Pinarello-Q36.5 trekt aan toptalent Henrique Bravo (20) van Soudal-Quick-Step
foto: Oberösterreich Rundfahrt 2026
Youri IJnsen
donderdag 3 september 2026 om 13:55 Volg in Google

Pinarello-Q36.5 trekt aan toptalent Henrique Bravo (20) van Soudal-Quick-Step

Pinarello-Q36.5 probeert Henrique Bravo in te lijven, bevestigen verschillende bronnen aan Wielerflits. De 20-jarige Braziliaan zet zijn naam dit jaar serieus op de kaart in het beloftencircuit. De vederlichte pocketklimmer zou een significant hogere aanbieding hebben gehad van het Zwitserse ProTeam dan die hij nu heeft bij zijn huidige ploeg Soudal-Quick-Step.

Het toptalent komt uit het mountainbiken en reed als laatstejaars junior ook op de weg een aantal mooie resultaten bijeen. De opleidingsploeg van Soudal-Quick-Step durfde het met hem aan en legde hem vast voor 2025. In dat jaar liet hij al enkele mooie resultaten zien in zware klimkoersen voor beloften. Maar dit seizoen gaat het helemaal hard. In februari boekte hij tijdens de Tour du Rwanda zijn eerste profzege; hij werd er tevens zesde in het eindklassement.

Daarna zette Bravo die lijn voort. Hij won de eindklassementen van de Tour of Antalya en de Oberösterreich Rundfahrt, beide UCI 2.2-koersen. In beide wedstrijden won hij ook een rit. Ook de laatste twee maanden laat hij van zich horen. Zo eindigde Bravo als derde in Giro d’Italia U23 (achter Lorenzo Finn en Matéo Ramírez), won hij de loodzware Giro della Valle d’Aosta en werd Bravo onlangs vijfde in de Tour de l’Avenir. Tussendoor finishte hij tussen de profs als vierde in de Tour de l’Ain.

Het eindpodium van de Giro U23 2026 foto: IsolaPress

Bravo ontpopt zich dit seizoen zo tot een van de toptalenten op het rondegebied, samen met Finn en Ramírez. Zij zijn generatiegenoten van Paul Seixas en in de toekomst mogelijk zijn rivalen, maar dat zal de toekomst moeten uitwijzen. Door zijn sterke seizoen is de Braziliaan op de radar van veel teams terechtgekomen en volgens onze bronnen is hij op weg naar Pinarello-Q36.5. Ingewijden binnen Soudal-Quick-Step stellen dat Bravo echter nog een contract tot eind 2028 bij de ploeg heeft.

Schuiven binnen Soudal-Quick-Step
Het vertrek van de Braziliaan zou voor het Belgische team wel een aderlating zijn. Na de overgang van Remco Evenepoel naar Red Bull-BORA-hansgrohe afgelopen winter en de transfer die good old Mikel Landa gaat maken naar Euskaltel-Euskadi, zit Soudal-Safety Jogger niet heel dik in de ronderenners. Bravo zou dus alle vrijheid kunnen krijgen, ware het niet dat het Belgische team al vol zit voor 2027. Ze zijn daarom momenteel druk aan het schuiven, passen en meten om toch het een en ander voor elkaar te krijgen.

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
3 Reacties
03-09-2026 09:04
Bravo!
03-09-2026 12:41
Dit is nu al het tweede jaar op rij dat Soudal in augustus al vol zit maar ze toch nog renners willen inpassen, recent werd ook nog melding gemaakt dat ze plek zochten om Daan Depuydt aan de ploeg toe te voegen. Zullen ze voor de transferperiode 2027-2028 eindelijk leren niet te vroeg Jan-en-alleman vast te leggen?

Wel grappig dat ze er op wijzen dat Bravo een contract tot 2028 zou hebben, we weten allemaal wat contracten vandaag de dag nog waard zijn. Bovendien heeft Pinarello-Q36.5 diepe zakken dus als ze hem echt willen hebben dan rijdt hij in 2027 "gewoon" voor hen. En anders degraderen ze bij Soudal wel weer iemand naar het Devo-team. Desal wellicht weer?
03-09-2026 15:04
SQS heeft 3 absolute goudhaantjes bij de jeugd. Bravo en Simon Defrance werden al weggeplukt door Pinarello-Q36.5 en UAE, dus de vraag is of ze Vic De Smet wel kunnen houden. Die maakt misschien nog wel de meeste indruk.
Het zou doodzonde zijn als ook hij vertrekt, maar reken maar dat de concurrentie al volop aan zijn mouw trekt.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.