Mathieu van der Poel krijgt bijzonder cadeau van ‘collega’ koning Willem-Alexander
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 1 februari 2026 om 16:52

Mathieu van der Poel krijgt bijzonder cadeau van ‘collega’ koning Willem-Alexander

Video Mathieu van der Poel heeft zich voor de achtste keer in zijn profcarrière tot wereldkampioen veldrijden gekroond. Daardoor is hij nu alleen recordhouder wat betreft het aantal wereldtitels. Koning Willem-Alexander, die te gast was bij het WK in Hulst, overhandigde hem om die reden een speciaal cadeau.

Van der Poel kreeg op het podium een extra regenboogtrui uitgereikt van de Nederlandse koning en David Lappartient, de voorzitter van de UCI. Op deze trui staat het getal 8, voor de acht wereldtitels die MVDP inmiddels heeft behaald in het veld. Voor het WK in Hulst deelde hij het record nog met Eric De Vlaeminck, die zeven keer wereldkampioen veldrijden werd.

Koning Willem-Alexander vond het ‘prachtig’ om Van der Poel te mogen huldigen. “Zo’n sportman, zo’n bescheiden man, die daar op het hoogste podium staat”, zei de koning voor onze camera.

Collega’s
De koning van Nederland noemde Van der Poel, de ‘koning van de cross’, bij de NOS ook nog grappend zijn ‘collega’. “Het was natuurlijk sportgeschiedenis wat we vandaag gezien hebben. Als je acht keer wereldkampioen kunt worden, dat is zo uniek. En om dat hier, op Nederlandse bodem, te mogen zien gebeuren…”

“Iedereen verwacht het van tevoren, maar nu hij zo magistraal gewonnen heeft, kunnen we niet anders dan ongelofelijk trots zijn wat hij gedaan heeft voor het Nederlandse fietsen, voor Nederland als land en natuurlijk ook voor zichzelf. Echt uniek.”

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
4 Reacties
01-02-2026 17:31
Leuk interview met de koning en ook leuk dat hij de sport echt volgt.
    02-02-2026 06:27
    Ja het is geen verkeerde gast volgens mij.
    Beetje jammer alleen dat we zoveel geld aan hem kwijt zijn, al kan hij daar zelf weinig aan doen.
    02-02-2026 09:30
    Het koningshuis levert ook aardig wat geld op, alleen hoor je dat minder vaak.
    Ze zijn ook in het buitenland heel geliefd, wat mooie zakendeals oplevert.
    En een president is ook niet gratis...
02-02-2026 06:57
Die man is zichzelf als hij bij een sport evenement is . Maar in ons landje mag je als koningshuis niet anthusiast zijn ik herinner me nog hij mee juichte bij het hockey . Dan zijn er mensen die zeggen dat dat niet gepast is . Dan ben je pas echt zielig als je dat vind

Reacties zijn gesloten.