Talentvolle Jurgen Zomermaand boekt eerste profzege in Tour du Rwanda
Jurgen Zomermaand heeft zijn eerste visitekaartje afgegeven bij de profs. De 20-jarige Nederlander – uitkomend voor de opleidingsploeg van Picnic PostNL – soleerde in de lastige derde etappe van de Tour du Rwanda (2.1) naar zijn allereerste profoverwinning. Zijn ploeggenoot Matteo Vanhuffel werd derde en maakte het Picnic PostNL-feestje zo compleet. Met Lucas Van Gils (Lotto-Groupe Wanty) werd er ook nog een Belg tweede.
In de derde etappe van de Tour du Rwanda leek een (massasprint) niet meteen de meest verwachte uitkomst, want de renners kregen onderweg heel wat hoogtemeters voor de wielen geschoven. Bovendien konden we de finale ook als pittig omschrijven, met een beklimming van tweede categorie (8,6 km à 4,1%) en een oplopende aankomststrook (2,3 km à 4,7%) in finishplaats Rusizi.
Dappere poging van Thompson
Een traditionele vroege vlucht met enkele thuisrijders maakte het mooie weer in de eerste koersuren, maar werd bij het ingaan van de finale opgeslokt. Dit was voor Reuben Thompson het sein om het over een aanvallende boeg te gooien. De 25-jarige Nieuw-Zeelander – die normaal uitkomt voor de hoofdmacht van Lotto-Intermarché, maar in deze ronde koerst voor de opleidingsploeg – sloeg al snel een mooie bres.
De vlucht van Thompson was echter geen lang leven beschoren en zo viel hij terug tot het inmiddels flink uitgedunde peloton. Vanuit deze gereduceerde groep zagen we vervolgens een uitval van Jurgen Zomermaand. De 20-jarige Nederlander van de opleidingsploeg van Picnic PostNL beschikte duidelijk over zeer goede benen en deed in zijn eentje een poging om uit de greep te blijven van de achtervolgers.
20-year old Jurgen Zomermaand (Picnic PostNL Devo) wins stage 3 of @tour_du_Rwanda in Rusizi after a 15 km solo attack, his first pro victory! 👏🇳🇱 He takes also the Yellow Jersey, Pau Marti was dropped afer a hard pace on the climbs.#TDRwanda2026 pic.twitter.com/wGUb4BOP0a
— Mihai Simion (@faustocoppi60) February 24, 2026
Hoogdag voor Zomermaand
Zomermaand moest op dat moment nog vijftien kilometer afleggen, maar liet zich door niets of niemand meer tegenhouden. De beloftevolle klimmer soleerde op bijzonder knappe wijze naar zijn allereerste profzege. Als kers op de taart snelde zijn Belgische ploegmaat Matteo Vanhuffel (de zoon van oud-prof Wim Vanhuffel) naar de derde plaats. Lucas Van Gils werd namens Lotto-Groupe Wanty tweede.
Zomermaand won niet alleen de etappe, want hij gaat nu tevens aan de leiding in het algemeen klassement. De Tour du Rwanda duurt nog tot en met zondag en kent nog een aantal verraderlijke ritten.
Bekijk hier de glorieuze binnenkomst van Jurgen Zomermaand:
Victory for Jurgen Zomermaand
Jurgen Zomermaand of the Development Picnic PostNL team won Stage Three of the 2026 #TourduRwanda in Rusizi. pic.twitter.com/ubmJH5zdNy
— Royal FM 94.3 Kigali (@RoyalFMRwanda) February 24, 2026
Tour du Rwanda (2.1)
Etappe 3: Huye → Rusizi (145.3 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 03:44:53 | |
| 2 | + 20 | |
| 3 | " | |
| 4 | + 23 | |
| 5 | + 28 | |
| 6 | " | |
| 7 | " | |
| 8 | " | |
| 9 | " | |
| 10 | + 44 |
Tour du Rwanda (2.1)
Etappe 3: Huye → Rusizi (145.3 km)
| Rank | Renner | Tijd | |
|---|---|---|---|
| 1 | - | 10:55:06 | |
| 2 | - | + 20 | |
| 3 | - | " | |
| 4 | - | + 22 | |
| 5 | - | + 23 | |
| 6 | - | + 28 | |
| 7 | - | " | |
| 8 | - | " | |
| 9 | - | " | |
| 10 | - | + 43 |
Bittner en Van Uden waren nog niet op de afspraak en Jakobsen ja ?
En het is nog geeneens maart dus wel een beetje vroeg om renners nu al te gaan afrekenen op hun resultaten. Of om over transfers te beginnen, laat ze eerst maar eens zorgen dat er volgend jaar nog een ploeg met WT licentie is!
Post .nl moet hem snel een echt prof licentie aanbieden