Oleg Tinkov heeft scherp gereageerd op de kritiek van Bjarne Riis. De Deen zei vorige week dat Tinkov zijn levenswerk heeft kapotgemaakt. In een interview met Cyclingnews wind de excentrieke Rus er geen doekjes om: “Ik vind dat types als Riis, Vaughters en Bruyneel uit de sport geweerd zouden moeten worden.”
In een interview met de Deense krant Ekstra Bladet liet Riis optekenen dat Tinkov zijn levenswerk kapot heeft gemaakt door de ploeg op te heffen. Maar Tinkov is het met die uitspraak niet eens: “Ik denk dat het lastig is om de beginselen van kapitalisme te begrijpen als je opgroeit in een socialistisch land als Denemarken”, sneert de Rus.
“Riis moet begrijpen dat zodra een ploeg van eigenaar wisselt, de nieuwe eigenaar kan en laten wat hij wil met zijn eigendom. Ik heb zijn speeltje gekocht, heb er mee gespeeld en deed het op mijn manier. Het is dan ook raar om deze klachten te horen.”
“Hij heeft het geld dat ik hem betaalde gebruikt om een chalet in de Zwitserse Alpen te kopen, en waarschijnlijk heeft hij dat huis naar hartelust heringericht. Het zou raar zijn als de vorige eigenaar zou klagen over het nieuwe uiterlijk van dat chalet.”
In zijn reactie aan Cyclingnews doet Tinkov er zelfs nog een schepje bovenop. “Ik heb dit nooit eerder gezegd, maar ik wil de discussie openen. Ik vind dat types als Riis, Vaughters en Bruyneel uit de sport verbannen moeten worden. Zij hebben niet alleen doping gepromoot, maar er ook materialistisch van geprofiteerd.”
Vorige week werd bekend dat Riis de nieuwe eigenaar is van de Deense Continentale-ploeg Virtu Pro-VeloConcept.
34 Reacties
Okay, Tinkov is een exentriek bersoon, maar hij heeft natuurlijk wel een punt
Als ze in de wielersport iedereen moeten bannen die ooit iets met doping te maken gehad hebben zullen er nog bitter weinig van overblijven. Tinkov moet eens leren nuchter nadenken. Ik viseer niet alleen de wielersport.
Op een of andere manier mag ik die Oleg wel.
De vorige eigenaar mag toch klagen als Riis die chalet (die de vorige eigenaar zelf gebouwd heeft) in brand steekt?
Ik ben het wel met Tinkov eens dat dit soort mensen uit de sport verbannen moeten worden. Hetzelfde geld voor een aantal van de mannen die bij Roompot werken.
Tinkov zelf maakte ook gebruik van diensten van oud gebruikers/dubieuze namen. Denk alleen aan Contador(geschorst), Kreuziger (opspraak), Rogers (Vlees eten in China) en De Jongh (bekentenis afgelegd.) En in het begin van Tinkoff credit systems gaf hij renners als Hamilton een contract.
In de wielrennerij is het nou eenmaal lastig om volledig zuivere gewetens om je heen te hebben. Ik denkdat dit meer geroepen is vanwege onderlinge twisten. Want menneer noemt Bruyneel en co, maar vergeet landgenoot Ekimov voor het gemak even of Vinokourov.
Rare Rus. En hoe zou hij denken over sport in zijn geliefde Rusland waar de staat decennialang bijna elke topsporter gratis van dope heeft voorzien? Zou dan het hele Russische staatsapparaat verbannen moeten worden naar de Goelag archipel?
@ghostwriter
Tinkov geeft aan dat die jongens niet alleen hebben gebruikt, maar er ook beter van zijn geworden; dus geldelijk gewin. Dat is toch duidelijk andere koek.
@koersmaniak, natuurlijk niet, het chalet is dan van Riis, dus die mag er mee doen wat hij wil. Als de vorige eigenaar dat niet wil, had hij het niet moeten verkopen. Hetzelfde geldt voor het levenswerk van Riis, Tinkov heeft groot gelijk als hij wil stoppen
Idd. JohanP, dat vond hij politieke wraak op Rusland. Niet serieus nemen dit soort gasten.
Oleg wie?
headline van morgen: “Bjarne Riis over Oleg Tinkov: Hij moet worden verbannen uit de sport”.
Het gaat hier niet meer om de sport maar om ego’s!
Hopelijk verdwijnen ze allebeide voorgoed uit de wielersport….
Ik las op Il Perno dat Bernard Kohl misschien assistent wordt bij de ploeg van Riis.
Scherpe woordkeuze redactie: omgedoopt tot…
Eerst n held en na het belachelijk maken van Contador vind ik hem echt niet meer zo geweldig. Echt jammer, want vond hem altijd geweldig. En dacht dat een goeie persoon was. Maar dit zo mensen neerhalen
jammer
Geweldig statement. Punt.
het is weer meten met 2 maten, waarom noemt hij Lefevre niet?
https://twitter.com/TheRaceRadio/status/795629514571321348
Hypocriet gelul dus. Punt.
@achtpuntzes
“dan blijven er toch alleen schone renners/ploegleiders over, en wat is daar mis mee?”
Helemaal mee eens . + 1
Eerst jaren met hem samenwerken en dan achteraf zeggen dat hij uit de wielersport moet worden geweerd. Iets met boter en hoofd, Oleg, maar misschien kennen ze dat gezegde in Rusland niet.
is Bruyneel niet allang voor jaren geschorst? of zou hij dat niet weten?
Hematocriet vs Hypocriet, de strijd duurt voort…
Riis, Bruyneel, Vaugthers, Lefevre, Unzue. Allemaal ploegmanagers die de wielersport kan missen als kiespijn.