Subliem! Alec Segaert blijft sprinters na bijna-zege in Nokere wél voor in GP de Denain
Alec Segaert heeft op indrukwekkende wijze de GP de Denain op zijn naam geschreven. Een dag nadat het peloton hem in Danilith Nokere Koerse in extremis nog inrekende, bleef hij de sprintende meute in Denain wel voor. De Belg van Bahrain Victorious hield na een zinderende finale, waarin hij speelde met zijn medevluchter Per Strand Hagenes (Visma | Lease a Bike), twee seconden over op zijn achtervolgers. Milan Menten sprintte naar plek twee, Anthony Turgis werd derde.
De GP de Denain, die door hetzelfde gebied gaat als Parijs-Roubaix, bevatte dit jaar dertien kasseistroken. Een deel daarvan zit begin april ook in de Hel van het Noorden, al dan niet in tegengestelde richting. In de GP de Denain bevonden alle secteurs zich in het tweede deel van de tweehonderd kilometer lange wedstrijd. In de finale waren dus genoeg plekken om het verschil te maken voor bijvoorbeeld Tibor Del Grosso of Antonio Morgado. Of ging een sprinterstype als Jordi Meeus of Arnaud De Lie er met de zege vandoor?
Van een echte ‘vroege’ vlucht was geen sprake. Het tempo lag zo hoog in de openingsuren, dat pas na tachtig kilometer koers een kopgroepje wat meer ruimte kreeg. De grootste naam onder de acht vluchters was Aaron Gate. De Nieuw-Zeelander van XDS Astana had het gezelschap van onder meer de Belg Nolan Huysman (Flanders-Baloise) en het Amerikaanse talent Ashlin Barry. Laatstgenoemde staat onder contract bij de opleidingsploeg van Visma | Lease a Bike, maar de 18-jarige renner kwam vandaag uit voor het WorldTeam.
Naast Gate, Huymans en Barry zaten ook Alessio Delle Vedove (XDS Astana), Gorka Sorarrain (Caja Rural-Seguros RGA), Cole Kessler (Modern Adventure), Killian Théot (Van Rysel Roubaix), Morné Van Niekerk en Antoine Berger (beiden St Michel-Preference Home-Auber93) mee. De acht begonnen met twee minuten voorsprong aan de eerste kasseistrook van de dag.

De vroege vluchters – foto: Fotopersburo Cor Vos
Hagenes en Segaert in de aanval, driedubbele pech voor De Lie
Op de eerste kasseistroken begon de kopgroep uit te dunnen en kwam het peloton alweer dichterbij. Ondertussen was De Lie na een pechmoment op achtervolgen aangewezen, maar hij kon al snel weer aansluiten. Even later stond de Stier van Lescheret echter weer aan de kant van de weg met een lekke band, net als Cees Bol. Een slecht moment, want vooraan werd nu stevig doorgetrokken.
Alec Segaert, die woensdag nog bijna Nokere Koerse won, stak met een klein groepje over naar de overgebleven vluchters. Zij werden vervolgens teruggepakt, maar meteen volgden er meer uitvalspogingen. Per Strand Hagenes toonde zich al zeer actief en ging er op 48 kilometer van de streep zelf vandoor. Segaert maakte de sprong, waardoor we twee absolute hardrijders in het offensief hadden. Inmiddels was De Lie na wéér een lekke band definitief uitgeschakeld.
Hagenes valt Segaert aan
Aimé De Gendt wilde dan weer naar Hagenes en Segaert toe, maar belandde in de chasse patate. De Belg van Pinarello-Q36.5 viel na een tijdje terug in het uitgedunde peloton. In die groep, waar ook Del Grosso zich bevond, bepaalde UAE Emirates XRG het tempo. Zij hielden in dienst van oud-winnaar Juan Sebastian Molano de twee koplopers binnen schootsafstand. Vervolgens waren er enkele tegenaanvallen, onder meer van Brent Van Moer.

Segaert en Hagenes maakten de koers – foto: Fotopersburo Cor Vos
Van Moer kreeg daarna het gezelschap van Del Grosso, Jonas Geens (Alpecin-Premier Tech), Nils Politt (UAE Emirates XRG), Alessandro Romele (XDS Astana) en zijn eigen ploegmaat De Gendt. Een mooi groepje, maar ze kwamen niet écht dichter bij Segaert en Hagenes. Die laatste ging op tien kilometer van de streep, op de laatste kasseistrook van de dag, in de aanval. Hij pakte een kleine voorsprong.
Segaert gaf zich echter niet zomaar gewonnen en bleef kilometerslang op een twintigtal meter van Hagenes fietsen. Speelde de Belg een spel met de Noor? Hij moest dan niet het peloton vergeten, want het peloton zat op slechts twintig seconden en Alpecin-Premier Tech gaf nu vol gas. Op 2,5 kilometer van de streep achtte Segaert zijn moment gekomen. Hij dichtte de bres naar Hagenes en ging er meteen overheen.
Segaert stunt
Hagenes was gezien, maar het peloton kwam dichter en dichter. Zou de solo van Segaert weer in het zicht van de haven stranden, net als woensdag in Danilith Nokere Koerse? Nee, want ditmaal viel de Belg van Bahrain Victorious niet stil. Hij hield twee seconden over ten opzichte van de sprintende meute en boekte zo zijn derde zege als prof, nadat hij in 2024 de Grand Prix Criquielion en de tijdrit in de Renewi Tour op zijn naam schreef.
🚴🇫🇷 | Vandaag lukt het wel voor Alec Segaert. Hij blijft het peloton net voor en wint GP Denain. Wat een prachgige finale. 🇧🇪 🪨
Wielrennen 👀 HBO Max pic.twitter.com/GD0fH8JMez
— Eurosport Nederland (@Eurosport_NL) March 19, 2026
Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut (1.Pro)
Denain → Denain (200.4 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 04:21:23 | |
| 2 | + 02 | |
| 3 | " | |
| 4 | " | |
| 5 | " | |
| 6 | " | |
| 7 | " | |
| 8 | " | |
| 9 | " | |
| 10 | " |
Hagenes mag op pokerles en moet ook leren aanpassen wanneer je tactiek niet werkt. Zijn ploegleider trouwens ook.
Ideale man om in de grote koersen vooruit te sturen, denk ik.
UAE en Bahrein zijn wel het stuitends, maar bijna overal zijn dillema’s… zelfs werken in de wapen industrie is tegenwoordig nobel als je er Ukraine me helpt…
Mocht hij nog leren heuveltjes rap af te raggen? Hij heeft een verschroeiende demarrage in huis en de ausdauer om door te gaan.
En: "Inmiddels was De Lie na wéér een lekke band definitief uitgeschakeld."