouwing zevende etappe naar Lavaur

foto: Cor Vos

Na de pittige rit in de Cevennen, krijgen we op vrijdag weer een etappe waarin de klassementsrenners het relatief rustig aan mogen doen. Een korte etappe, gekenmerkt door een pittige aanloop die halverwege overgaat in een vlakke finale. In 2011 sprintte Mark Cavendish in Lavaur naar winst. Wordt het opnieuw een sprint, of blijven er vluchters vooruit? WielerFlits blikt vooruit!

Parcours

De eerste Tourweek wordt afgesloten met een 168 kilometer lange overgangsrit door Occitanië. Het startschot wordt gegeven in Millau, een plaats aan de oevers van de rivier Tarn. Vanuit het regionaal natuurpark Grands Causses trekken de renners verder westwaarts. In de openingsfase rijdt het peloton onder meer over het Viaduct van Millau, een imposante brug over de Tarnvallei.

Al vroeg in de rit zijn er punten voor de bergtrui te verdienen. Na negen kilometer komt het peloton over de top van de Côte de Luzençon, een korte klim van 3,1 kilometer aan 6,1 %. Renners die meewillen in de vlucht van de dag, zullen daarom vroeg van voren moeten zitten.

Het eerste gedeelte etappe stuurt de renners over glooiende wegen. Na 58 kilometer mag er in Saint-Sernin-sur-Rance gesprint worden voor de puntentrui. Op de top van de Col de Peyronnenc (14,5 kilometer aan 3,9%) zijn er opnieuw punten te verdienen voor het bergklassement. Vanaf de top van deze klim blijft het op en af gaan, maar met name in dalende lijn. Op de Côte de Paulhe (1,1 kilometer aan 7%) is nog een punt voor de bergtrui te verdienen.

Wanneer de renners bij Castres het departement Tarn binnenrijden, volgt een relatief vlakke slotfase. De sprintersploegen krijgen hier de gelegenheid om orde op zake te stellen en eventuele vluchters in te rekenen. De renners vinden hier in de wind een nieuwe tegenstander. Op de route dwars door de zonnebloemvelden heeft de wind vrij spel, met gevaar voor waaiervorming.

Laatste kilometers

De slotfase voert over vlakke en overzichtelijke wegen. De aankomst in het centrum van Lavaur, een landelijk gelegen gemeente in de Dordogne, volgt na een lange rechte weg van twee kilometer. Als het de sprintersploegen lukt om het peloton bijeen te houden, wacht hier een nieuwe kans voor rassprinters.

Start: 13.25 uur in Millau
Finish: tussen 17.19 en 17.41 uur in Lavaur


Favorieten

Voor de vlucht van de dag is het zoals altijd zoeken naar jongens die toch al wat achterstand op de klassemenstrenners hebben, maar voor deze etappe kunnen het maar beter sterke beren zijn. Wellicht wordt het voor de tweede dag op rij in deze Tour een strijd om met de juiste renner op pad te gaan. De kans dat de vlucht in deze rit standhoudt is immers reëel, gezien de zware beginfase.

Nattevingerwerk dus. Of ook niet. Waarom zou Matteo Trentin het niet proberen? De Italiaan is een toprenner, maar komt te kort in de massasprint. Dus moet hij het op een andere manier proberen. En eigenlijk geldt hetzelfde voor zijn ploegmaat Greg Van Avermaet, maar die heeft in de rit naar Mont Aigoual (met een derde plaats in de daguitslag) al de nodige krachten verspeeld in de aanval. Daarom kiezen we in deze voor Trentin.

Matteo Trentin babbelt met Wout van Aert – foto: Cor Vos

En waarom niet Peter Sagan? Het uithangbord van BORA-hansgrohe lijkt voorlopig flink wat concurrentie te krijgen in de strijd om de groene trui, dus is de kans aanwezig dat Sagan meegaat in de vlucht van de dag. Om onderweg wat extra punten te sprokkelen, maar hij is ongetwijfeld ook nog tuk op ritwinst, wat hem in een rechttoe rechtaan sprint niet meer lukt. Er is er altijd wel eentje sneller. Misschien kan het wel vanuit de vlucht van de dag…

Nog een sterke kerel die al op ruime achterstand staat in het klassement, is Matej Mohorič. De 25-jarige Sloveen won de voorbije jaren al een rit in zowel de Vuelta als in de Giro. Zijn vormpeil oogt goed, maar dat kon de voormalige beloftenwereldkampioen voorlopig nog niet bewijzen met klinkende resultaten. Wie weet ziet hij op weg naar Lavaur een kans op succes.

