Mathieu van der Poel opent mountainbikeseizoen donderdag in Ardennen
Tweënhalve week geleden reed Mathieu van der Poel met de door hem gewonnen Amstel Gold Race zijn voorlopig laatste wedstrijd op de weg. Van een lange rustperiode is geen sprake, want deze week start zijn mountainbikeseizoen met de Belgian Mountainbike Challenge, een meerdaagse wedstrijd in en om La Roche-en-Ardenne. Deze etappekoers wist Van der Poel in 2017 al op zijn naam te schrijven.
De wedstrijd staat voor de kopman van Corendon-Circus in het teken van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Op 17 mei staat Van der Poel namelijk aan het vertrek van de wereldbekermanche in Albstadt. Deze begint met een zogenoemde short track-wedstrijd (waarin direct al punten voor het wereldbekerklassement zijn te verdienen) en twee dagen later neemt MvdP deel aan de klassieke cross-crountry-wedstrijd.Tussen de Belgian Mountainbike Challenge en de Duitse wereldbekerwedstrijd is Van der Poel ook nog een keer op de weg te bewonderen. Op woensdag 15 mei staat hij namelijk aan de start van Puivelde Koerse.
De Belgian Mountainbike Challenge profileert zichzelf als de zwaarste mountainbike-wedstrijd van de BeNeLux. Ze begint donderdag 9 mei en eindigt zondag 12 mei. Na een korte proloog op donderdag staan er etappes van 80, 95 en 62 kilometer op het programma. Alle ritten worden verreden in de omgeving van La Roche-en-Ardenne.
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
Reacties zijn gesloten.