Marc Madiot zet Van Aert boven Pogacar: “Wout is dé ultieme renner”
Tadej Pogacar ontving vrijdag zijn derde Velo d’Or, de prijs voor beste wielrenner van het jaar. Toch ziet Marc Madiot iemand anders anders ‘dé ultieme renner’: Wout van Aert. Dat vertelde de teammanager van Groupama-FDJ tijdens het Vélo d’Or-gala.
“Mijn chouchou (lieveling, red.) is Wout. Voor mij is hij dé ultieme renner”, zei Madiot, nadat hij had toegegeven dat hij ‘geen absolute fan’ is van Pogacar. Wel heeft hij groot respect voor diens talent, mentaliteit en ‘gevoel voor de geschiedenis van de sport’. Maar hét toonbeeld van de complete renner bleef voor hem Van Aert .
Madiot ging ook in op Parijs-Roubaix, de koers die hij zelf twee keer won. Hij vindt dat Pogacar er absoluut weer moet starten, ondanks de tegenwerping dat de Sloveen risico’s zou nemen richting de Tour. Volgens de Fransman zou een overwinning in Roubaix ‘even belangrijk zijn als de Tour’. Pogacar bewees dit jaar alvast zijn potentieel op de kasseien met een tweede plaats achter Mathieu van der Poel.


Totaal onzinnige vergelijking.
Deze opmerking over Wout van Aert kan in dezelfde Madiot-onzin-map.
Dit is een beetje als zeggen dat Depay de beste spits is van Oranje ooit.
Echt niemand neemt je dan meer serieus.
Pogacar is volgens mij op MSR na ook gewoon in elke klassieker minstens even hoog als van Aert geëindigd.
Dus er is ook behalve sprinten echt niks waarin van Aert beter is.
Dat je meer fan bent van van Aert is natuurlijk helemaal prima maar dan hoef je nog niet zulke rare dingen te zeggen.