Toeschouwer wil na incident persoonlijk excuses aanbieden aan Mathieu van der Poel
Screenshot: TNT Sports/Eurosport
maandag 29 december 2025 om 16:47

Toeschouwer wil na incident persoonlijk excuses aanbieden aan Mathieu van der Poel

De X2O-cross van Loenhout kende met Mathieu van der Poel de verwachte winnaar, maar de wedstrijd werd ontsierd door de nodige incidenten en dan met name een moment tussen Van der Poel en een supporter in de openingsronde. De toeschouwer werd door de politie zelfs meegenomen voor verhoor. “Maar de man wil zich persoonlijk excuseren”, vertelt organisator Christophe Impens.

Impens gaf als managing director bij Golazo – de organisator van de cross in Loenhout – een eerste update over het opmerkelijke voorval in de openingsfase van de wedstrijd. “De politie had de beelden snel bekeken en is de man op eigen initiatief gaan zoeken om hem op te nemen voor verhoor”, geeft hij aan voor de camera van Sporza.

“Hij was naar verluidt danig onder de indruk en heeft verzekerd dat het niet met opzet gebeurde. Het is nu aan de politie om daarover te oordelen. Kijk, hier waren 15.000 fans die zich voorbeeldig hebben gedragen. Dit was een jammerlijk incident.”

“De UCI heeft een klacht ingediend, maar het is ook belangrijk om dit nu niet uit te vergroten. Men moet eerst uitzoeken wat er aan de hand was. Het is nu afwachten of er een klacht van Mathieu komt. Hopelijk neemt hij het niet te ernstig op en kunnen we dit in der minne regelen. De man wil zich ook persoonlijk gaan excuseren bij Mathieu.”

Impens wil ook nog benadrukken dat Golazo er alles aan doet om dergelijke incidenten te voorkomen. “En het zijn echt alleen nog individuen die zich laten gaan. Het gaat er steeds meer uit en dat hoort ook zo. De cross is een volksfeest en dat moet het ook blijven. We nemen de nodige maatregelen, maar we kunnen ook niet iedereen in de gaten houden.”

Reactie Mathieu van der Poel
De Nederlander had de beelden nog niet bekeken, op het moment dat hem werd gevraagd naar het incident, maar de kopman van Alpecin-Deceuninck denkt niet dat er sprake is van kwade wil. “Ik denk dat de man gewoon aan het supporteren was”, zei hij na afloop in het flashinterview met Sporza.

“Ik heb wel veel geluk gehad. Ik kon me maar net recht houden, en dat op een strook waar het echt wel snel ging. Ik heb alleen niet het gevoel dat het een actie met verkeerde intenties was. Zoals zo vaak zijn de toeschouwers ontzettend enthousiast, maar dan vergeten ze wel eens dat er renners aankomen. Je moet met dit soort zaken ook een beetje geluk hebben. Als er iemand tegen je stuur aan komt, kan het alle kanten uit.”

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
28 Reacties
29-12-2025 16:55
Je laat iemand opzettelijk bijna vallen, en je krijgt als beloning misschien een meet&greet met de GOAT...
    29-12-2025 17:15
    ja idd te bizar voor woorden
    29-12-2025 17:18
    Jij weet blijkbaar beter dan MVDP zelf.
    29-12-2025 17:54
    Kzit kapot, jij bent wel heel fanatiek in het verdedigen van die kerel.......
    30-12-2025 01:28
    Opzettelijk... hmm tuurlijk joh al die heksenjagers en haatzaaiers. Toetsenbordridders poh stoere taal maar gelijk heeft niemand. Duidelijk in beeld dat het een dom ongeluk is.
    30-12-2025 09:08
    Yskonijn,
    Ik geef toe, dat sujet is mijn schoonbroer.
29-12-2025 17:04
Gebruikelijk recept, zodra ze gepakt worden tonen ze zich ware lafaards. Hij keek gericht naar MvdP, geen twijfel mogelijk, dit was opzet. Natuurlijk ontkent hij dat uit angst voor de gevolgen.
Net de beelden nog een keer gezien, hij ziet Mathieu komen en beweegt bewust met zijn hele lichaam naar voren, geen enkele twijfel, dit was opzet!
29-12-2025 17:07
Net als met de meeste daders heeft ook deze spijt (dat hij opgepakt is)
29-12-2025 16:58
'Impens wil ook nog benadrukken dat Golazo er alles aan doet om dergelijke incidenten te voorkomen'. Dit is niet waar. Tijdens het WK in Hoogerheide heeft de organisatie twee nadars geplaatst waar een flinke halve meter tussen zat. Op deze manier kan dit of bijvoorbeeld een ongeluk met een smartphone, niet meer gebeuren. Bij deze cross was dit niet overal het geval.
    29-12-2025 17:09
    En wie gaat dat betalen, denk je?
    29-12-2025 17:10
    Ja zeg, en ze hebben toeschouwers toegelaten ook, dus de schuld ligt volledige bij Golazo. Volgende keer zonder publiek graag!
29-12-2025 17:01
Vader Adrie had het goed bekeken met dubbele dranghekken op het WK Hoogerheide destijds om de renners te beschermen. Jammer dat het nodig is.
    29-12-2025 17:23
    Vergelijk het budget van een WK niet met dat van een X2O-crossje.
29-12-2025 16:55
“ maar het is ook belangrijk om dit nu niet uit te vergroten.”

Ook aan jullie adres WF. Fijn overigens dat dit dus niet met opzet lijkt te zijn gebeurd.
29-12-2025 17:41
Misschien eerst even kijken en in alle eerlijkheid oordelen: https://sporza.be/nl/2025/12/29/nieuwe-beelden-tonen-dat-fan-die-van-der-poel-raakte-onopzettelijk-leek-te-handelen-het-was-totaal-mijn-bedoeling-niet~1767017276183/
Het lijkt hier wel een heksenverbranding.
    29-12-2025 18:57
    Ja en de duidelijkere beelden van de andere kant, zie je dat hij naar zijn stuur/rem grijpt.

    Dit was niet per ongeluk.
    30-12-2025 01:25
    Duidelijker beelden dan deze close up beelden? Lachen man jij bent zieliger dan de gemiddelde haatzaaier.
    30-12-2025 09:51
    Harry, jij lijkt meer te zien dan wat er werkelijk is.
29-12-2025 17:34
Berouw komt na de zonde.....triest figuur.
29-12-2025 17:50
Een domme actie maar net zo dom zijn degenen, o.a. de commentatoren bij de VRT, die al zeiden dat het een bewuste actie was. Domme actie, kan gebeuren, je verstand gebruiken en door.
29-12-2025 21:38
Op de beelden die opgedoken zijn blijkt er weinig moedwilligs aan te zijn op basis van zijn schrikreactie eens hij voelt dat hij iemand geraakt heeft, het lijkt hier wel een selectie mensen aan de zijlijn van een voetbalveld die gans de wedstrijd liggen te kakken op iedereen, leuk om zo positief in het leven te staan zeg.
29-12-2025 16:55
Kortom: geef die man een petje en hij is fan van MvdP en zal het nooit meer doen!
29-12-2025 17:48
"Nét iets te wild aan het supporteren, de fan die Mathieu van der Poel bijna ten val bracht. We zien de man de voorbijrijdende renners luid aanmoedigen. Bij de passage van Van der Poel maakt hij met zijn vuist een aanmoedigende beweging, maar de wereldkampioen passeert iets dichter dan de man dacht, waardoor hij tegen het stuur van MVDP botst. De man schrikt en kijkt ontsteld naar Van der Poel die zich probeert recht te houden. Van kwaad op zet is dus geen sprake." Dit is copy paste uit Het Nieuwsblad
29-12-2025 18:14
Complete onzin van deze man. Berouw komt na de zonde. Hij zal echt niet toegeven dat hij het express deed.. Tijd om eens een voorbeeld te stellen, zo komt men er altijd onderuit -> "Ja, nee ik deed het niet epress. Sorry, sorry, zal het niet meer doen" En door....

Niks ervan. Stel een voorbeeld dat dit afgelopen moet zijn. Dat gehuil achteraf kan me gestolen worden.
30-12-2025 07:04
Tussen alle aandacht voor deze onbenul, lees ik nergens iets over de reactie van MVDP: groots, invoelend en realistisch. Ook daarin eenzame wereldtop.
29-12-2025 18:58
Ik wil ook wel graag persoonlijk mijn excuses aanbieden aan MVDP, waar kan ik me melden?
29-12-2025 21:19
Er zijn weinig sporten waarbij fans zo dichtbij de sporters kunnen komen. Drank omzet draagt bij aan het winstgevend maken van koers, het maakt het ook mogelijk dat we dit soort toppers kunnen zien rijden. Het is nu weer bij van der Poel.

Ik denk dat geen enkele koers liefhebber graag massale camera inzet en totalitaire maatregelen wilt zien. Maar inmiddels lijkt het bijna alsof we wel die kant op moeten gaan. Regel wijziging en bij handen uitsteken boven de boarding, mobieltjes etcetera. Gelijk stewards inzetten en beboeten. (lastig te handhaven)

Maar dat renners in gevaar worden gebracht door het publiek keer op keer, dat moet echt over zijn. De kans dat van der Poel zich ernstig blesseert door te vallen uit zichzelf acht ik inmiddels net zo groot als dat hem in de koers iets aangedaan word.
30-12-2025 09:02
Ik zie het gesprek al voor me……sorry Mathieu, ik was straalbezopen en heb het IQ van een bierfles. Trek volgende keer een geel pak aan. Dan zie ik het verschil met Wout niet en let ik meer op. En mss voortaan in het midden van het pad rijden dan hebben wij ook meer ruimte om te supporteren.

Reacties zijn gesloten.