Mathieu van der Poel zit ondanks breukje in pols alweer op de fiets
Positief nieuws over Mathieu van der Poel. De Nederlander liep afgelopen weekend een afrukkingsbreuk(je) in het scaphoidbeen op, maar kon vandaag alweer trainen. Hij maakte zijn eerste (virtuele) kilometers op de indoortrainer.
Van der Poel kwam zondag twee keer ten val in de Wereldbeker mountainbiken in Nové Mesto. Hij hield daar een afrukkingsbreuk(je) in het scaphoidbeen – een gewrichtsbandletsel van de pols – aan over. Twee dagen later is Van der Poel alweer in staat om te fietsen, blijkt uit een filmpje dat hij op Instagram heeft geplaats. Wel doet hij dat binnen en met een polsbrace.
Eigenlijk zou Van der Poel na de Wereldbeker in Nové Mesto afreizen naar La Plagne voor een hoogtestage, maar hij moet in ieder geval de eerste dagen van dat kamp missen. Richting het einde van de week – na een nieuwe controle – verwacht de ploeg meer duidelijkheid te kunnen verschaffen over zijn programma en al dan niet deelname aan het Critérium du Dauphiné (8-15 juni). Zondagavond maakten verschillende media de melding dat de Tour de France aan een zijden draadje zou hangen, maar voor die conclusie is het nog te vroeg.

-
Lees ook Sportdokter over polsblessure Mathieu van der Poel: "Tour de France mag geen probleem zijn"
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
Hij mankeert toch niks aan zijn benen..
Was wat te eager in de wedstrijd en zou er goed aan doen toch wat meer wb te rijden denk ik. Hoe dan ook komt hij echt wel terug op die mtb
maar dan wél eentje met onder andere 8 monumenten en
een WK-titel op de weg op zijn palmares.
Niet slecht voor een klungelaar, stuntelaar, duiker.....hé?