Piepjonge Henry Hobbs bezorgt Visma toch nog zege in ZLM Tour, Vacek eindwinnaar
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 6 september 2026 om 16:06 Volg in Google

Piepjonge Henry Hobbs bezorgt Visma toch nog zege in ZLM Tour, Vacek eindwinnaar

Video Visma | Lease a Bike gaat toch niet met lege handen naar huis na de ZLM Tour. De Nederlandse ploeg zag de 19-jarige Henry Hobbs – die normaal uitkomt voor de opleidingsploeg – in Waalwijk naar de zege sprinten. De Brit bleek duidelijk sneller dan Max Walscheid en David Dekker. Mathias Vacek verzekerde zich dan weer van de eindzege.

Na een spectaculaire koersweek – met een tijdritclash, enkele waaierritten en een dag voor de vluchters –  viel vandaag alweer het doek over de 36ste ZLM Tour. De slotrit speelde zich af in om en Waalwijk. Vijf grotere lokale rondes, over vlakke maar bij momenten toch smalle wegen, goed voor een totale afstand van net geen 183 kilometer: dat kregen de renners vandaag voor de wielen geschoven.

zondag 6 september
Etappe 5
StartNL flagWaalwijk12:00
FinishNL flagWaalwijk15:57 - 16:13

Zeven renners hopen sprint te ontlopen
Kortom, een massasprint stond in de sterren geschreven, maar zeven renners wilden zich niet zomaar neerleggen bij het geijkte koersverloop. Met de etappe van zaterdag nog vers in het geheugen, hoopten Mees Vlot (PostNL), Tars Poelvoorde (Lotto-Intermarché), Artuur Torney (Team Flanders-Baloise), Roan Konings (Metec-SOLARWATT), Rick Ottema (EEW-VDK Cyclingteam), Max Kroonen (BEAT CC p/b Saxo) en Oliver Knudsen (Swatt Club) een nieuwe stunt te realiseren.

De koplopers in beeld – foto: Fotopersburo Cor Vos

Het peloton had zijn lesje wel geleerd – althans, daar leek het op – en hield de voorsprong van de zeven vluchters binnen de perken tot maximaal twee minuten. Alles leek te wijzen op een laatste clash der rappe mannen, want onder aanvoering van met name Alpecin-Premier Tech, Red Bull-BORA-hansgrohe en Visma | Lease a Bike werd het verschil steeds kleiner.

Nu wel een sprint 
Maar, net als gisteren moesten deze ploegen wel alles uit de kast halen om het tot een spurt te laten aankomen. Bij het ingaan van de laatste tien kilometer, keek het peloton nog altijd tegen een achterstand aan van een halve minuut. Was er dan toch een nieuwe stunt in de maak?

De dappere vluchters hielden lang, zeer lang stand, maar op goed drie kilometer van de streep werden ze dan toch tot de orde geroepen. En zo konden we ons toch ‘gewoon’ opmaken voor een sprint. Lidl-Trek nam aanvankelijk de kop, maar leek dit vooral te doen om leider Vacek uit de problemen te houden. Geen enkele ploeg wist vervolgens een fatsoenlijke sprinttrein op te tuigen, waardoor we een wat atypische sprint kregen.

Jonge Brit geeft visitekaartje af
Hobbs wist zich echter uitstekend te positioneren in alle chaos, koos het wiel van Walscheid en had nog een indrukwekkende sprint in huis. De jongere broer van Noah Hobbs – tevens een talentvolle sprinter, maar dan in dienst van EF Education-EasyPost – bleek een maatje te groot voor Walscheid en David Dekker.

Vacek – die in de laatste honderden meters nog een lead-out voor Walscheid uit zijn benen wist te schudden – kwam als negende over de finish en mag zich eindwinnaar noemen van de 36ste ZLM Tour. Zijn ploeggenoot Walscheid (2e) en Axel van der Tuuk (3e) vergezellen hem op het eindpodium.

Bekijk hier de eindsprint:

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
3 Reacties
06-09-2026 16:30
Nou, mooi toch nog. Alle respect.
06-09-2026 16:38
Edit redactie: Waarvan akte, we waren nog bezig om het bericht aan te vullen. Graag nu weer on-topic
    06-09-2026 16:50
    Ik heb hier verder niks te melden. Dat doe ik wel in het visma forum topic

Om te reageren moet je ingelogd zijn.