Mathieu van der Poel wil dit voorjaar twee hiaten op zijn palmares vullen
foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 25 februari 2026 om 11:27 Volg in Google

Mathieu van der Poel wil dit voorjaar twee hiaten op zijn palmares vullen

Het was lange tijd gissen naar het exacte voorjaarsprogramma van Mathieu van der Poel, maar Alpecin-Premier Tech maakte woensdag de wedstrijdkalender van zijn kopman bekend. Van der Poel richt zich ook dit jaar op zijn geliefkoosde monumentale klassiekers, maar hoopt ook twee nog ontbrekende koersen toe te voegen aan zijn palmares.

Als we naar zijn programma kijken, dan valt op dat Van der Poel – in tegenstelling tot vorig jaar – zijn opwachting zal maken in de Omloop Het Nieuwsblad en In Flanders Fields. From Middelkerke to Wevelgem, de nieuwe naam van Gent-Wevelgem. De 31-jarige coureur wist deze klassiekers nog niet eerder te winnen in zijn carrière.

Dat Van der Poel niet op de erelijst staat van de Omloop Het Nieuwsblad, is niet zo gek, want hij stond nog niet eerder aan het vertrek van de Vlaamse openingsklassieker. In 2020 was hij dat wel van plan, maar Van der Poel moest dat jaar wegens griep en hoge koorts in extremis afhaken voor het openingsweekend.

Van der Poel heeft al wel een geschiedenis in Gent-Wevelgem, met eerdere deelnames in 2019, 2020 en 2024. Hij eindigde telkens bij de eerste tien. Bij zijn debuut in 2019 werd hij vierde, een jaar later was hij negende en twee jaar geleden moest hij alleen Mads Pedersen laten voorgaan in een sprint-à-deux.

Van der Poel was een van de hoofdrolspelers in Gent-Wevelgem 2020 – foto: Cor Vos

Mocht Van der Poel erin slagen om dit voorjaar de Omloop Het Nieuwsblad en In Flanders Fields te winnen, dan kan hij twee hiaten op zijn al indrukwekkende erelijst afvinken. Er blijft dan nog maar één prestigieuze kasseiklassieker over om te winnen: Kuurne-Brussel-Kuurne.

Aankomende wedstrijden voor Mathieu van der Poel

DatumWedstrijd
4 jul - 26 julFR flagTour de France(2.UWT)


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!

Voor de zomervakantie
7 Reacties
25-02-2026 12:13
De schrijver van dit artikel mag gerust vinden dat deze koersen
hiaten op Mathieu's palmares zijn.....maar nergens lees ik hier
dat Mathieu zelf die uitspraak deed en de kop dus enkel de illusie
wilt hoog houden.
25-02-2026 12:07
Mooie ambitie: GW zou hem moeten kunnen lukken maar dat wordt wel fors knokken, hopelijk is King Mads dan ook weer terug aan de start.
25-02-2026 11:50
Hup Mathieu
25-02-2026 13:54
Er blijft dan nog maar één prestigieuze kasseiklassieker over om te winnen: Kuurne-Brussel-Kuurne.

En Luik-Bastenaken-Luik dan?
    25-02-2026 15:22
    Luik is geen kasseien klassieker.
    25-02-2026 21:30
    En Kuurne is niet prestigieus,
    althans niet voor MvdP. Wel voor vele anderen
25-02-2026 15:23
Zou die niet stieken Kuurne ook gewoon gaan rijden als hij de Omloop weet te pakken.

Reacties zijn gesloten.