Mathieu van der Poel zal pas laat beslissen over deelname aan Omloop Het Nieuwsblad
foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 28 januari 2026 om 09:20

Mathieu van der Poel zal pas laat beslissen over deelname aan Omloop Het Nieuwsblad

Na de Wereldbeker van Benidorm liet Mathieu van der Poel doorschemeren dat een deelname aan de Omloop Het Nieuwsblad dit jaar een optie is. “Het zit in het achterhoofd, maar ik heb er zelf nog niets over beslist”, liet hij voor onze camera weten. De wielerfan zal nog wel even moeten wachten op duidelijkheid.

Van der Poel zal de knoop immers pas laat doorhakken. “De Omloop Nieuwsblad staat nog steeds met een vraagteken. Sowieso zal ik dat maar de week voordien beslissen”, geeft de renner van Alpecin-Premier Tech aan in gesprek met Het Nieuwsblad. “Eerst even kijken hoe ik uit mijn rust kom na dit WK.”

De 31-jarige Nederlander hoopt komende zondag eerst nog zijn achtste elitewereldtitel in het veld te veroveren. Daarna gaat de knop om, richting het wegseizoen, maar de Omloop Het Nieuwsblad (zaterdag 28 februari) volgt toch al over een maand.

Is er voor Van der Poel dan wel genoeg tijd om de switch te maken? “Omdat ik op het WK veldrijden top wil zijn, neem ik de week nadien altijd een week rust en dan komt die Omloop toch al snel. Maar misschien dat ik hem dit jaar toch eens probeer.”

Als de klassiekerspecialist ervoor kiest om de koers dit jaar wel in zijn programma op te nemen, zal hij in ieder geval zijn eeuwige concurrent Wout van Aert treffen. De Belg van Visma | Lease a Bike heeft al bevestigd dat hij zijn seizoen af zal trappen met de Omloop.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
13 Reacties
28-01-2026 09:25
Logisch die koers is ook vrij kort dag na het WK veldrijden als hij daarna nog wat wil rusten ook. Ik verwacht hem precies toch aan de start, weliswaar niet in topconditie maar dat hoeft voor hem ook niet om er te kunnen winnen.
    28-01-2026 10:13
    Hij kan ook gaan om Jasper te ondersteunen die vorig jaar de sprint verloor.En tijdens een koers kan hij zich misschien top voelen. en Jasper niet..je weet het nooit.
28-01-2026 10:19
Met de vorm die hij nu heeft zal hij waarschijnlijk na 1á2 ronden vertrekken, een gat slaan. En dan kan hij al bij wijze van spreken al uitbollen richting finish, want de nummers 2/5 zullen waarschijnlijk lang bij elkaar blijven dus niet echt vol in de achtervolging gaan. Dus diep hoeft hij niet te gaan.
    29-01-2026 09:51
    Mathieu heeft alles op het WK gezet en toen hij vorig jaar het WK won, was hijzelf niet tevreden over de wijze...hij was niet top, had te vroeg gepiekt...Dit jaar heeft hij het anders aangepakt om te kunnen pieken op dit o zo belangrijke WK voor hem. Het zal de boeken ingaan en hij wil dit WK vast en zeker groots uitpakken. Er zit een risico in en dat is pech, dat hebben we in Maasmechelen kunnen zien...en Mathieu ook,om pech naar je hand te kunnen zetten heb je een voorsprong nodig....en dat krijg je door vroeg te vertrekken....mijn idee is dat hij vanaf de startlijn meteen volle bak vertrekt als een kanonskogel om iedereen murw te slaan en een zo groot mogelijke voorsprong te pakken van ruim boven de minuut. Tijdens Hoogerheide zagen we een geweldige Mathieu, maar hij reed zelfs daar niet voluit....zondag zal hij dat zeer zeker wel doen...meteen!
28-01-2026 11:21
Benidorm 2.0
    28-01-2026 13:58
    En je weet hoe dat afliep.
    28-01-2026 20:19
    Ik hoop in alle geval dat hij meedoet. Zal de koersdynamiek zeker veranderen.
28-01-2026 15:07
Hij lijkt er zin in te hebben en zal dus wel starten normaal gezien.
28-01-2026 12:56
Het grote voordeel van het winnen van de Omloop is wel dat je dan met een gerust hart je racefiets kunt opbergen om te gaan mountainbiken, want afgaande op de geschiedenis is het winnen van Vlaanderen of Roubaix dan zo goed als uitgesloten.
    28-01-2026 18:32
    ?
28-01-2026 13:45
Rij die koers gewoon. Dan heb je een koers ipv 1 dag trainen. Lekker boeiend.
    28-01-2026 14:18
    Ik fiets de Maeslantkering pas op als het maart is. Dus ik kan best begrijpen dat hij lekker wil trainen op een oord waar het warmer is.
29-01-2026 16:25
Zou leuk zijn een race met ook Van Aert. Heerlijk.
Hij zal fit/uitgerust moeten zijn. Mathieu kennende rijdt hij om te winnen in zo'n koers of af te stoppen om een ploeggenoot kans te geven.

Reacties zijn gesloten.