Tour 2020: ASO maakt dinsdagochtend uitslagen coronatests bekend
ASO-directeur en Tourbaas Christian Prudhomme - foto: Cor Vos
maandag 7 september 2020 om 16:45

Tour 2020: ASO maakt dinsdagochtend uitslagen coronatests bekend

De eerste rustdag van de Tour de France 2020 staat niet alleen in het teken van rust. Ook het coronavirus is het gesprek van de dag, of beter gezegd de tests die de renners en de omkadering binnen de ‘ploegbubbels’ moeten ondergaan. Dinsdagochtend worden de uitslagen naar buiten gebracht door organisator ASO.

De Tourorganisatie is dan ook verantwoordelijk voor de coronatests op de rustdagen. Zondag, rondom de negende etappe, en op de rustdag worden alle renners en stafleden getest op het coronavirus. Het gaat om ruim 650 mensen. Dit is voor het eerst dat de mensen in koers getest worden sinds de twee verplichte coronatests in de week voorafgaand aan de Tour.

Om eventuele vals-positieve tests uit te sluiten, worden mensen waarvan de test positief was opnieuw getest. Deze hertest moet een eventuele positieve test bevestigen of een vals-positieve test eruit pikken. Volgens Belga is de uitslag van de hertest binnen twee uur terug. Dit kan eventueel nog dinsdagochtend gedaan worden, voor aanvang van de tiende etappe.

Dubbelchecken
De afgelopen weken werden meerdere wielrenners positief getest en vervolgens in quarantaine geplaatst, waarna achteraf bleek dat die uitslag vals-positief was. Onder meer Hugo Houle (Astana) en Oscar Gatto (BORA-hansgrohe) bleken niet het coronavirus gehad te hebben. Om die situaties te voorkomen, wil de Tour de France positieve tests eerst dubbelchecken.

Volgens de reglementen kan een ploeg bij twee positieve coronabesmettingen binnen de ‘ploegbubbel’ uit de Tour de France gehaald worden. Dit kan gebeuren als twee renners of stafleden binnen een week positief testen op corona. Voor de Tourstart leek die maatregel versoepeld te worden, maar de Franse autoriteiten draaiden die versoepeling terug op de dag van het Grand Départ in Nice.

Volgens Reuters is de teams door de UCI verzocht om voor dinsdagochtend niets te communiceren over de testuitslagen.

UCI-voorzitter David Lappartient – foto: Cor Vos

Lappartient: “Natuurlijk kunnen we onderweg nog problemen tegenkomen”

In een interview met WielerFlits liet UCI-voorzitter David Lappartient weten dat hij denkt dat de Tour de France het einde in Parijs haalt. “Ik heb daar een groot vertrouwen in. Dat komt omdat ik weet hoe nauw de Franse overheid, organisator ASO en de gezondheidsinstanties hebben samengewerkt om een goed plan te maken”, zei hij.

“Natuurlijk kunnen we onderweg nog problemen tegen komen. Er kan in een plaats een Covid-19 cluster ontstaan. En ook in het peloton kunnen we met meerdere positieve testen te maken krijgen. Er zijn veel discussies geweest hoe we daar mee moeten omgaan en welke maatregelen er daar allemaal tegen genomen kunnen worden. Ik ben er altijd van overtuigd dat als we zijn gestart, dan zijn we ook in staat om te finishen.”

Lees hier het volledige interview dat Raymond Kerckhoffs met David Lappartient had.

RIDE Magazine
142 Reacties
08-09-2020 09:30
Dat duurt dus nog even. Als de top 10 uitvalt kan De Mol eindelijk de tour eens winnen. Duimen maar.
08-09-2020 09:32
Volgens mij zijn we compleet, kom maar door
08-09-2020 10:15
Deze ploegen schijnen "schoon" te zijn nu
Gorupama FDJ
Cofidis
Total Direct Energie
Movistar
AG2R
UAE
CCC
Astana
INEOS
EF Pro Cycling


volgens verschillende mensen op twitter. Geen garantie natuurlijk op juiste info
    08-09-2020 10:19
    bron?
    08-09-2020 10:24
    @ Sepiroth, voornamelijk tweets van de ploegen waarin staat dat ze klaar zijn voor de etappe, bijvoorbeeld deze van AG2R: https://twitter.com/AG2RLMCyclisme/status/1303241666485260288
    08-09-2020 10:30
    ah ok.
    08-09-2020 10:37
    Jumbo en Bora lijken ook oké. Jumbo op weg naar de start met acht. Aldus Martijn Hendriks op Twitter.
08-09-2020 10:25
#TDF2020 De nouveaux tests PCR ont été effectués ce mardi matin avant le départ sur l’Île d’Oléron. Le communiqué de l’UCI et ASO tombera après 10h.
    08-09-2020 10:33
    hmm duurt wel wat lang dan, je zou bijna gaan vrezen voor TJV... de leider met een van de sterkste teams uit de tour vanwege COVID.. dat zou pijn doen voor alles en iedereen ook de latere winnaar
08-09-2020 10:31
Door sommigen werd lacherig gedaan over "complottheorieën". Daar ben ik niet zo zeker van. Nog even wachten op de resultaten. Maar als er geen ploegen zijn met twee besmettingen, die dus naar huis moeten, of minstens ploegen met een besmetting, waarbij het personeelslid of de renner naar huis moet, lijkt me dit hoogst onwaarschijnlijk. Beperken we ons tot de sport. In heel wat (top)sportmiddens, blijkt het virus aanwezig, vaak met veel besmettingen. Basketbal, voetbal, nationale ploegen enz. En dat in een superprofessionele omgeving, waarbij de coronaregels scrupuleus gevolgd worden om ook maar enig besmetting te vermijden. Een paar dagen geleden nog, met de Belgische nationale voetbalploeg U 17, waar 14 van de 22 spelers en 3 begeleiders besmet bleken na een trip naar Duitsland. Hoewel alles gedaan werd om besmettingen te voorkomen. Dan lijkt het hoogst onwaarschijnlijk dat in de Tour, waar in aankomstzones en op de cols een loopje genomen wordt met de coronaregels en -veiligheid, er geen besmettingen zouden optreden.
Mijn gok is dat ASO en UCI zullen trachten in te schatten of de besmettingen (die ze grotendeels zullen bedekt houden) er toe kunnen leiden dat de Tour later toch zou moeten stilgelegd worden. Zien ze een kans dat, ondanks besmettingen, de Tour Parijs toch zou kunnen halen, dan zal een en ander onder de mat geveegd worden. Of zullen positieve tests bij de hertests miraculeus negatief blijken te zijn. Net zoals bij positieve dopingcontroles tot 15 jaar geleden.
    08-09-2020 10:33
    Voetbal is minder strak qua corona handhaving... de fans zijn een probleem maar de rest zijn al langdurige bubbels. dus ik neig niet zo snel naar een doofpot, maar wie weet.
    08-09-2020 10:34
    Mooi verhaaltje vol aannames...
    08-09-2020 10:43
    Hoewel de belangen voor de ASO uiteraard enorm zijn, zijn de consequenties nog veel groter als ooit uitkomt dat de ASO de boel onder de pet heeft gehouden. En vergeet niet: de kans dat zoiets uitkomt is groot, want er zijn véél mensen bij betrokken.
    08-09-2020 10:43
    Wederom een belachelijke post. Indien er geen/amper positieve testen zijn dan is het een doofpotaffaire... Het is bekend dat dit virus moeilijk overspringt op voorbijgangers (zelfs in de app van de overheid gaat het om minimaal 15 minuten 'intensief' contact). De toeschouwers lijken mij geen superverspreiders, al mogen ze wel wat beter opletten.
    08-09-2020 10:49
    @Panache: en de eventuele gevolgen van toeschouwers op de bergen van afgelopen weekend zijn nu nog niet in de testen terug te zien...
08-09-2020 10:35
twitter: Han Kock:

@Han_Kock
· 3m
In ieder geval geen Corona-positieven onder de renners bij Jumbo Visma. Alle 8 renners op weg naar de start. #tour2020
    08-09-2020 10:40
    Mooi. Ongelofelijk dat de info zo moet binnen druppelen..
    08-09-2020 10:41
    Niet gezegd dat dit klopt natuurlijk maar hoop doet leven :)
    08-09-2020 10:44
    Waarom zou het niet kloppen dat alle 8 renners op weg zijn naar de start als Han Kock dat zegt? Zoals een andere NOS-medewerker (Martijn Hendriks) schrijft, heeft Han Kock dat zelf heeft gezien. Als er een hertest plaatsvindt op een renner, mag ik hopen dat ze die
    niet in de bus zetten vanwege eventueel besmettingsgevaar.

