Tim Merlier hoort na kwartier dat hij gewonnen heeft: “Ik was echt niet zeker”
foto: Cor Vos
maandag 20 februari 2023 om 13:46 Volg in Google

Tim Merlier hoort na kwartier dat hij gewonnen heeft: “Ik was echt niet zeker”

Na afloop van de openingsrit van de UAE Tour ging het vooral over de fotofinish. Op basis van de beelden kon geen winnaar aangewezen worden tussen Tim Merlier en Caleb Ewan en ook de foto kon dat niet. “Ik was echt niet zeker, want Caleb deed een goede jump”, aldus Merlier, die pas na een klein kwartier hoorde dat hij de winnaar was.

“Toen ik mijn sprint begon, voelde ik mij goed. Maar Caleb kwam uit het wiel en dan is hij altijd gevaarlijk. Het was echt heel close. We hebben vijftien minuten gewacht wie won, maar heel trots dat ik mag zeggen dat ik hier heb kunnen winnen”, vertelt de Belgische kampioen van Soudal Quick-Step in het flashinterview.

Er was meer succes voor de ploeg, want kopman Remco Evenepoel was attent in de waaiers en pakte veel voorsprong op enkele concurrenten. “En de ritzege hebben we nu binnen. Daarvoor moet ik ook Remco bedanken, hij reed geweldig en was zo sterk. Maar de eindzege is voor hem nog zeker niet binnen. We hebben nog zes dagen te gaan. Hij slaat een goede slag, maar we bekijken het dag per dag.”

Merlier slaat zijn ritwinst in de UAE Tour hoog in, maar deze overwinning komt niet bovenaan de lijst. “Nee, want ik heb al in de Tour en Giro gewonnen”, zegt hij. “Ik heb al grotere zeges geboekt. Maar bijna elke sprinter is hier en het was een zware koers.”


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
2 Reacties
20-02-2023 17:54
Waar ik dan benieuwd naar ben: als ze op basis van de finish foto geen winnaar aan komen wijzen: hoe dan wel? Muntje opgegooid?
    21-02-2023 07:55
    ...laatste km wordt dan vanuit stilstand door de 2 renners opnieuw gereden, nog nooit gezien maar het zou wel spektakel opleveren

Reacties zijn gesloten.