Bjarne Riis trekt financiële slagkracht Visma | Lease a Bike in twijfel: “Behoren niet meer tot de top”
foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 5 november 2025 om 17:04

Bjarne Riis trekt financiële slagkracht Visma | Lease a Bike in twijfel: “Behoren niet meer tot de top”

Bjarne Riis heeft zich uitgelaten over de financiën in het wielrennen. De Deen denkt dat Visma | Lease a Bike niet meer tot de financiële elite in de sport behoort en meent zelfs dat de ploeg zichzelf financieel beter laat lijken dan het daadwerkelijk is.

“Voor mij ziet het eruit alsof de ploeg geen geld heeft. Veel sterke renners verlaten het team en dat komt niet omdat Visma ze niet wil behouden. Ze hebben er gewoon voor gekozen om te gokken op Wout van Aert en Jonas Vingegaard en de renners daar net onder vertrekken omdat de ploeg ze niet kan behouden.”

Onder meer Tiesj Benoot, Olav Kooij, Attila Valter, Dylan van Baarle en Cian Uijtdebroeks vertrekken deze winter bij de ploeg van Richard Plugge, terwijl de nieuwe aanwinsten een mindere staat van dienst hebben dan bovengenoemde namen. Volgens Riis zegt dat veel.

“De mensen achter het team hebben veel van hun eigen sponsors bij de ploeg betrokken: Lease a Bike valt onder Pon.Bike group en ze rijden ook op fietsen van Cervélo. Dat geeft wel de suggestie dat ze financieel niet zo sterk meer zijn als dat ze doen overkomen. Op dit moment denk ik dat Visma economisch gezien ver van de drie grootste ploegen – UAE, Red Bull-BORA-hansgrohe en Lidl-Trek – af staat.”

Overigens moet Riis niets hebben van een budget cap. “Er zijn zoveel mensen die denken dat het erg is dat sommige teams meer financiële spierballen hebben dan andere teams, omdat ze het oneerlijk vinden. Maar dat is niet zo. De andere ploegen moeten gewoon beter worden. Deal ermee in plaats van continu te klagen.”

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
22 Reacties
05-11-2025 19:17
Dacht dat dit voor de meeste mensen al wel langer duidelijk was. Riis komt er blijkbaar nu pas achter.
05-11-2025 20:59
Aflopend
1: Tiesj Benoot, prima knecht niet de jongste meer.
2: Thomas Gloag, heeft talent maar haalde geen grand tour selectie.
3: Olav Kooij, Visma won 2/3 grand tours. Hij wilt graag TdF, dat gaat niet gebeuren.
4: Daniel McLay, geen groot verlies
5: Cian Uijtdebroeks, komt er niet bepaald uit. Hadden ze niet hoeven laten gaan.
6: Attila Valter, bruikbaar maar geen groot verlies.
7: Tosh Van der Sande 34, vervangbaar.
8. Julien Vermote, bruikbaar maar geen groot verlies.
9: Dylan van Baarle, kwam van Ineos na winnen Paris Roubaix. Salaris doet geen recht aan prestaties.

Prima transfermarkt gehad. Zie niet zo in wie ze per se hiervan hadden moeten behouden. Kooij uiteraard spijtig, maar dat die jongen ondersteuning wilt in de TdF is best begrijpelijk.
    06-11-2025 07:16
    Precies, het is grotendeels doorselecteren voor minder geld. Kooij vind ik ook minder spijtig als je ziet wat Brennan presteert
05-11-2025 20:11
Visma doet het goed tov het budget van UAE. En geweldig tov Ineos en Bahrein.
05-11-2025 19:29
Indrukwekkend hoor Riis, volgens mij heeft Plugge dit zelfs al ruiterlijk toegegeven.
05-11-2025 19:30
Het is toch juist mooi als een ploeg die minder te besteden heeft (in welke sport dan ook), blijft proberen om inventief met budget om te gaan om zo te blijven strijden tegen degenen met (veel) meer financiële mogelijkheden.
05-11-2025 20:12
Visma minder in de financiën, wel 2 grote rondes gewonnen afgelopen seizoen. En in totaal 65 overwinningen. Met etappe zeges in giro, tour en vuelta. Het enigste wat de afgelopen jaren ontbreekt is de winst in de ronde of roubaix.
Rijs heeft deels gelijk, maar zn ' stats' niet helemaal op orde.
05-11-2025 21:11
Ik had graag Cian, Tiesj en Olav zien blijven. Cian kreeg niet het gewenste programma en Decathlon is financieel heel ver gegaan voor de andere twee.