    Edit: aangepast om toe te voegen dat Han Kock het idd zelf gezien heeft.
08-09-2020 10:42
Haha bepaalde lieden zien echt in alles een chantage middel van de Fransen. Get over it.
08-09-2020 10:44
Bij Deceuninck wordt minstens één personeelslid opnieuw getest staat in de livefeed van HLN.
08-09-2020 10:46
Jumbo clear
08-09-2020 10:53
Spannender dan de eerste week dit
08-09-2020 10:53
Er hebben alleszins hertests plaats gevonden. Ik voel aan mijn ellebogen dat de hertests zullen aangeven dat de meeste eerste tests "vals-positief" waren. Er zullen dus hooguit een paar individuen (waarschijnlijk onder het personeel, misschien een enkele renner) naar huis moeten. Dan kunnen we enkel hopen dat het spel eerlijk gespeeld werd door ASO en UCI. In het (vrij) verre verleden werd door organisatoren en UCI ook al gesjoemeld met positieve dopingtests.
    08-09-2020 10:57
    Ga je nu tuchtrecht vergelijken met het verdoezelen van zieken tijdens een pandemie wat toch van een geheel andere orde is?
    08-09-2020 11:01
    * it is all in your head *

    https://www.youtube.com/watch?v=UclCCFNG9q4

    Schitterende track die wat mij betreft als niets anders het woord ‘paranoia’ in een vibe vat.
    08-09-2020 11:03
    @Romāns Vainšteins: golden oldie!
08-09-2020 10:53
Kennelijk wordt een staflid van DCQ opnieuw getest. Hij/zij is zo schrijft Thijs Zonneveld met een ambulance opgehaald voor de hertest. Zoals ik al hiervoor schreef, zou je niet verwachten dat bij een eerste positieve test, een renner gewoon in de bus stapt. Dat zelfde geldt voor stafleden (die stappen dan niet in de (vracht)auto).
08-09-2020 10:55
Renners DQS op weg naar de start (Thijs Zonneveld), staflid opgehaald met ambu voor hertest.

Als hertest positief id dan staat DQS op scherp.
08-09-2020 10:55
Ik interpreteer deze gang van zaken toch als dat er serieus wat stront aan de knikker hangt. Moest alles ok zijn was dat al lang gecommuniceerd toch? Volgens mij zijn ze volop aan het hertesten en kunnen er een deel inpakken vrees ik.
08-09-2020 10:57
dit is bijna net zo spannend als een een mogelijke waaier etappe. heel de dag kans op nieuws en aan het einde van de rit is er niks gebeurt
    08-09-2020 11:17
    Zelfde gevoel hier. Op deze manier zorgen ze voor wat extra spanning op de rustdag en de voormiddag voor de start van de rit. Vorige jaren kwam er op zo’n momenten altijd een verhaal over doping bovendrijven. Maar nu hebben we gewoon corona, dus hoeven we het niet over doping te hebben om de kranten te vullen ;-)
08-09-2020 11:00
Bij schijnbaar 8 teams is er nog geen groen licht (vanwege een late uitslag, of een hertest).
B&B Hotels–Vital Concept
Bahrain–McLaren
Deceuninck–Quick-Step
Israel Start-Up Nation
Lotto Soudal
Mitchelton–Scott
NTT Pro Cycling
Team Sunweb
    08-09-2020 11:02
    Kan nooit, er zit een Frans team bij.
    08-09-2020 11:07
    B&B is er klaar voor

    https://twitter.com/BBHotels_VC/status/1303255296954032128
    08-09-2020 11:08
    @Panache: baseer je dit op dat twitter bericht dat zich er dan weer op baseert dat deze teams vandaag nog niet hebben getweet? Lijkt me nogal dun...

    (LaFlamme rouge houdt dit bij: https://twitter.com/laflammerouge16?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1303245198214995970%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Finstanews.persgroep.net%2Flive%2F5f572033a89b5300013d8e1b%3Ftheme%3Dhlnorder%3D)

