Tom Dumoulin ziet winnende formule voor Wout van Aert in voorjaarsklassiekers
foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 25 februari 2026 om 09:31

Tom Dumoulin ziet winnende formule voor Wout van Aert in voorjaarsklassiekers

De wielerharten gaan sneller kloppen, nu de Omloop Het Nieuwsblad voor de deur staat. Heel wat ogen zijn gericht op Wout van Aert, die dit voorjaar weer vol inzet op met name de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. De Belg hikt al jaren tegen een zege in een van zijn droomkoersen aan, maar Tom Dumoulin is nog altijd hoopvol gestemd.

In de nieuwe wekelijkse wielerpodcast van de NOS blikken oud-renners Dumoulin en Michael Boogerd en wielercommentator Andries Lamain vooruit op de voorjaarsklassiekers. Zo gaat het onder meer over een oud-ploeggenoot van Dumoulin, Wout van Aert, die maar wat graag nog eens de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix wil winnen in zijn carrière.

De inmiddels 31-jarige klassiekerspecialist van Visma | Lease a Bike moet het in deze wedstrijden wel opnemen tegen Tadej Pogacar en Mathieu van der Poel. Dat ziet ook Dumoulin. “Wout is nog steeds een steengoede renner. Hij zit ook heel dicht tegen het niveau van Van der Poel aan, maar komt gewoon net een beetje tekort.”

Van reageren naar ondernemen 
Maar wat is dan het verschil tussen de twee eeuwige rivalen? “Als ik ernaar kijk als analist, zie ik dat Wout heel vaak reageert in een wedstrijd”, aldus Dumoulin. “Hij reageert op wat er zich afspeelt in de koers. Van der Poel maakt de koers. Die valt aan, gooit een keer een bommetje op honderd kilometer van de finish. Dat blijkt steeds vaker een succesverhaal. Kijk maar naar Pogacar.”

“Dat zijn renners die durven en lef hebben, en uiteindelijk ook die wedstrijden winnen. Het is voor Wout misschien ook wel tijd om zoiets te ondernemen. Om dit te doen in Parijs-Roubaix, de wedstrijd die hem het beste ligt… Daar is hij nog altijd zeer kansrijk. Als hij wacht tot Mathieu of Tadej aanzetten, zal het weer een jaar worden van net-niet”, verwacht de Giro-winnaar van 2017.

Van Aert kletst Pogacar uit het wiel op de klim van Montmartre – foto: Fotopersburo Cor Vos

Lef 
Dumoulin haalt vervolgens de slotrit in de voorbije Tour de France aan. “Daar toonde Wout lef. Daar speelde hij alles of niks. In de Belgische media wordt de druk altijd opgevoerd en moet hij het doen voor de hele natie. Het lijkt erop dat dit een beetje verlammend werkt, en dat zorgt er wellicht voor dat hij een wat meer reagerende manier van koersen hanteert.”

Dumoulin heeft dan ook een duidelijke boodschap voor zijn ex-ploegmaat: “Als niemand het meer verwacht op de klim van Montmartre, knalt hij van de rest weg. Dan speelt Wout inderdaad alles of niks. Als hij dat ook kan doen in een koers als Parijs-Roubaix, denk ik nog steeds dat hij kan zegevieren.”

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
11 Reacties
25-02-2026 09:55
Tja, da's makkelijker gezegd dan gedaan. Van der Poel en Pogacar kunnen die tactiek hanteren omdat niemand hen kan volgen. Als Van Aert ten aanval trekt, zitten er meteen een paar in zijn wiel.
    25-02-2026 13:09
    Haha, inderdaad. Deze analyse is echt hilarisch. "Misschien eens proberen op 100km van de meet 2,5 uur lang harder te trappen dan Pogacar en Van der Poel." Briljant idee!
25-02-2026 10:04
Met andere woorden, de 'winnende formule' voor WVA is doen wat hij vorig jaar al probeerde in de RvV.. lijkt me niet dat Dumoulin de koers nog erg actief volgt als je met zo'n uitspraken komt.
    25-02-2026 12:16
    Tom zegt toch niet: als Wout X doet, dan wint hij alle koersen van alle kleppers?
25-02-2026 11:08
Toch wel eens met Dumoulin. Wout ondergaat vaak de koers en reageert op renners. Heeft m nog weinig gebracht qua zeges in monumenten. Aanvallen moet hij!
25-02-2026 14:54
Volledig eens. Woet van Aert zou er ook in mijn ogen goed aan doen zijn van nature reactieve houding te laten varen, wat heeft hij te verliezen? Vereist wel een mentale omslag. Boekhoudersmentaliteit moet worden omgeturnd tot ondernemerschap. Veiligheid opgeven, risico’s nemen.
25-02-2026 15:00
Zeggen dat hij niet mag reageren maar zelf moet aanvallen, en dan als voorbeeld Montmartre aanhalen...

Net voor de zekerheid nog maar even de beelden herbekeken om zeker te zijn dat ik het niet gedroomd had, maar Pogacar gaat van aan de voet en Van Aert...die reageert. Jorgenson, Ballerini, Mohoric,... worden er 1 per 1 van afgewapperd maar Van Aert kan gewoon het wiel houden, merkt dan dat Pogacar stuk zit, gaat naar de kop en rijdt hem eraf.
25-02-2026 10:15
Tom is een echte liefhebber. Niet zeuren.
25-02-2026 10:58
Onmogelijk is een te kort antwoord voor een podcast
25-02-2026 21:28
Slepen, slepen, slepen en op het eind stiekem wegZoetemelken lijkt me kansrijker voor de huidige Wout.
    25-02-2026 21:55
    Lijkt mij dat we dit al enkele jaren bij Wout zien en hij geweldig
    uitblinkt in anderen het vuile werk te laten opknappen, zelf vele
    bordjes leeg eet, om vervolgens met een vol bord dan haast tot
    aan de finish dient afgezet te worden door zijn ploegmaten.

Reacties zijn gesloten.