Mathieu van der Poel en Jasper Philipsen bewezen het gelijk van Alpecin-Premier Tech
Drie keer op een rij voor Mathieu van der Poel in de E3 - foto: fotopersburo Cor Vos
Youri IJnsen
dinsdag 14 april 2026 om 12:06

Mathieu van der Poel en Jasper Philipsen bewezen het gelijk van Alpecin-Premier Tech

Met vier zeges in het klassieke voorjaar en het afvinken van In Flanders Fields (voorheen Gent-Wevelgem) als laatste ontbrekende gewonnen voorjaarskoers, moet Alpecin-Premier Tech tevreden zijn. Het geluk was niet altijd aan hun zijde, maar de twijfels die er voor het seizoen waren over de sterkte van de selectie zijn in ieder geval weggenomen. Dat hebben de laatste weken bewezen.

“Als het niet of slechts een klein beetje minder is, zal het nog altijd oké zijn”, vertelde Philip Roodhooft over de ambities voor het voorjaar 2026, na de zo succesvolle klassiekercampagne van vorig seizoen. Van 2023 tot en met 2025 won het Belgische ProTeam zelfs ieder voorjaar tenminste twee Monumenten. Daardoor konden ze dit jaar met Mathieu van der Poel records verbreken of evenaren. De 31-jarige Nederlandse kopman kon de eerste zijn met vier zeges in de Ronde van Vlaanderen en in Parijs-Roubaix de eerste met vier zeges op rij. “Maar dat hoeft niet noodzakelijk in 2026 te zijn”, had Christoph Roodhooft daarover al gezegd.

Philipsen juicht in In Flanders Fields – foto: Fotopersburo Cor Vos

Afgelopen winter was er wel veel te doen om het vertrek van het sterke middenveld bij Alpecin-Premier Tech. Termen als ‘leegloop’ en ‘kwaliteitsverlies’ staken de kop op door het vertrek van onder meer Gianni Vermeersch, Quinten Hermans, Timo Kielich en Xandro Meurisse. Tot onbegrip van de broers Roodhooft, eigenaren van de ploeg. Zij vonden juist dat ze goedkoper én versterkt uit de transferwinter kwamen. We stellen vast dat ze in ieder geval niet zwakker zijn geworden. En ja, een ploeg is nog altijd zo sterk als hun beste man. Maar daarover bestaat geen twijfel.

Het Belgische WorldTeam won met Omloop Het Nieuwsblad, E3 Saxo Classic (beide Mathieu van der Poel), Nokere Koerse en In Flanders Fields (tweemaal Jasper Philipsen) vier van de negen kasseiklassiekers. Na jaren met vele Monumentale zeges zat die er dit voorjaar weliswaar niet bij, maar toch kun je zeker niet spreken van een slechte klassiekercampagne. Nieuwkomers als Florian Sénéchal en met name Jonas Geens wisten zich direct te onderscheiden, terwijl het inslikken van de transfer naar Soudal-Quick-Step door Edward Planckaert zich misschien wel het meest heeft uitbetaald.

De sprintaantrekker van Philipsen was dit voorjaar van goudwaarde in het positioneren van de kopmannen. Tel daarbij op dat de rol die Tibor Del Grosso in het voorjaar kan spelen komend seizoen nóg groter zal zijn (vanwege een natuurlijke ontwikkeling), en je kunt stellen dat de broers Roodhooft gelijk hebben gekregen. De enige fout die je ze dit voorjaar kunt verwijten, is de keuze om niet iedereen met dezelfde pedalen te laten rijden in Parijs-Roubaix. Kan MVDP verder op de fiets van Philipsen in het Bos van Wallers, dan ziet de wereld er afgelopen zondag wellicht heel anders uit.

Met Del Grosso kozen de broers Roodhooft dit voorjaar wederom voor een voorzichtige aanpak. Waar andere teams grote talenten steeds sneller in het diepe gooien, brengt Alpecin-Premier Tech de nuchtere Drent rustig. Del Grosso zou zich dit voorjaar nog niet op de allergrootste koersen focussen, met uitzondering van de E3 Saxo Classic en de komende Amstel Gold Race. Toch werd hij afgelopen week toegevoegd aan de selectie voor Parijs-Roubaix, waar hij een sleutelrol vervulde in het Bos van Wallers. Het ligt in de lijn der verwachting dat hij de komende jaren er in alle grote finales bij zal zitten.


Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
10 Reacties
14-04-2026 13:52
Ze hebben gewoon, net zoals andere jaren, gewoon een prima, braaf team om de alleskunner MvdP en rappe student heen zitten. Maar ik vind dat er echt een subtopper/lijfwacht/schaduwman van het niveau Vermeersch (allebei kan) Laporte, Stuyven etc mist.
    14-04-2026 14:25
    Die rol zal op natuurlijke wijze steeds meer ingevuld worden door Del Grosso lijkt me. Als die zijn evolutie verderzet zoals gehoopt, dan kan hij overnemen van de grootmeester eens die fulltime golfer wordt.
    14-04-2026 15:04
    Bij Del Grosso is het de vraag welke richting hij zich op ontwikkelt. En of hij ooit het kopmanschap over kan nemen, of toch een sterke renner in de breedte is.

