Mathieu van der Poel vloert Nacer Bouhanni in Ronde van Limburg
Mathieu van der Poel heeft voor de tweede keer in zijn carrière de Ronde van Limburg gewonnen. Onze landgenoot van Corendon-Circus versloeg na 200 kilometer koers sprinter Nacer Bouhanni in de eindsprint. Tim Merlier werd derde. In 2014 wist Van der Poel in Belgisch Limburg zijn eerste profzege ooit te boeken op de weg.
De vluchters van de dag waren Senne Leysen (Veranda’s Willems-Crélan), Jimmy Janssens (Cibel-Cebon), David Boucher (Tarteletto-Isorex) en Olivier Pardini (Differdange). Hun voorgift op het peloton bedroeg nooit meer dan vijf minuten.
Good old Boucher haakte onderweg af, waardoor drie renners overbleven aan kop. Die mannen werden in de slotronde rond Tongeren gegrepen, waarna een chaotische slotfase volgde. Een tiental maakte zich los van het peloton, waar nog een zware partij te melden was. Vlak voor de slotkilometer kwam alles bij elkaar. In de sprint die volgde was het Mathieu van der Poel die Nacer Bouhanni met grote voorsprong vloerde.
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
VDP wordt ook een 'hele grote' op de weg.
@Greenday zegt de naam Wout van Aert je iets lijk me ook een groot talent
En derde is Tim Mellier ook al een crosser
Verder is dit duidelijk de veldritkoers bij uitstek. Net als vorig jaar veldrijders op 1 en 3 in de uitslag, en 3 zeges door veldrijders in de laatste 5 jaar.