zaterdag 25 juli 2026 om 08:07 Volg in Google

Tim van Dijke genoot en schrok op Alpe d’Huez: “Mathieu van der Poel donderde na duw bijna over achterwiel”

Video Tim van Dijke reed vrijdag een van de meest iconische beklimmingen uit de wielersport op, maar de Nederlander hield na afloop gemengde gevoelens over aan de slotklim naar Alpe d’Huez. De renner van Red Bull-BORA-hansgrohe genoot zichtbaar van de ongekende sfeer voor de camera van Wielerflits, maar zag onderweg ook hoe het enthousiasme van het publiek bijna voor een valpartij zorgde.

“Het was echt heel mooi”, vertelde Van Dijke na afloop over zijn ervaring op de legendarische Franse berg. “Ongelooflijk, heel speciaal.” De Zeeuw keek vooraf al uit naar de beklimming, maar de werkelijkheid overtrof zijn verwachtingen. “Het moment dat ik stopte met koprijden was nog maar heel kort na de finish. Omdat het zo’n korte etappe was, begon je er eigenlijk meteen aan. Dat was wel speciaal. Ja, echt vet.”

‘Handen van ons af’
Toch kende de beklimming ook minder fraaie momenten. Van Dijke zag van dichtbij hoe Mathieu van der Poel ternauwernood een val wist te voorkomen nadat een toeschouwer hem aanraakte. “Ik reed onder andere bij Mathieu. Hij kreeg een duw en toen donderde hij bijna over het achterwiel van zijn voorganger. Dat blijft gewoon: handen van ons af…”

Zelf had Van Dijke weinig last van opdringerige fans. “Ik had die duwtjes op zich niet echt nodig”, lachte hij. “Het viel wel mee.”

Van de strijd om de ritzege kreeg de Red Bull-coureur weinig mee. Terwijl Tadej Pogačar opnieuw zijn suprematie onderstreepte en Remco Evenepoel zijn tweede plaats in het klassement verstevigde, was Van Dijke volledig gefocust op zijn eigen werk.

“Ik heb eigenlijk niks gezien van de koers. Maar als ik het zo hoor, denk ik dat iedereen zijn plekje wel heeft. Wij moeten gewoon blijven focussen op wat we moeten doen. Aan Pogi is niet veel te doen, maar het is heel mooi dat Remco stevig op plek twee staat.”

Met de loodzware koninginnenrit nog voor de boeg, kijkt Van Dijke vooral uit naar het einde van de Tour. Op de vraag of hij zin had in de zwaarste etappe van deze editie, antwoordde hij met een glimlach: “Naar uitkijken is een groot woord. Ik kijk vooral uit naar Parijs.”


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
1 Reacties
08:56
“Het moment dat ik stopte met koprijden was nog maar heel kort na de finish."

Voorbeeldje van een zin die enige verbetering benodigt.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.