Tibor Del Grosso geniet nog na van ‘waanzinnige dag’ en sprint tegen jeugdheld Van Aert
foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 24 december 2025 om 09:39

Tibor Del Grosso geniet nog na van ‘waanzinnige dag’ en sprint tegen jeugdheld Van Aert

Tibor Del Grosso zal ongetwijfeld in opperbeste stemming aanschuiven bij het kerstdiner. De Nederlands kampioen boekte dinsdag namelijk zijn allereerste elitezege in een klassementscross, door na een haast Hitchcockiaanse finale af te rekenen met niemand minder dan Wout van Aert. Del Grosso spreekt op sociale media dan ook van een ‘waanzinnige dag’.

In Heusden-Zolder waren de meeste ogen gericht op Wout van Aert, die bij afwezigheid van wereldkampioen Mathieu van der Poel gebrand was om zijn eerste seizoenszege te boeken in het veld, maar de Belg moest na een razendspannende ontknoping de duimen leggen voor een andere Nederlander. Tibor Del Grosso bleek in de sprint net een tikkeltje sneller dan de man die al zoveel overwinningen wist te boeken in het veld en op de weg.

“Wat een waanzinnige dag gisteren. Het is zo gaaf om mee te strijden en tegen een jeugdheld te koersen”, geniet Del Grosso nog na op X. “De 12-jarige Tibor zou helemaal in de wolken zijn geweest. Dankjewel Zolder. Dankjewel Wout van Aert voor een geweldige strijd. Ik heb enorm veel respect voor je. En dank aan iedereen in mijn omgeving voor alle hulp.”

“Het was wel heel vet om voor het eerst voor de overwinning te sprinten in zo’n cross”, vertelde Del Grosso direct na afloop in het flashinterview met Telenet Play Sports. Er moest dus wel een sprint aan te pas komen, maar van plankenkoorts bij Del Grosso was absoluut geen sprake. “Ik was wel redelijk kalm. Ik was blij dat we een mooie voorsprong hadden op de achtervolgers. Ik kon dus echt wel pokeren.”

Van Aert toonde zich na de finish een waardig verliezer en had niets dan lof voor Del Grosso. “Achteraf bekeken had ik misschien vroeger moeten aangaan, maar dan bestaat het gevaar dat ik Tibor wellicht had meegenomen in mijn slipstream. Het was gewoon sport in zijn meeste pure vorm. Je moet de tegenstand allesbehalve onderschatten. Tibor is een toptalent en hij laat nu zien dat hij het waard is.”

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
3 Reacties
24-12-2025 12:51
wout is natuurlijk wel ziek geweest :)
25-12-2025 08:52
Terecht iets om trots over te zijn, wva was volgens mij best goed en hij heeft de klus toch geklaard.

Reacties zijn gesloten.