De overige renners waren goed, maar ik vermoed dat het overgrote deel niet kon blijven.

Ik mis dit jaar ook een echt grote nieuwe naam. Maar er was ook niet super veel beschikbaar. Met Brennan heb je de opvolger van Kooij al in huis. En ik verwacht veel van de nieuwkomers Barre en Piganzoli. Tel daarbij de ontwikkeling van Tullet en het herstel van Laporte en Zingle, dan komt het wel goed.
    05-11-2025 23:30
    Tiesj en Kooij inderdaad twee aderlatingen. Cian denk ik anders over. Die bleek mentaal nu twee keer op rij niet de meest stabiele. Doorselecteren en wat geld voor gevangen. Prima. Met Staune Mittet ook prima gedaan.
05-11-2025 18:36
In de categorie open deuren???
Ik denk dat een blinde nog kan zien dat Visma niet het ruimste budget heeft. Waarom loopt er anders zoveel kwaliteit de deur uit? Ze gokken zoals Riis terecht aangeeft op 2 renners, daarnaast is ook Kuss lang vastgelegd. Daar zie je direct ook het gevaar van langlopende contracten: Kuss zal ook niet voor een appel en een ei op de loonlijst staan maar sinds hij de Vuelta cadeau heeft gekregen rijdt hij achteruit.....
    06-11-2025 13:05
    Kuss heeft een contract tot en met 2027, net als 22 (!) andere renners. Jorgenson is de renner die naast Vingegaard en Van Aert ook een lang contract heeft. Brennan zullen zo daar aan toe willen voegen.
    06-11-2025 14:05
    Wanneer ze erin slagen om Brennan voor 10 jaar vast te leggen hebben ze, zoals het er nu naar uitziet, een veelwinnaar binnen op klassiek en etappezege-gebied.
    Vrees ook dat er op dit moment al wat managerslijntjes lopen richting
    meer kapitaalkrachtige ploegen. Hij is immers the next big thing.
    Heel benieuwd wat hij komend seizoen al gaat laten zien als 20 jarige.
06-11-2025 12:16
Of Visma-Lab draait gewoon zoals het hoort en gaat niet in op onrealistische eisen zodat de ploeg gewoon financieel gezond blijft? Niet zoals bij Intermarche Wanty waar ze op Waalse wijze boven hun stand hebben geleefd om één wisselvallige renner te overbetalen met de nodige schulden tot gevolg. Hij zegt zelf ook dat ploegen niet moeten zeuren maar beter worden, dat is exact wat ze bij Visma-Lab doen, renners beter laten worden. Dus ik snap zijn gezeur ook niet, in tegenstelling tot de meest kapitaalkrachtige ploegen is de filosofie daar niet een zak geld open trekken maar wel groeien en goed besturen. Ik ben niet zo'n fan van Plugge en al helemaal niet van zijn one-cycling maar hij doet het toch maar mooi.

