maandag 19 januari 2026 om 18:32

Mathieu van der Poel denkt na over debuut in Omloop Het Nieuwsblad

Video Zien we Mathieu van der Poel op zaterdag 28 februari in de Omloop Het Nieuwsblad? Het behoort tot de mogelijkheden. De kopman van Alpecin-Premier Tech liet zondag (na zijn zege in de Wereldbeker Benidorm) voor onze camera weten dat een deelname aan de Vlaamse openingsklassieker een optie is.

“Het zit in het achterhoofd, maar ik heb er zelf nog niets over beslist”, aldus Van der Poel, die de Omloop Het Nieuwsblad nog nooit eerder reed. Als hij ervoor kiest om de koers dit jaar wel in zijn programma op te nemen, zal hij in ieder geval zijn eeuwige concurrent Wout van Aert treffen. De Belg van Visma | Lease a Bike heeft al bevestigd dat hij zijn seizoen af zal trappen met de Omloop.

Het wegprogramma van Van der Poel voor 2026 is nog niet onthuld. De Nederlander, die maandag zijn 31ste verjaardag viert, rijdt eerst nog drie crossen. Volgend weekend start hij in de laatste wereldbekers van het seizoen, in Maasmechelen (24 januari) en Hoogerheide (25 januari). Op 1 februari volgt zijn grote doel van deze winter: het WK in Hulst.



De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
26 Reacties
18-01-2026 20:01
Goh, eeuwige concurrent. Als we actueel genoeg zijn om bij grote 3, 4, 5 of 6 niet meer over Alaphilippe en Roglic te spreken, dan mogen we Mathieu en Wout als "grote concurrenten" toch ook stilaan begraven. In eendagskoersen staat het inmiddels 13-4 qua h2h de afgelopen 5 jaar. De enige concurrentie die er op eendagsvlak bestaat is Pogi-Vdp en als je een derde hond zou moeten noemen is het Pedersen en niet Van Aert.
    18-01-2026 20:21
    Toch wel een verbeterpuntje van deze site om niet langer elke ruft die Wout laat als “breaking news” te brengen. Hij moet eerst maar weer even laten zien dat hij het niveau weer haalt van bijvoorbeeld 2022.
    Tot die tijd graag iets minder Woutflits.
    19-01-2026 08:50
    Ik snap je punt Cochise, er is een duidelijk verschil in het niveau van MVDP tov WVA.
    Anderzijds, als ik even een vergelijking mag maken, zijn wedstrijden waar MVDP en WVA tegen elkaar strijden een beetje te vergelijken met een derby in het voetbal tussen Manchester United en Manchester City. United was top maar nu subtop, City is nog steeds top. Dit blijven echter interessante, geladen wedstrijden en op een manier ook eeuwige concurrenten.
18-01-2026 17:53
Ik zou het zeker doen als ik hem was. In hoogvorm voor het WK, dan even gas terug en dan hup, even een paar keer uit het zadel heuvelopwaards en weer een mooie semi-klassieker toegevoegd aan zijn palmares. Of zou het niet zo gemakkelijk zijn? :-)
18-01-2026 17:43
Ja, doe!
Hup voor de omloop
18-01-2026 19:21
OHN kan wel weer eens een grote naam als winnaar gebruiken; de vorige is inmiddels van 2017.
    18-01-2026 19:28
    Euh…. Wout 2022?
    18-01-2026 20:12
    Echt treurig dit soort comments van silent. En arme kartouche die hapt...
    18-01-2026 21:30
    Hongerig naar het voorjaar.
18-01-2026 19:14
Arme Wout…
    18-01-2026 21:22
    Wva kan ook zonder mvdp wellicht niet winnen daar, dat zou ook wat verdacht zijn je moet pas een maand later echt goed zijn, dat is ook de reden dat bijvoorbeeld een Boonen daar nooit kon winnen.
19-01-2026 09:15
Wat een gezeur in de comments. Hoe mooi zou dat zijn, een goat in de enige echte opener van het wielerseizoen!
18-01-2026 18:12
Vorig seizoen begon hij in Le Samyn dus 3 dagen eerder beginnen zal geen enkel probleem zijn lijkt me. Aan de andere kant is het niveau in de Omloop wel een stuk hoger natuurlijk.
    18-01-2026 19:01
    Vorig seizoen was het een treurige koers de Omloop.
18-01-2026 19:02
Lekker uit het gedrang blijven , en gaan voor de monumenten
    19-01-2026 08:53
    Gedrang is geen punt als je er 2 minuten vooruit rijdt...

    Gekkigheid natuurlijk, maar De Omloop is wel een risicokoers waar iedereen even wil laten zien dat ze scherp zijn aan het begin van het seizoen. Het testosteron klotst door de berm. Zou een prima koers zijn om over te slaan "als je doelen later liggen".
18-01-2026 21:04
De Omloop. Dat was in de tijd van Hubert Hutsebaut, die overigens voornamelijk de E3 won, toch dé seizoensopener?

Daarvoor kijk je nu toch eerder naar de Strade, waar ik Mathieu dan ook liever aan de start zou zien.
    19-01-2026 11:07
    Dacht eerst dat je een grapje maakte met Hubert Hutsebout, maar warempel die heeft een kort tijd (1968-1972) als prof gefiets en is daarna verder gegaan als acrobaat
18-01-2026 19:27
Is een kleine hint naar de Omloop om met een stevig bod te komen, waartegen geen nee gezegd kan worden. ;)
18-01-2026 21:15
Lijkt mij meer iets voor als hij eens een crosswinter overslaat, na het WK zal de riem er wellicht wel een paar dagen afgaan omdat je die piek sowieso niet kunt doortrekken en hij zal de Omloop toch enkel doen als hij kan winnen, is dat niet iets te geforceerde boel dan? Hij mag hoor dat geeft die wedstrijd sowieso meer animo, maar ik betwijfel dat dit het recept gaat zijn om Pogacar te kloppen in de rvv.
    18-01-2026 21:50
    Ik denk niet dat er een piek is momenteel, vandaar dat het mogelijk is.
    19-01-2026 12:53
    Hij houdt niet van half werk dus ik denk dat die een eerste piek legt op het WK veldrijden, maar goed hij reed vorig seizoen ook Samyn dus het zal op zich wel kunnen zeker. Misschien durft hij het ook wel aan om met een iets mindere conditie te starten in de Omloop, wetende dat hij zonder Pogacar nog wel wat marge heeft op de rest.
19-01-2026 00:01
Goed idee...

Als je Pogacar aan een overwinning in Roubaix wil helpen.
19-01-2026 11:47
Gaat om de échte knikkers en poga de eerste 3 monumenten van 2025, verslaan. Wat gaat gebeuren.
19-01-2026 19:02
Het lijkt mij wat vroeg. Strade Bianche wordt waarschijnlijk ook overgeslagen dus waarom hier dan wel al beginnen?

Reacties zijn gesloten.