Mathieu van der Poel vertrekt morgen in de Ronde van België aan zijn eerste wegwedstrijd van 2017. De renner van Beobank – Corendon zal de Belgische rittenkoers echter niet tot het einde uitrijden.
Van der Poel vertelde vanavond op de ploegenvoorstelling in Lochristi dat hij slechts twee dagen mee zal rijden. Zondagavond heeft hij besloten om na de rit van donderdag uit de wedstrijd te stappen, om vervolgens door te reizen naar het Duitse Albstadt voor de wereldbekerwedstrijd mountainbiken.
Na zijn achtste plek in Nové Město mag hij aanstaande zondag op de eerste rij van start gaan. Afgelopen zondag ging hij nog als negentigste van start, waarna een indrukwekkende inhaalrace volgde.
25 Reacties
Typisch Matthieu…. doet gewoon lekker waar hij zin in heeft. Prima al zal de organisatie van de ronde van Belgie het misschien minder leuk vinden.
Net als mijn reactie op Greipel….Lekker respectvol naar de organisatie….Hier zullen regels voor moeten komen
Hij heeft groot gelijk, nu heeft hij een eerlijke kans om zich met de wereldtop te meten.
Verwacht wel dat Schurter nog te sterk is.
In de Ronde van België wordt hij er toch hard afgereden door Gilbert.
dan kan hij beter niet starten in de ronde van belgië.
Wordt interessant in de xc
Als je afstapt zonder echt problemen is het tot daar aan toe. Maar het al gaan verkondigen vind ik altijd wel erg onnodig.
Idd, heeft het dan überhaupt wel zin om aan twee (sprint)etappes mee te doen?
Die poll hieronder kan dus ook beter opnieuw worden gestart
Waarom dan starten? Het was dan nog net de Ardennen die zo interessant kon worden. Van Aert en Van der Poel tegen een gemotiveerde Gilbert.
Doe dan niet mee…
Dit lijkt inderdaad wat nutteloos, wie pleziert hij hiermee? Ik keek ook uit naar een gevecht tussen van der Poel en van Aert vs wegrenners Gilbert en Benoot.
Hoeven ze in ieder geval niet op hem te wachten als hij moet poepen.
Haha alleen de tijdrit en de ardennen etappe zouden heel interessant zijn. In een pak renners meepeddelen kunnen er heel veel. Doe dan inderdaad niet mee.
Zijn resultaat van afgelopen zondag was natuurlijk boven verwachting dus ik snap het wel.
Blij om hem straks in Albstadt te zien, fijn ook voor van Aert
Gezien het magere deelnemersveld zal de organisatie best blij zijn met hem, ondanks die twee dagen. Doern ze overigens in alle etappekoersen, zie recent de Giro, na de laatste sprintersetappe stapte een pak renners af.
@mat123
Helemaal mee eens. Je kan niet van twee walletjes eten
Het is niet verboden, en de ploeg en de renner willen het, klaar.
Gelukkig stapt hij af. Het is alsof je moet kiezen tussen de AMG of de ronde van Azerbeidjaan.
Wanneer je in een koers van start gaat, mag je niet gedurende die koers in een andere koers van start gaan. Dat mag volgens UCI regels alleen wanneer je toestemming hebt van de organisator. De organisatie van de Ronde van Belgie zal in dit geval Van der Poel dus toestemming hebben gegeven om in het weekend een MTB wedstrijd te rijden
De gemiddelde leeftijd bij Ajax tegen Lyon was…
Geldkwestie. Klaar.
Dan toch fijn zo’n netwerk, mooi besluit.
Pff, snapte al niet dat hij die C-koers op de weg verkoos boven de MTB WB. Gelukkig doet hij het nu zo.
@Lennimator …….??
Als iemand zijn hart volgt en niet zijn portemonnee is het Mathieu
Wanneer je wilt dat je ploeg nooit meer uitgenodigd wordt voor wegwedstrijden lijkt me dit de juiste keuze.