Thomas De Gendt sukkelde de eerste drie, vier dagen in deze Tour met een geblokkeerde rug, maar dat euvel geraakt stilaan opgelost. Conditioneel is De Gendt in orde, dus zal hij een dezer zeker een keer zijn kans wagen. Zijn poging om in de beslissende kopgroep te geraken die het uiteindelijk redde op Mont Aigoual mislukte. Lukt het vrijdag wel? We weten ondertussen allemaal tot wat de Lotto Soudal-vrijbuiter in staat is als hij op dreef is.

Wat met Alberto Bettiol? De Ronde van Vlaanderen-winnaar van 2019 bewees met ereplaatsen in Strade Bianche en Milaan-San Remo de coronabreak goed doorgekomen te zijn. In de tweede rit van deze Tour eindigde Bettiol tiende. Hij peddelde in de finale vlot mee in het groepje achter het trio Alaphilippe-Hirschi-Yates. Bettiol is 26 en in zijn vijfde grote ronde – zijn vierde Tour de France – op zoek naar een eerste overwinning.

Twee jaar geleden verloor Izagirre (in de achtergrond) in de sprint van Cort – foto: Cor Vos

Een andere naam die we willen droppen is die van Ion Izagirre. De Baskische klimmer won vier jaar geleden al een etappe in de Tour de France. Maar wat meer is? Twee jaar geleden trok Izagirre al een keertje in de aanval in een Tourrit die van start ging in Millau. De streep was toen wel getrokken in Carcassonne. De vlucht overleefde en Izagirre verloor in Carcassonne in de sprint van Magnus Cort. Het kan de Astana-dertiger misschien inspireren om opnieuw ten aanval te trekken. Na de ritzege van Lutsenko zit Astana in ieder geval in de winning mood.

Tot slot geven we een aantal sprinters één ster. Als het peloton de vroege vlucht controleert en in de vlakke finale de sprintersploegen zich verenigen, draait het misschien toch weer uit op een massasprint. Dan komen we uit bij Caleb Ewan, Sam Bennett, Giacomo Nizzolo en Cees Bol.

Weten de sprintersploegen er een spurt van te maken? – foto: Cor Vos

Ewan heeft zijn ritzege al op zak ondanks dat hij al twee ploeggenoten is kwijtgeraakt. Bennett aast nog op zijn eerste Tourritzege maar heeft ondertussen wel de groene trui stevig om zijn schouders. Een overwinning zou zijn leidende positie in dat klassement nog meer verstevigen. Nizzolo is nog wat op zoek naar zijn vorm uit het Italiaanse en het Europese kampioenschap, terwijl Bol steeds dichterbij een ritzege komt. De trein van Team Sunweb is in ieder geval in orde.


Favorieten volgens WielerFlits
**** Matteo Trentin
*** Peter Sagan, Matej Mohorič
** Thomas De Gendt, Alberto Bettiol, Ion Izagirre
* Caleb Ewan, Sam Bennett, Cees Bol, Giacomo Nizzolo

Tour 2020: Deelnemerslijst (WielerFlits)


Weer en TV

De weersverwachting voor de start in Millau is zonnig, er worden zelfs maximumtemperaturen tot 27 graden voorspeld. Ook aan de finish in Lavaur kan het in de namiddag zowaar nog vijf graden warmer worden. De kans op neerslag is nihil, maar het kan wel krachtig waaien in de Garonne. In die mate dat zelfs waaiervorming niet onmogelijk is. De wind komt met windkracht 3 à 4 uit het zuidoosten.

De zevende rit is vanaf 13.20 uur, vanaf de start, rechtstreeks te zien op Eurosport 1. Vanaf 14.35 uur schakelen ook Sporza op Eén en de NOS op NPO1 over op de Tour de France.


Dit artikel delen:

99 Reacties

Dikke Vrouw 3 september 2020 om 19:02

Dit wordt toch gewoon een ordinaire massasprint

Abdoe 3 september 2020 om 19:14

Gewonnen door Bolle Cees.

sl2512 3 september 2020 om 19:57

Lijkt me ook. Vele sterren voor Trentin en Sagan snap ik niet. Beiden missen snelheid en vorm.
Bennett, Bol en Ewan lijken mij de grootste kanshebbers.
Bennett en Bol een plusje bij waaiervorming, Ewan bij een ‘normaal’ koersverloop.

NCK17 3 september 2020 om 19:09

Hopelijk waaiers. Dan lijkt Bol mij favoriet als Van Aert niet mee mag of kan sprinten. Hij heeft na een harde wedstrijd nog een goede sprint over.