    Maar ben het met Romans eens dat ze iemand missen die je altijd kunt opschrijven als de "Vorentscheidung" is geweest. En dat je daarbij de beide Vermeerschen goed voor kunt gebruiken. Waarbij de kleine Vermeersch vooral uitblinkt in positioneren en de koers lezen, en de grote Vermeersch ook de grotere motor lijkt te hebben.
    14-04-2026 18:24
    Ik zie Verstrynge ook nog wel in die rol groeien. Niet in een volledig vlakke koers als Roubaix, maar een race met wat heuvels zoals RVV of Dwars Door, denk ik dat hij uiteindelijk een type Jorgenson kan worden.
14-04-2026 12:31
Hebben ze gelijk gekregen of heeft de klasse van Pogi en Matje hun ongelijk gecamoufleerd?

Alpecin doet op dit vlak al jaren hetzelfde. 2-3 kopmannen zijn echte winnaars en worden daar naar betaald, de rest van de ploeg bestaat uit helpers en verdient matig voor WT-begrippen. Jaarlijks vertrekken de betere helpers, waardoor de ploeg in de breedte matig blijft voor een kopman zoals Van der Poel. Vaak blijft dit zonder gevolgen doordat VDP (evt. samen met Pogi) de koers zodanig hard maakt dat het man tegen man is. Zodra dat een keer niet gebeurt en de koers iets tactischer is, heeft Alpecin echter direct een probleem.
    14-04-2026 12:59
    Je kunt elke euro maar één keer uitgeven. De kans op succes is veel groter met enkele vedettes dan met meerdere subtop renners. Ook marketingtechnisch slimmer. Dus ik snap de keus van de gebroeders Roodhooft wel. Bovendien hebben ze een neusje voor opkomende jeugd die uit het juiste hout zijn gesneden en stomen ze die klaar om nieuwe toppers te worden. Daarnaast stapte Premier Tech relatief laat in, waardoor gewilde renners op de markt al een nieuwe ploeg hadden, dus op inkomend transfervlak is dit jaar wellicht meer te verwachten.
14-04-2026 15:47
Natuurlijk roept Roodhooft dat de ploeg niet zwakker is geworden, maar dat zijn ze wel. Wat tegengas van de vragensteller was hier wel op zijn plaats geweest. In Vlaanderen zat Van der Poel al op 100 km van de finish alleen. En dan dat gestuntel in Wallers nog.
    14-04-2026 16:49
    Precies dit. Ik hou niet zo van die Alpecin-promopraatjes die hier als journalistiek worden gepresenteerd.
    14-04-2026 20:05
    En nu de vraag:
    Wie was er vorige jaren in staat geweest om die versnelling op de molenberg op100km v/h einde te beantwoorden?
    Een goeie Gianni Vermeersch (die nu ook mee was). Daar stopt het ook wel.
    In het gehele voorjaar hebben ze telkens hun werk perfect kunnen doen en VdPoel in goeie positie kunnen afzetten.

    En nu in Roubaix was
    1) Philipsen jammergenoeg niet goed genoeg.
    2) Die pedalen, VdPoel is 10cm groter dan Philipsen.
    No way dat ie ook maar ietswat goed op die fiets zou zitten...
14-04-2026 16:56
De ploeg is inderdaad zwakker, en was vorig jaar ook al minder dan t jaar daarvoor. Wat enorm opvalt is hoe de kwaliteit van Van der Poel en in mindere mate Philipsen verbloemt dat de rest van de ploeg uitermate matig is. Ik vind Del Grosso een zeer veelbelovende jonge renner en hij zal het gat wat gevallen is na het vertrek van mannen als Soren Kragh, Kielich, Hermans, Meurisse, Vermeersch een beetje kunnen opvangen. Maar als je die 5 namen net hoort.... en bedenkt dat die allemaal pleite zijn, dan kun je onmogelijk dit artikel schrijven en volhouden dat de ploeg in t geheel niet zwakker is geworden. Tis heel karig, los van Mathieu en Jasper. En je kunt ook niet verwachten dat Del Grosso daar 5 uitstekende luitenanten gaat vervangen. Vermeersch en Hermans weg is echt wel een flinke slok op de borrel en ik vond Soren Kragh samen met Vermeersch de beste teammate die MvP gehad heeft die laatste 6 jaar. Het is heel opvallend hoe in elke klassieker de laatste weken Mathieu continu geisoleerd zit. Planckaert en Diller zitten er 70km voor de finish niet meer bij en de rest is op 120km van de finish doorgaans al weggefladderd.

Reacties zijn gesloten.