Olav Kooij na zege in GP Kranj: “Dit geeft veel vertrouwen”
Olav Kooij op archiefbeeld - foto: Bram Berkien
maandag 27 juli 2020 om 09:30 Volg in Google

Olav Kooij na zege in GP Kranj: “Dit geeft veel vertrouwen”

Olav Kooij had het wielerseizoen niet beter kunnen hervatten na de coronabreak. In de Sloveense GP Kranj boekte de renner, die deel uitmaakt van de opleidingsploeg van Jumbo-Visma, de derde overwinning van het jaar en dat geeft vertrouwen voor de komende wedstrijden.

Volgens Kooij (18) had zijn hele ploeg veel moraal om eindelijk weer te koersen. “In de laatste tien kilometer hebben we de sprinttrein opgezet. De jongens leverden perfect werk. Mick van Dijke zette mij af in de laatste 200 meter, waarna ik naar de overwinning kon sprinten.”

De beloftevolle renner vervolgt het seizoen met de Heistse Pijl, waar hij met Alvaro José Hodeg, Fabio Jakobsen en Dylan Groenewegen een aantal gerenommeerde sprinters treft. Daarna gaat hij van start in de Czech Tour. “Deze overwinning geeft veel vertrouwen voor de volgende koersen.”

Kooijs ploegleider Robert Wagner was blij dat zijn ploeg meteen kon winnen. “De afgelopen weken hebben we goed kunnen trainen in Slovenië. We wisten dat de jongens in orde waren. Ontzettend mooi dat ze het hier konden afmaken.”


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
2 Reacties
27-07-2020 09:47
Elke overwinning geeft vertrouwen maar de eerste zorgt vaak wel meteen dat de druk eraf is.

Overigens lees ik dat hij Heiste rijdt. Is dat een combi ploeg met Groenewegen in zijn ploeg of rijden ze als Development team zelfstandig? Dacht dat WT ploegen niet dezelfde koersen mogen rijden als hun opleidingsploeg.
    27-07-2020 09:49
    Heistse pijl is volgens mij een nationale koers, dan maakt het niet zo veel uit.

Reacties zijn gesloten.