Mathieu van der Poel reed al eens Alpe d’Huez op: “Weet er niet meer zo veel van”
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 24 juli 2026 om 14:09 Volg in Google

Mathieu van der Poel reed al eens Alpe d’Huez op: “Weet er niet meer zo veel van”

Voor Mathieu van der Poel is er vandaag niet veel eer te behalen in de Tour de France, maar de Nederlander kijkt desalniettemin wel uit naar Alpe d’Huez. Voor de klassiekerspecialist is het de eerste keer dat hij de klim in wedstrijdverband zal opfietsen, al is het voor Van der Poel geen onbekende berg.

“Ik heb een herinnering van toen ik heel jong was, maar ik weet er niet meer zo veel van. Dat is inmiddels al iets meer dan twintig jaar geleden. Toen woog ik ook een stuk minder, ik reed toen misschien wel sneller omhoog”, lacht hij in gesprek met de NOS.

Wat verwacht de renner van Alpecin-Premier Tech van deze hoogdag in de Alpen? “Het zal enorm druk zijn, als je de beelden ziet. Maar dat maakt het ook wel weer leuk, dan gaat de tijd toch sneller voorbij. Ik zak straks pas weten of ik het ook leuk vond, maar het is altijd leuker als er wel volk staat.”

Van der Poel zal vandaag niet meestrijden om de overwinning, maar kan het publiek wellicht wel op een andere manier vermaken, bijvoorbeeld met een wheelie.

“Of ik dat van plan ben? Dat weet ik niet, ik ben al blij dat ik tot Alpe d’Huez geraakt ben”, reageert hij met een glimlach. “De vorige keer (in de Tour van 2022, red.) was ik al uit de Tour. Ik kijk er wel naar uit.”

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids