‘Mathieu Van der Poel beter dan Eddy Merckx in eerste voorjaar op de weg’
‘Merckxiaans’ is een van de superlatieven waarmee het rijden van Mathieu van der Poel het afgelopen voorjaar is uitgedrukt. En onterecht is het gebruik van die term volgens Het Nieuwsblad niet: volgens de Belgische krant doet MvdP het in zijn eerste voorjaar op de weg het zelfs beter dan Eddy Merckx.
Merckx en De Vlaeminck delven onderspit
En dus vindt de Belgische krant het na deze indrukwekkende reeks prestaties wel op z’n plaats om een vergelijking met vedetten uit het verleden te maken. Allereerst doken ze de archieven in om de uitslagen van de grootstet wielrenner aller tijden erbij te pakken, die zijn eerste voorjaar op twintigjarige leeftijd afwerkte: “Eddy Merckx won in 1966 Milaan-Sanremo en werd derde in de toenmalige Omloop Het Volk.”
En ook Roger De Vlaeminck moet het onderspit delven volgens het dagblad. De Vlaeminck greep in zijn allereerste voorjaar op de weg de zege in de Omloop Het Volk. Daarnaast werd hij in 1969 tweede in Milaan-Sanremo, derde in Gent-Wevelgem, vijfde in Parijs-Roubaix, zesde in de Waalse Pijl en derde in het Kampioenschap van Zürich. “Ook Edwig Van Hooydonck, Rik Van Steenbergen en Rik Van Looy kunnen dit soort adelbrieven niet voorleggen”, schrijf de krant tenslotte.
hoezo? Alles wat reusjen zegt slaat toch de spijker op zijn kop?
Omdat iedereen op wielerflits maar renners ongestraft mag blijven beschuldigen zonder dat er door wielerflits word ingegrepen heb ik nog een roddeltje over jou..... Ik weet niet of het waar maar ik heb gehoord dat jij sex hebt met de hond van de buurman.
Ben benieuwd of wielerflits met 2 maten meet.
Merckx heeft positief getest, geen valse beschuldigingen dus.
Daarnaast mag wat mij betreft je post prima blijven staan. Je zegt namelijk niets verkeerds.
Dit was een geweldige sessie van MvdP met een schitterende AGR als spetterend klapstuk maar dit type gekwaak heeft hij meer last van dan baat bij. De volgende hoofdstukken zijn overtreffen en (her)bevestigen, pas daarna kunnen we met Sagan, Gilbert, Cancellara etc op komen draven.
U bent een en al negatief, en totaal geen verstand van wielrennen.Ga lekker de Donald Duc Lezen.
Denk dat Merckx een paar honderd cross zeges achter loopt op Mathieu ....en Mountainbiken bestond toen nog amper..... inderdaad geen vergelijk.
Vergelijken kan best en dan blijkt VdP zeker beter. Hoeveel MTB-koersen won Merckx? Hoe vaak kwam hij als eerste over de streep in de GP Denain? Niveau destijds was abominabel. Kijk maar terug naar hoe traag alles ging.
Is Van Evenepoel al gevraagd naar waar hij zondag was? Binnenkort Merckx vs VdP met een VO2max test. Waar blijft de voorbeschouwing?
VO2 Max test nu niet meer mogelijk te vergelijken he, Eddy is 73. Die van Mathieu zou 89 zijn. Bernal 90, Froome 88, Indurain 88 en Lemond 92,5.
Vind die vergelijking alsnog onzinnig. Concurrentie is zeker groter en het is nu moeilijker om wedstrijden te winnen.
De concurrentiefactor kun je verdisconteren in de resultaten en dan kun je alsnog vergelijken. Volgens mij hebben ze dat bij econometrie in Groningen wel eens gedaan. Maar voor journalisten is dat wel een beetje veel gevraagd. Maar een meer rechtstreekse vergelijking hoeft er ook weer niet zo heel ver naast te zitten, als je hem op een fatsoenlijke manier uitvoert, dus bijvoorbeeld door de beperkingen aan te geven.
LOL @er serieus op ingaan; appels met peren vergelijken in de gloria. Ik kan veel beter knikkeren dan jij.
Wat van der poel deed is knap, maar helemaal niet ongezien, uniek of historisch. Zolang hij geen monument wint, zolang hij ze niet eens rijdt, heeft hij op de weg nog alles te bewijzen.
Wat gisteren gebeurde is wel degelijk een uitmuntende prestatie waarmee je je definitief bewijst hoor.
Wel leuk nieuwsbericht hoor, hier heeft een journalist moeite gedaan om data te verzamelen, i.p.v. alleen maar opvattingen en one-liners te verspreiden.
Matthieu is Matthieu en met niemand te vergelijken. Hoeveel wereldtitels en overige resultaten won Merckx trouwens in het veldrijden? Precies, totaal onzinnig dus. Andere tijd, andere persoonlijkheid etc.
Komt ie
Kijk naar de vlag van de Sagan-fan bij het begin van de sporza beelden. Wind op kop, Alaphilippe rijdt er 37,25 VdP 46,75.
Schachmann rijdt naar Trentin en Kwiat maar gaat niet in 1 wip over Trentin, vanwege de wind, die motor die Schachmann volgt brengt VdP weer enorm wat terug op de tegenwind sectie.
Op het beeld van 1,2 zie je een motor naar Schachmann toerijden,(die dan weer moet weggereden zijn van groep VdP) Met VdP op 4meter (echt nodig?)die je nog net in de linkeronderhoek van het scherm ziet. Ook daar tegenwind. Ala 38,5 VdP 51,8.
Zonneveld stelt ook dat er in de laatste anderhalve km geen motoren meer te zien zijn? Foto eronder is vanop 450m? Wel er zijn er 3 waarvan 2 de boel terugbrengen. Oa. Kwiatkowski overbrugt de kloof na de laatste bocht met behulp van die motor. Diezelfde motor gebruiken Schachmann en VdP om hun hoge snelheid te behouden.
Dat gezegd zijnde reed Van der Poel was het een enorme inspanning en reed hij een fenomenale laatste 600m als een volleerd pistier. Hij gebruikte nog koeltjes 300m het zog van Kwiat,Fugl,Ala en zette zijn hogere snelheid nog extra kracht(crazy)bij vanaf de laatste 300m. Lange sprint, maar Ala en Fugl hun snelheid lag lager dat ze niet meer konden optrekken. Wind rechts. Dus tegenwind in de laatste 3km en 2km, verklare de snelheidsverschillen hierboven grotendeels. De 2 surplaceten niet! Ze reden nog meer dan 35..
Waarom die andere er niks van zegge? Mollema en Clarke hadden gedemareerd, die waren blij dat ze er nog aanhingen met de tong op het voorwiel. Ogen gekluisterd op het achterwiel van de voorganger. De anderen zelfde verhaal.
Van der Poel had zeker de benen om te winnen, maar niet om dit bovenwonderlijk stuk op te voeren zonder hulp van motoren. Hij blijft uiteraard favoriet voor Yorkshire