En hij heeft ook geen gelijk over de budgetten, dat zou zo zijn als de budgetten op een natuurlijke wijze zouden zijn gegroeid. Niet zoals nu dat één portefeuille in verhouding tot de economische waarde van de sport zo groot is dat ze kunnen kopen en doen wat ze willen, zonder dat andere ploegen weerwerk kunnen bieden. Vergelijkbaar met de reuzebedrijven zoals Google die zo een onnatuurlijk marktoverwicht hebben gekregen dat ze de markt kunnen bepalen en nieuwkomers of anderen niet meer op de markt kunnen komen. Want die worden eens groot genoeg overgenomen of kapotgemaakt...
05-11-2025 20:14
Red Bull Bora bedoel ik
06-11-2025 10:57
Naar mijn gevoel doen ze het heel slim. Ze laten (betere) renners gaan die met name id voorjaarsploeg van belang zijn. Een Tiesj en van Baarle zijn al op leeftijd, dus het moment komt toch dat ze vertrekken. Als je dan ook nog een mooie transfersom krijgt, perfect. WVA is niet op
06-11-2025 10:59
gewassen tegen Pogi en MvdP in de monumenten. Kans op winst is nihil. Daarom beter een Benoot laten vertrekken dan bijv een Kuss of Yates. Die ook op leeftijd raken maar invloed hebben op winst grote ronde.
06-11-2025 17:44
Met uitzondering van Kooij en Benoot betekent geen van de vertrekkende renners een significant verlies voor Visma. Cian gaat geen grote rondes winnen. Benoots rol kan worden ingevuld (door Kielich, Tim Rex of Armirail, afhankelijk van de omstandigheden), en Kooij kon niet behouden worden, aangezien hij naar de Tour de France wilde, waarschijnlijk met een lead-out trein. In de toekomst zullen zijn doelen botsen met die van Seixas, en hem zal iets soortgelijks overkomen.

Hoewel ze geen winnende namen opleveren, noch de kloof met UAE Team Emirates zullen dichten, en ik ben er niet 100% van overtuigd, denk ik dat de aanwinsten goed waren. Natuurlijk zou iemand als Vauquelin interessanter zijn geweest qua powerhitters, maar ik denk dat Barré een goede optie is. Op papier zijn het allemaal betere namen dan Vermote, Van der Sande en diverse anderen die vertrokken.

De grootste zwakte van het team is dat ze geen toekomstige vervanger voor Vingegaard hebben. Ik zie Piganzoli en Nordhagen als renners die in staat zijn om in de top 10 te eindigen en tweede te worden in het team, maar meer ook niet. Ik hoop dat het kleine bedrag dat dit seizoen aan transfers is uitgegeven, wordt gereserveerd voor de aankoop van Seixas of Finn.
    06-11-2025 18:00
    Seixas weghalen bij een Franse ploeg die van Kooij de bestbetaalde sprinter ooit maakt en een middenvelder als Benoot een mega aanbieding kan doen? Volslagen kansloos natuurlijk.

    Ik neem aan dat als er budget gereserveerd wordt voor een gezichtsbepalende renner voor de komende tien jaar, dat Brennan die renner is.
    06-11-2025 20:38
    Ik neem aan dat dit een grap is? Visma is geen Soudal, die tevreden is met Brennan alleen voor sprints en klassiekers en geen enkel talent voor de grote rondes. De sponsors zullen iemand eisen die kan vechten voor de Tour de France-zege, en noch Piganzoli, Tulett, noch Nordhagen zijn zulke namen.

    Als dat betekent dat Brennan moet gaan om iemand te contracteren voor het algemeen klassement, dan doen ze dat. Geen twijfel mogelijk.
    06-11-2025 20:48
    Brennan heeft alles in zich om de komende tien jaar één van de gezichtsbepalende renners van de WT te worden. Sponsoren van dat soort renners mogen zich in de handen wrijven.
    06-11-2025 21:46
    Dat zal vast wel lukken. Maar Visma is een ploeg voor grote rondes, geen Soudal of Alpecin. Ze gaan de strijd voor de overwinning in de Tour de France niet opgeven.
    Als ze de keuze hadden tussen Seixas / Finn of Brennan, dan zouden ze Seixas / Finn contracteren.
06-11-2025 19:56
Hoezo heeft deze mens hier nog aandacht?!

Reacties zijn gesloten.