Kannibaal van Schepdaal 3 september 2020 om 21:56

Als het waaiers zijn en Van Aert en zijn kopmannen mee zijn, zal Van Aert gewoon meesprinten zoals vorig jaar, want dan is de sprint sowieso minder hectisch.

FritsvanHoefelen 3 september 2020 om 19:18

Gewoon sprinten joh

Spirit 3 september 2020 om 19:24

Lijkt me een rit voor de sprinters. Het zou me heel erg verbazen als in deze rit, in de 1e week, geen sprinter wint.

Westland95 3 september 2020 om 19:25

Wat is dit voor onzin voorbeschouwing? Dit wordt gewoon een massasprint. Proberen jullie nou heel overdreven koersintelligentie te etaleren ofzo?

xistnc 3 september 2020 om 19:32

Er staan toch gewoon vijf sprinters bij de sterren?

Lalsacien 3 september 2020 om 20:23

Maak je niet zo druk!

Panache 3 september 2020 om 20:57

Ion of Mohoric grotere kans op winst dan Bennett of Ewan is natuurlijk kolder.

bartp25 3 september 2020 om 19:25

Wout voor zijn tweede?

Merlinappa 3 september 2020 om 19:31

Ik mis het routekaartje weer!

De wind komt in de laatste 40/50km trouwens iets schuin van achter. Maar ik vermoed dat het niet schuin genoeg van achteren is, dus ‘gewoon’ een sprint.

aardappeljager 4 september 2020 om 04:56

Eventuele waaiers zal daarvoor moeten gebeuren. Dan nog 45 km knallen. Misschien dat het vol te houden is door de wind in de rug

Merlinappa 4 september 2020 om 07:41

Daarvoor rijden ze voornamelijk door bebost gebied.

Dr op en dr over 3 september 2020 om 19:37

Met het geringe aantal sprintkansen deze Tour lijkt het mij ook wel een sprint te worden.

Al doen de profieltjes van de TdF er dit jaar wel op lijken alsof we iedere dag vijf Alpencols overgaan.

Julius de Wal 3 september 2020 om 19:40

Zouden ze bij Trek nu door hebben dat Pedersen hun snelste man is?

Natte spons 3 september 2020 om 19:57

Wie weet, volgens mij doen ze het gewoon om en om.

Julius de Wal 3 september 2020 om 20:09

Ja begrijp er niks van. Stuyven heeft nog nooit een sprint gewonnen en Theuns is al heel lang geleden. Maar goed….ik zie waarschijnlijk iets niet goed.

goose 3 september 2020 om 20:28

iedereen mag sprinten he, ze zijn op chirokamp.
Elk om beurt

Titaantje 3 september 2020 om 20:32

Stuyven lijkt me toch sneller.

Romāns Vainšteins 3 september 2020 om 20:36

Het zijn alle 3 renners die je dolgraag in een wat omvangrijkere vlucht wil hebben zitten, niet in de massaspurt.

Julius de Wal 3 september 2020 om 21:16

Ja om de beurt, Dan krijg je ook geen kwade gezichten.

Kannibaal van Schepdaal 3 september 2020 om 22:01

Pedersen (rit 1), Theuns (rit 3) en Stuyven (rit 5) hebben elk eens mogen sprinten, dus nu is het gewoon terug aan Pedersen.

Laurenesi 3 september 2020 om 19:41

Ik heb het idee dat de redactie het kaartje van de rit van rechts naar links heeft gelezen en dan heb je idd een perfect parcours voor heuvelaanvallers te pakken. Helaas komt het vlakke op het einde en wordt dit gewoon een sprint.

Julius de Wal 3 september 2020 om 23:32

Ja spiegelbeeld hahaha

LaurentJalabert 4 september 2020 om 10:31

Er is een Arabische redeactie voor deze voorbeschouwing.

japio 3 september 2020 om 19:45

Ik verwacht hier ook een sprint. Een geplaveide weg naar de streep de laatste kilometers. Ik zet in op Bol.

Heesterboy 3 september 2020 om 19:52

Flinke wind schuin in de rug de laatste 50km!

Mbogers 3 september 2020 om 20:00

Dit wordt geen sprint met een voltallig peloton

Maillot à Pois 3 september 2020 om 20:07

Bol vandaag laatste, dus dat kan niet mislopen (kijk naar ewan eerder deze week)

Lalsacien 3 september 2020 om 20:25

Van Aert voor zijn tweede!

TheTimmy 3 september 2020 om 20:31

Nizzolo!

chasse patat 3 september 2020 om 20:34

Bij de vermelde windverwachting is de wens de vader van de gedachte. Al staat de windrichting vanaf Castres gunstig, dus….

Wheely 3 september 2020 om 20:40

DQS gaat Sagan toch niet zomaar laten rijden, die ploeg kan een etappe als dit perfect controleren – het enige scenario waarin ik Sagan wel weg zie mogen rijden is wanneer hij Flip meeneemt op de bagagedrager zodat die weer het geel kan overnemen maar dat zou een ridicule situatie zijn.

Dikke Vrouw 3 september 2020 om 20:40

Dit wordt weer 1 lange gaap

ProfrondeZevenbergen 3 september 2020 om 21:03

Gelukkig zijn de bergetappes een stuk boeiender.

Geit in mijn Kelderman 3 september 2020 om 21:11

Gelukkig is het dit jaar een tour waar de eerste week meteen bergen en spektakel met zich meebrengt. Oh, wacht..

Krul 3 september 2020 om 22:36

Ik schakel om 5 uur wel even in.

Slijptol 3 september 2020 om 20:52

Boutrit..

Veloburto 3 september 2020 om 21:11

Zelden zo’n slecht gevoel gehad na een etappe. Vandaag was zo kut, dat ik alle praatprogramma’s over sla. Morgen lekker ga fietsen en van het weekend wel weer de tour ga kijken. Mijn wielerhart is even gebroken

Geit in mijn Kelderman 3 september 2020 om 21:13

Vandaag (maar ook gisteren) waren gewoon volkomen anti reclame voor de sport. Dan heb je zes maanden lang geen exposure gehad als sport en dan in de belangrijkste koers in het jaar is er nog geen aanval van een klassementsrenner genoteerd.

xistnc 3 september 2020 om 21:28

Ik denk dat je al best vaker zo’n gevoel hebt gehad na een koers. Alleen dat ben je vergeten. Net zoals je het gevoel van vandaag weer zult vergeten. Anyway, sterkte!

Geit in mijn Kelderman 3 september 2020 om 22:24

Xistnc heeft zich vermaakt vandaag. Weten we dat ook weer.

Spirit 3 september 2020 om 22:25

Ik had er ook meer van verwacht, iedereen zou toch redelijk fris aan de tour begonnen moeten zijn, en ja de Tour duurt nog ruim 2 weken, maar het is wel erg voorzichtig allemaal.
Als er zaterdag nog steeds niets gebeurd, dan begin ik ook de hoop te verliezen….

Arie den Blanken 3 september 2020 om 22:27

Inderdaad. Die slaapverwekkende vertoningen is niets nieuws. Dat is al decennia lang zo. Is begonnen met Cipollini die een ploeg met een sprinttrein introduceerde.

Wildebert 3 september 2020 om 21:16

Sprintersbal vrees ik van de snelste mannen. Ewan en Bennett (met speciale elleboogtuning) op stip. Sagan maakt het spannend met wat gegooi, Nizzolo wil heftig van die nul af en Bol komt (nog) net topsnelheid tekort.
Overigens vandaag weer sprake van een gemiste kans. Voor de ploegen met nog wat knechten in de groep. Zeker die van TJV, UAE en bv Bahrein om Ineos eens te testen/pesten. Een treintje-plof spelletje. Nu zat zelfs Rolland, met alle respect, nog in het peloton.
De echte spanning komt maandag wel van het testwerk. Een reden temeer waarom er vandaag wel iets geprobeerd had mogen worden. Je kan er maar zo uitliggen.

Lalsacien 3 september 2020 om 21:43

Rolland meldde dat hij even twijfelde om aan te haken toen Aru ging.

vanuit de kantlijn 3 september 2020 om 21:27

Na 3 sprints de meest logische top 3 in willekeurige volgorde Ewan, Benett (die snelle), Bol…

Poeksel 3 september 2020 om 21:39

"Voor de vlucht van de dag is het zoals altijd zoeken "

Tot zover zou de voorbeschouwing best kunnen kloppen.

Jens claeys 3 september 2020 om 21:43

Trentin zie ik wel meegaan voor de tussenspurt.. Volgens mij heeft ie groen nog niet op.. Mss een mannetje meedoen dat ie zelf niet moet vol gas rijden als ie nog mee kan sprinten op einde. Met mogelijke ‘waaiers’ in verschiet zit ie dan sws wel vooraan al komen ze terug, ik geef hem toch mooie kans morgen

Laatste nieuws

Materiaalzone

Populair