    Een retweet van het parkoers zegt natuurlijk niets over wel of geen positieve testen.
    08-09-2020 11:11
    Jep, tegenwoordig is Twitter blijkbaar de beste bron van informatie...
08-09-2020 11:09
Op Twitter vrolijke foto bij JV.
Dus zal daar wel goed zitten
08-09-2020 11:10
Onmogelijk dat een Frans team zou uitgesloten worden. Als jullie ook maar lang genoeg het wielrennen en de Tour zouden gevolgd hebben (ik heb het dan over de laatste tientallen jaren) dan zouden jullie weten dat er wel "ergere" zaken onder de mat geveegd werden bij Franse teams.
Het is ook zo dat pas bij twee positieve gevallen, de ploeg(en) naar huis gestuurd worden. Dat geeft ASO en UCI veel speling om een en ander te arrangeren. Nogmaals. Er zullen hooguit een of twee individuele personeelsleden naar huis gestuurd worden. Dat is voorspelbaar.
    08-09-2020 11:15
    Herinner je je ook nog dat Festina, een Franse ploeg met Franse renner, de Tour moest verlaten?
    08-09-2020 12:40
    En dat alle Franse teams de jaren erna in eigen land strenger gecontroleerd werden dan andere teams in alle andere landen....
08-09-2020 11:14
Laflammerouge geeft aan dat er persconferentie is over 30 min
    08-09-2020 11:16
    Nee, een persbericht. Een persconferentie zou duiden op grote(re) problemen.
08-09-2020 11:16
Wat een professionele manier van communicatie. Geweldig dit.
Gefeliciteerd!
    08-09-2020 11:18
    1 frak (jas) en 2 schoenen! Zo onthou ik het altijd: professionele :p
    08-09-2020 11:23
    Ik heb gelukkig geen ezelsbruggetje nodig.
    08-09-2020 11:26
    @Fred Postma: maar wel de edit-functie...
    08-09-2020 11:33
    Dat wel natuurlijk.
    08-09-2020 11:38
    :D
08-09-2020 11:17
@anderj correct kreeg het niet meer gewijzigd..
    08-09-2020 11:23
    Helemaal prima. Was alleen om te voorkomen dat anderen hier te veel uit zouden afleiden. Erg gek dat er niet beter gecommuniceerd kan worden. Waarom niet de dag voor de rustdag testen? Dat geeft meer tijd en ruimte. Nu krijg je gespeculeer (zoals het AD dat schrijft dat Jumbo Visma heeft bevestigd op twitter dat alle testen negatief waren. Dit op basis van een foto op twitter van een leeuwtje met een mondkapje...)
08-09-2020 11:23
@AnderJ
Maar niet op basis van eerder gekende feiten. Wel omdat Voet bij toeval door de politie/douane aan de grens gecontroleerd werd, en er volop dopingproducten in zijn wagen gevonden werden. Bestemd voor de Festina-ploeg. Dit was meteen een justitiële zaak en kwam ook volop in de pers. Toen konden de organisatoren niet anders meer dan o.a. Festina uit de Tour te zetten. De renners van Festina, maar ook sommige andere renners, stonden stijf van de doping. Het was een publiek geheim dat ze doping namen.
    08-09-2020 12:43
    Het was een publiek geheim dat alle ploegen doping toelieten in het team. Het lag aan de individuele renner of die daarin meeging.
    De Fransen zijn in de jaren erna strenger in eigen land gecontroleerd dan in de andere landen.
08-09-2020 11:24
Nieuws van DQS: ‘An error was made in the laboratory with the sample that the individual gave yesterday, meaning they were taken for restesting this morning. The result of this second test has been returned as negative and we will continue to race as normal.’

(bron: twitter...)
08-09-2020 11:24
Hertest DQS was negatief. Eerste vals-positief berustte op lab-fout (bron: https://twitter.com/jeremycwhittle).
08-09-2020 11:29
Zo regelen we dat , we zijn in Frankrijk. Dat personeelslid zal vanavond wel door de achterdeur naar huis verdwijnen vanwege familieomstandigheden .
    08-09-2020 11:33
    Voor een keer ben ik het met je eens. Het enige positieve resultaat was een "fout" van het labo. Gekker moeten ze het niet maken.
    De Tour blijft de Tour. Arrangeren tot en met. Met dit verschil dat het nu echt gaat over de gezondheid van mensen (en later hun gezinsleden).
    08-09-2020 11:34
    @Fred: in een eerdere commentaar op dit artikel zei je gisteren:

    "Als er morgen niet veel aan de hand is wat te verwachten valt. Dan verwacht ik wel veel mensen die het natuurlijk weer niet vertrouwen en van complot en doofpot zullen spreken."

    Hilarisch dat je je eigen gedrag hebt weten te voorspellen XD
    08-09-2020 11:38
    Ja dus weer goed gezien van me .
    08-09-2020 11:39
    @Fred Postma: kom nou in ieder geval met een geloofwaardigere complottheorie. Met wat er vandaag is gebeurd gaat het vrijwel onmogelijk zijn vanavond een persooneelslid stilletjes naar huis te laten vertrekken.
    08-09-2020 11:41
    Zeker nu bekend is wie het was: zojuist is teambus van DQS gestopt en is de "gewone" buschauffeur vanuit een apart busje weer in de teambus gestapt (https://twitter.com/ThomasSijtsma/status/1303265587699777537).
    08-09-2020 11:42
    Als zijn Oma ' overlijdt ' zal ie wel moeten. 'Mannetje ' van ASO is al onderweg .
    08-09-2020 11:46
    @Fred Postma: je kan echt met geloofwaardiger verzinsels komen hoor. Dit zou niemand geloven, waarna journalisten gaan spitten. Overleden oma's moeten ten slotte worden begraven...

    Kijk als je nou zegt dat vóór de test van gisteren mensen zijn vertrokken en die intern negatief hebben getest, heb je een beter nepverhaal. Dat is namelijk veel moeilijker te checken.
    08-09-2020 11:55
    Jij onderschat de sinistere macht van ASO . Er is al een assassin onderweg.
    Een pro die geen sporen achterlaat, zodat van een natuurlijke dood zal worden uitgegaan.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine