Tom Dumoulin keert in Zwitserland terug in koers
foto: Cor Vos
donderdag 13 mei 2021 om 08:31

Tom Dumoulin keert in Zwitserland terug in koers

Breaking Tom Dumoulin keert terug als profwielrenner op het hoogste niveau. Na een periode van een kleine vier maanden waarin hij zichzelf de vraag stelde of hij nog wel door wilde gaan met wielrennen, heeft hij de knoop doorgehakt om zich nog enkele jaren op de topsport te richten.

Hij merkte de laatste weken dat de honger om weer wedstrijden te rijden en te leven als profwielrenner terugkwamen. De ambities om opnieuw met de wereldtop te strijden overwonnen zijn twijfels.

English translation

Tom Dumoulin returns as a professional cyclist

De achtdaagse Ronde van Zwitserland, die op zondag 6 juni start in Frauenfeld, wordt de eerste wedstrijd die Dumoulin gaat rijden. Vervolgens rijdt hij zowel het NK-tijdrijden (op 16 juni in Emmen) als het NK op de weg (op 20 juni op de VAM-berg). Dit hebben diverse bronnen aan WielerFlits bevestigd.

Dumoulin wil zich vanaf nu richten op de olympische tijdrit in Tokio die op 28 juli plaats vindt. Bondscoach Koos Moerenhout heeft hem de afgelopen periode de tijd gegeven om rustig een beslissing te nemen over zijn toekomst en gaf Dumoulin de zekerheid dat hij op basis van zijn tijdritkwaliteiten op een plek kon rekenen.

Voor de tijdrit heeft Nederland op basis van de resultaten van het WK-tijdrijden in Yorkshire in 2019 slechts één plek die dus door Dumoulin ingevuld wordt. Voor de wegwedstrijd hakt de bondscoach een van de komende dagen de knoop door welke vijf renners geselecteerd worden. Als deelnemer aan de tijdrit is Dumoulin in ieder geval automatisch zeker van een startbewijs in de wegwedstrijd van 234 kilometer met 4865 hoogtemeters.

foto: Jumbo-Visma

Jumbo-Visma
Vanuit de zijde van Jumbo-Visma wil vooralsnog niemand commentaar geven op de terugkeer van Dumoulin. Nadat de Limburger zich als gast in de Amstel Gold Race liet zien en zijn ploeg in de aanloop naar de Waalse klassiekers ook in een hotel in Maastricht verbleef zijn er diverse gesprekken geweest over de terugkeer van Dumoulin. Gisteren werden diverse personen in de ploeg intern geïnformeerd over de positieve beslissing van de winnaar van de Giro d’Italia van 2017.

Dat is 120 dagen nadat Dumoulin op vrijdag 22 januari in een gesprek met de technische staf van Jumbo-Visma tijdens het eerste trainingskamp in Alicante aangaf dat hij tijdelijk met wielrennen wilde stoppen. “Ik wil het voor iedereen goed doen, maar ik ben mezelf het afgelopen jaar een beetje vergeten”, vertelde Dumoulin destijds. “Wat wil ik, de mens Tom Dumoulin met zijn leven op dit moment? Dat is een vraag die al een paar maanden aan het opborrelen is. Maar ik krijg de tijd niet om die vraag te beantwoorden. Het leven van een profrenner gaat altijd maar door.”

Gesignaleerd
Daarom wilde Dumoulin tijdelijk stoppen om te kijken of hij daadwerkelijk nog door wilde gaan met fietsen op het hoogste niveau. De laatste weken werd hij vrijwel dagelijks weer op de racefiets in de Limburgse heuvels en in de Belgische Voerstreek gesignaleerd. Het viel op dat hij regelmatig tochten op zijn tijdritfiets maakte.

WielerFlits wist op 20 april te melden dat Dumoulin op de vaccinatielijst van NOC*NSF met het oog op de Olympische Spelen in Tokio stond. In de laatste week van april werden de meeste renners op Papendal verwacht die in aanmerking komen voor deelname aan Tokio 2021 om zich te laten inenten. “Tom Dumoulin heb ik nog niet afgeschreven voor de Olympische Spelen”, verklaarde bondscoach Koos Moerenhout destijds.

“Wat mij betreft maakt hij nog altijd kans om in de wegwedstrijd en tijdrit in actie te komen. Ik heb onlangs nog contact met hem gehad en dit met hem besproken. Tom is echter nog niet zover om een beslissing over zijn toekomst te nemen. Het belangrijkste is dat hij dat besluit in alle rust neemt en daar geef ik hem dan ook alle tijd voor.”

RIDE Magazine
176 Reacties
13-05-2021 11:11
Prachtig dat hij het weer op gaat pakken. Ik denk echter dat hij niet de grootste favoriet is voor de Olympische tijdrit. Dat zijn vlg mij Ganna, Evenepoel en Dennis. Laten we verder maar ff afwachten hoe hij zich ontwikkelt voor we hosanna roepen.
    13-05-2021 11:24
    Wel interessant dat Van Aert relatief weinig genoemd wordt voor de OS tijdrit.
13-05-2021 11:24
Laten we de jongen een beetje ontzien en niet teveel druk op hem leggen. Plezier in de koers moet zijn drijfveer zijn en niks anders.
    13-05-2021 13:17
    Inderdaad, voor dat geld komen weinig mensen hun bed uit....
13-05-2021 11:32
Ik vergat inderdaad Van Aert, mits voldoende hersteld (maar dat zal wel)
13-05-2021 11:32
Zeer blij mee, erg leuk. Hoe Dumoulin het 2e gedeelte van zijn carriere wil gaan fietsen maakt mij niet uit. Mag hij lekker zelf, samen met Jumbo Visma, uitdokteren.
13-05-2021 11:32
Ai direct op WT-niveau terugkeren.
Zou hij dit beter starten in rondjes als de Sibiu-Tour, Roemenië, Hongarije,...
Kijken of hij mentaal klaar is voor het grotere werk.
    13-05-2021 11:34
    En we zijn alweer begonnen met het invullen wat het beste voor hem is..
    13-05-2021 11:37
    Waarom zou er meer druk op hem staan in Zwitserland? Welke koers hij ook rijdt, de insteek zal er sportief sowieso één zijn van 'er weer inkomen', maar door de voorgeschiedenis mentaal hoe dan ook één met een zekere spanning (die verder los staat van de bewuste koers). Wat het sportieve betreft kan hij dan het best terugkeren op een niveau dat bij hem past, dus zit hij in Zwitserland prima.
    13-05-2021 11:54
    Zwitserland heeft twee tijdritten, dat blijft hij gewoon leuk vinden.
13-05-2021 11:34
Dan gaat die Evp nog problemen mee krijgen als Tom weer terug is.
13-05-2021 11:53
Het is dan misschien geen terugkeer als klassementsrenner waar velen op hoopten, maar dit jaar nog tijdritdoelen behalen die ook realistisch zijn, met training. Dan er een mooi eind aan knopen, Anna van der Breggen doet het voor! :)
13-05-2021 12:14
Hoezo niet als klassementsrenner, volgens mij wil hij het nog een keer proberen in de Tour
13-05-2021 12:20
Tom heeft unfinished business met de OS. Dat zal in zijn hoofd zijn blijven spelen.
    13-05-2021 13:14
    Misschien ook unfinished business met de vuelta?
13-05-2021 12:29
WF 101 teletekst gehaald. Heel netjes
13-05-2021 12:32
Zal zijn contract misschien nu ook aangepast worden?
13-05-2021 12:35
Heel mooi nieuws. Sympathieke jongen. Hij moet vooral doen wat hij zelf wil, niet wat anderen willen.

Het zou mij daarom niet verbazen als hij zich niet meer gaat focussen op een klassement in een grote ronde. Zo te lezen is zijn eerste focus de tijdrit. Hij rijdt natuurlijk aardig bergop, dus een rol van tempo rijdende meesterknecht zal hem ook niet misstaan. Verder kan hij met deze kwaliteiten een rol spelen in kleine rondes. En misschien dat hij zich voortaan ook met zal richten op het voorjaar.
13-05-2021 12:48
Mooi nieuws! Ik hoop op een Parijs Roubaix deelname in oktober van Tom. Maar vooral dat hij er zelf plezier in houdt natuurlijk!
13-05-2021 12:50
Vooral geen druk op leggen, mensen ! Gewoon lekker laten fietsen. Komen die goeie resultaten vanzelf wel weer.
13-05-2021 12:51
Hoezo ? Verklaar u nader. Bewijzen ?
13-05-2021 13:14
"Hij is waarlijk opgestaan"
Ronde van Zwitserland was destijds de koers waar hij tot de ontdekking kwam dat hij kon klimmen.
De hele klim in het wiel van Tony Martin, zonder over te nemen, Tony is er nog zuur van!
Goed nieuws ook voor Sam Oomen, die graag met hem koerst, kan net dat extra zetje zijn.
Gewoon de doelen bijstellen, de T.d.F winnen waarvoor hij gehaald is zal er niet meer in zitten, een Olympische titel zou de zaak flink verzachten.
13-05-2021 14:47
Mooi nieuws. Tom is een topper, zowel qua talent als uitstraling, dus zeer fijn om hem binnenkort weer te zien koersen
13-05-2021 16:34
Wat een prachtig fantastisch nieuws !
13-05-2021 18:03
Hopelijk een mooi ‘tweede deel’ van zijn carriere. Misschien wat minder focus op de grote rondes en wat meer klassiekers en kortere etappekoersen. Misschien ook een wat ‘lossere’ ploeg dan Jumbo en voorheen Sunweb beter voor hem?
13-05-2021 18:31
Ik kwam hem vandaag tegen in Boxmeer.
    14-05-2021 07:46
    Nu komt het wel heel dichtbij allemaal..
    14-05-2021 08:38
    Misschien is Daags na de Tour een van zijn doelen dit jaar..
    14-05-2021 14:07
    Alvast het parcours verkennen, geen half werk.
13-05-2021 19:44
Het verrast me wel een beetje. Had er meer op gerekend dat hij niet meer zou herbeginnen. Ik verwacht hem dan wel in een vrijere rol dan voorheen. Dus niet meer in het keurslijf van 'de Tour moeten winnen', waarvoor alles moet wijken. Er rijdt al een voorbeeld in zo'n rol rond!
13-05-2021 20:10
Zou me ook nog niet verbazen als ie toch nog de Tour de France rijdt...
Dit kon wel eens, zijn beste kans zijn met alle jonkies als Evenepoel die dit jaar niet meedoet en al die tijdrit kilometers...bergen niet super zwaar dit jaar en net 4 maanden volledig de batterij op kunnen laden...
13-05-2021 20:55
Ik denk niet dat tom dumoulin nog terugkeert op niveau
13-05-2021 20:59
Welkom terug,Tom. Vindt het plezier weer terug en laat zien dat je talent niet verloren gaat. SUCCES!!!!!
13-05-2021 21:12
Heel erg mooi!

Reacties zijn gesloten.